Материалдар / Ғажайып бақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ғажайып бақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Ғажайып бақ туралы баяндалады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
02 Ақпан 2023
297
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

Жас негізгі орта мектебі

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Құндылықтар

Педагогтің аты-жөні:

Хайруллина Римма Бакытовна

Күні:

12.10.2022 ж

Сынып:

4 сынып


Сабақтың тақырыбы:

18 сабақ. Ақыл-жастан. Ғажайып бақ. (жалғасы)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау

Сабақтың мақсаты

Кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалайды

Тыңдалған мәтін бойынша пікір білдіреді

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу Түсіну Қолдану

Шығарманы басқа үлгідегі нұсқамен салыстыра алады.

Шығарманы басқаша құруды біледі

Ертегінің мазмұнын түсінеді

Бағалау критерийлері

Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай

алады.

Оқу мақсатына сәйкес дауыстап, түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз жүгіртіп оқу дағдылары жетілдіріледі.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут







Өткенді пысықтау

5 минут



Сабақ

тың ортасы

22 минут





































Сабақты қорыту

6минут

























Қосымша тапсырма

2минут












Кері байланыс

5 минут




Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту

Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

Уақытты үнемдейміз!

Нақты,дәл жауап береміз!

Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз

Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

Ертегі мазмұны бойынша жоспар құр. Оны дәптеріңе жаз.


Тақырыпты ашу

Ертегілер түрлері туралы түсінігіңді айт



Жаңа тақырып


1-тапсырма

«Тыңда» айдары:

1. «Ғажайып бақ» ертегісі тыңдалып, ертегіні оқыған балалардың пікірі тыңдалады.

«Оқы» айдары

2. «Ғажайып бақ» ертегісінің жалғасын түсініп оқу.

2-тапсырма

«Бағала» айдары

«Микрофон» әдісі бойынша топтар бір-біріне сұрақ қояды.

1. Алғашқы екі шәкірттің сөзін оқып, баға бер.

2. Үшінші шәкірт сөзін оқып, оған қандай сұрақ қояр едің?

3. Қарияға үш шәкіртінің сөзі неліктен ұнамады?

ФС тапсырмасы

3-тапсырма

- Бесінші шәкірт болсаң сен қандай шешім айтар едің?

«Баяндама» әдісі бойынша мұғалім сыныпқа мақалды оқуды, соңынан оның мазмұнын сурет, сызба түрінде беруді

ұсынады. Бұл «шпаргалканы» оқушы оң жағындағы көрші балаға береді. Енді әрқайсысы өз көршісінің суреттерін не

сызбаларын қолдана отырып, осы мақал бойынша шәкірттің сипатына «баяндама» жасайды. «Баяндама» мазмұнын неғұрлым кең ашып, оны қорғап, ең жақсы өрнекті ұсынған оқушы

жеңімпаз болады. (Мысалы: «Ақыл – жастан, асыл – тастан»)ЕБҚ

«Ақыл-жастан, асыл-тастан» мәтелін тақтаға көркем жаз.

ЕҚБ

Қарияның сөзінен мақал-мәтелге лайық сөзді тауып оқы.

«Жасы кіші болса да,ақылы артықты аға тұт»

ҚЖ:

4-тапсырма

«Блум түймедағы» әдісі

Блум түймедағының алты күлтесі – сұрақтар типінің алты түрі.

1. Қарапайым сұрақтар. Ертегі несімен ұнады?

2. Анықтаушы сұрақ. Ертегіде жағымсыз кейіпкер бар ма?

3. Интерпретациялық (түсіндіруші) сұрақ. Неліктен төртінші шәкірт жауабы барлығына ұнады?

4. Шығармашылық сұрақтар. Мен шәкірт болсам, жауабым былай болар еді...

5. Бағалау сұрақтары. Бір жауап екінші жауаптан несімен ерекшеленеді?

6. Тәжірибелік сұрақтар. Ертегіге басқаша қандай тақырып қоюға болады?




Үй тапсырмасы

Ертегі кейіпкерлерінің жақсы қасиеттерін сипаттап жаз


Ертегі кейіпкері

Кейіпкерге мінездеме

АСАН

Адал дос

Қасен

Еңбекқор

Асанның қызы

Адал

Қасеннің ұлы

Ақылды

Шәкірттердің біреуі

Ақылды





Сабақ ережесін айтады










Жоспарларын оқып береді








Өз ойымен жеткізеді









Пікірлерін айтады










Сұрақтарға жауап береді











Баяндама жасауға әрекеттенеді





Мақалдың мағынасын айтады







Жеке жұмыс жасайды










Қосымша жұмыс орындайды










Сұрақтарға жауап береді

Үй тапсырмасын алады



Кестені толтырады


Кері байланыс жасайды



Мақтап, мадақтап отыру



Дескриптор:

Ертегі мазмұны бойынша жоспар құра білді-1б

Жазылған жоспарды әңгімелеу барысында қолданды-1б



ҚБ:

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!