Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
Білім беру саласы:
Коммуникация
Бөлімі: Тіл
дамыту
Тақырыбы: «Ғажайып ертегілер әлемі»
Мақсаты: Балалардың сөйлеу мәдениетін қалыптастыру, сөздік
қорын молайту, байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту. Қиялын, есте
сақтау қабілетін жетілдіру.
Көрнекіліктер: ертегі кейіпкерлерінің суреттері, үлестірмелі
материалдар, жұмбақтар, слайдтар, аудиожазбалар.
Оқу қызметінің барысы
1. Ұйымдастыру кезеңі
-
Балалармен жылы амандасу.
-
Шаттық шеңбері:
«Біз көңілді баламыз,
Айтқан тілді аламыз.
Қонақтарды көргенде,
Сәлеметсіз бе! – деп қол береміз!»
2. Негізгі бөлім
-
Сұрақ-жауап:
-
Балалар, сендер ертегілерді жақсы көресіңдер ме?
-
Қандай ертегілерді білесіңдер?
-
Ертегідегі кейіпкерлердің жақсы және жаман қасиеттері туралы әңгімелейік.
-
-
Жұмбақ шешу (ертегі кейіпкерлеріне байланысты):
-
«Орманда тұрады,
Аюдан қорқады.
Жаңғақтарды жарады,
Қысқа азық қылады.» (Тиін) -
«Қызыл телпек киіп алған,
Орман ішін аралаған.
Әжесіне асыққан,
Бұл қай ертегі, балалар?» (Қызыл телпек)
-
-
Ертегі тыңдау:
-
Мұғалім немесе аудиожазба арқылы «Шалқан» ертегісін тыңдату.
-
Кейіпкерлерді сипаттау.
-
«Кім не істеді?» сұрақтарына жауап беру.
-
-
Дидактикалық ойындар:
-
«Ертегі кейіпкерін тап» (суреттер арқылы кейіпкерді тауып, сипаттау).
-
«Сөйлемді жалғастыр» (басталған сөйлемді жалғастырып, ойды толықтыру).
-
«Кім жылдам?» (кейіпкерлерді іс-әрекетіне қарай ажырату).
-
-
Қимыл-қозғалыс ойыны:
-
«Ертегі әлемінде» (балалар ертегі кейіпкерлерінің қимылдарын салады).
-
3. Қорытынды бөлім
-
Балалар, бүгін қандай ертегі тыңдадық?
-
Қандай кейіпкерлер ұнады?
-
Рефлексия: «Маған қызықты болды...», «Мен үшін қиын болды...».
-
Балаларды мақтау, оқу қызметін аяқтау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Ғажайып ертегілер әлемі»
«Ғажайып ертегілер әлемі»
Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
Білім беру саласы:
Коммуникация
Бөлімі: Тіл
дамыту
Тақырыбы: «Ғажайып ертегілер әлемі»
Мақсаты: Балалардың сөйлеу мәдениетін қалыптастыру, сөздік
қорын молайту, байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту. Қиялын, есте
сақтау қабілетін жетілдіру.
Көрнекіліктер: ертегі кейіпкерлерінің суреттері, үлестірмелі
материалдар, жұмбақтар, слайдтар, аудиожазбалар.
Оқу қызметінің барысы
1. Ұйымдастыру кезеңі
-
Балалармен жылы амандасу.
-
Шаттық шеңбері:
«Біз көңілді баламыз,
Айтқан тілді аламыз.
Қонақтарды көргенде,
Сәлеметсіз бе! – деп қол береміз!»
2. Негізгі бөлім
-
Сұрақ-жауап:
-
Балалар, сендер ертегілерді жақсы көресіңдер ме?
-
Қандай ертегілерді білесіңдер?
-
Ертегідегі кейіпкерлердің жақсы және жаман қасиеттері туралы әңгімелейік.
-
-
Жұмбақ шешу (ертегі кейіпкерлеріне байланысты):
-
«Орманда тұрады,
Аюдан қорқады.
Жаңғақтарды жарады,
Қысқа азық қылады.» (Тиін) -
«Қызыл телпек киіп алған,
Орман ішін аралаған.
Әжесіне асыққан,
Бұл қай ертегі, балалар?» (Қызыл телпек)
-
-
Ертегі тыңдау:
-
Мұғалім немесе аудиожазба арқылы «Шалқан» ертегісін тыңдату.
-
Кейіпкерлерді сипаттау.
-
«Кім не істеді?» сұрақтарына жауап беру.
-
-
Дидактикалық ойындар:
-
«Ертегі кейіпкерін тап» (суреттер арқылы кейіпкерді тауып, сипаттау).
-
«Сөйлемді жалғастыр» (басталған сөйлемді жалғастырып, ойды толықтыру).
-
«Кім жылдам?» (кейіпкерлерді іс-әрекетіне қарай ажырату).
-
-
Қимыл-қозғалыс ойыны:
-
«Ертегі әлемінде» (балалар ертегі кейіпкерлерінің қимылдарын салады).
-
3. Қорытынды бөлім
-
Балалар, бүгін қандай ертегі тыңдадық?
-
Қандай кейіпкерлер ұнады?
-
Рефлексия: «Маған қызықты болды...», «Мен үшін қиын болды...».
-
Балаларды мақтау, оқу қызметін аяқтау.
шағым қалдыра аласыз













