«Тексерілді»
ДОЖЖО: ________ Дүзелбаев А.
|
Күні: 8.04.2024. |
Мұғалім: Анесова А. |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ғаламның ғажайып сандары.Сан есімнің мағыналық түрлері. |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: |
5. 2. 7. 1энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала білу; 5. 3. 4. 1 эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала біледі,эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазады. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Дереккөздер |
||
|
Сабақ басы 5 минут Сабақ ортасы 32 минут |
Ұйымдастыру. Амандасу,түгендеу Оқу тапсырмасын сұрау Оқу материалын қайталау.: Сан есімнің мағыналық түрлері туралы білімдерін еске түсіреді. 3-тапсырма Т.А. Мәтінмен таныстырады.Ат қоюын сұрайды.Мәтін ішінен 4 сөздің мағынасын түсіндірме сөздік арқылы мағынасын таптырады. Астрономия,космология,ғалам, аспан денелері Галактика- ғаламды құрайтын, өлшемдері өте үлкен жұлдыздар жүйелері. Аспан күмбезі,аспан-бақылаушыға киіз үйдің төбесі сияқты болып көрінетін күмбез. «Құс жолы» немесе бас әріппен Галактика — құрамына Күн жүйесі және көптеген жұлдыздар енетін алып аумақты спиральді галактика. Астрономия-ғарыштық денелердің құрылысы, дамуы, олар құрайтын ғарыштық жүйелер және тұтас Ғалам туралы ғылым. Ғаламшарлар -өз орбитасы бойынша Күнді не басқа жұлдызды айнала қозғалатын, гравитациялық өріс жасауға өз салмағы жеткілікті, соның нәтижесінде шар тәріздес орбитаға ие аспан денесі |
Үй тапсырмасын көрсетеді
Сан есім туралы өтіл-ген оқу материлдарын қайталау сұрқтарына жауап береді.
Мәтінмен танысып, ат қояды.Өз нұсқаларын айтады. Берілген сөздердің мағынасын әлеуметтік желідегі түсіндірме сөздік арқылы нықтап, жазады. |
Оқулық Оқулық,156-157-бет аралығы Оқыту әдістемесі,158-бет Оқулық,155-бет «Түсіндірме сөздік» |
||
|
|
10-тапсырма Ж. Сан есімнің мағыналық түрлерін берілген сөйлемдермен сәйкестендіріп жазу. 13-тапсырма Ж. Т. және О. мәтіндеріндегі ақпараттарды жинақтап, «Аспан сырын ашқан ғұламалар» тақырыбында шағын ой толғау жазу. Сөз саны 170-200 сөз болуы тиіс.Сан есімнің барлық мағыналық түрін қамту керек. |
Сан есімнің мағы-налық түрлерін берілген сөйлем-дермен сәйкестен-діріп жазады. Сөз саны 170-200 сөзден тұратын,сан есімнің мағыналық түрлерін кірістіріп, Т. және О. мәтінде-ріндегі ақпараттарды жинақтап, «Аспан сырын ашқан ғұламалар» тақыры-бында шағын ой толғау жазады. |
Оқулық,158-бет
Оқулық, 159-бет |
||
|
Сабақ соңы 3 минут |
Рефлексия 1.Сәтті шыққаны .... 2.Келесі қадамда нені ескеру керек? Оқушылар сабақ бойынша пікір айтып, жетістіктер мен жіберілген кемшіліктерді сараптап, келесі қадамды айқындап, сабақты қорытындылайды. Оқу тапсырмасы: 13-тапсырма (үйден аяқтау) |
Ауызша кері байланыс жасайды.
13-тапсырманы үйден аяқтайды. |
Кері байланыс
Оқулық |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғаламның ғажайып сандары.Сан есімнің мағыналық түрлері.
Ғаламның ғажайып сандары.Сан есімнің мағыналық түрлері.
«Тексерілді»
ДОЖЖО: ________ Дүзелбаев А.
|
Күні: 8.04.2024. |
Мұғалім: Анесова А. |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ғаламның ғажайып сандары.Сан есімнің мағыналық түрлері. |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: |
5. 2. 7. 1энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала білу; 5. 3. 4. 1 эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала біледі,эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазады. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Дереккөздер |
||
|
Сабақ басы 5 минут Сабақ ортасы 32 минут |
Ұйымдастыру. Амандасу,түгендеу Оқу тапсырмасын сұрау Оқу материалын қайталау.: Сан есімнің мағыналық түрлері туралы білімдерін еске түсіреді. 3-тапсырма Т.А. Мәтінмен таныстырады.Ат қоюын сұрайды.Мәтін ішінен 4 сөздің мағынасын түсіндірме сөздік арқылы мағынасын таптырады. Астрономия,космология,ғалам, аспан денелері Галактика- ғаламды құрайтын, өлшемдері өте үлкен жұлдыздар жүйелері. Аспан күмбезі,аспан-бақылаушыға киіз үйдің төбесі сияқты болып көрінетін күмбез. «Құс жолы» немесе бас әріппен Галактика — құрамына Күн жүйесі және көптеген жұлдыздар енетін алып аумақты спиральді галактика. Астрономия-ғарыштық денелердің құрылысы, дамуы, олар құрайтын ғарыштық жүйелер және тұтас Ғалам туралы ғылым. Ғаламшарлар -өз орбитасы бойынша Күнді не басқа жұлдызды айнала қозғалатын, гравитациялық өріс жасауға өз салмағы жеткілікті, соның нәтижесінде шар тәріздес орбитаға ие аспан денесі |
Үй тапсырмасын көрсетеді
Сан есім туралы өтіл-ген оқу материлдарын қайталау сұрқтарына жауап береді.
Мәтінмен танысып, ат қояды.Өз нұсқаларын айтады. Берілген сөздердің мағынасын әлеуметтік желідегі түсіндірме сөздік арқылы нықтап, жазады. |
Оқулық Оқулық,156-157-бет аралығы Оқыту әдістемесі,158-бет Оқулық,155-бет «Түсіндірме сөздік» |
||
|
|
10-тапсырма Ж. Сан есімнің мағыналық түрлерін берілген сөйлемдермен сәйкестендіріп жазу. 13-тапсырма Ж. Т. және О. мәтіндеріндегі ақпараттарды жинақтап, «Аспан сырын ашқан ғұламалар» тақырыбында шағын ой толғау жазу. Сөз саны 170-200 сөз болуы тиіс.Сан есімнің барлық мағыналық түрін қамту керек. |
Сан есімнің мағы-налық түрлерін берілген сөйлем-дермен сәйкестен-діріп жазады. Сөз саны 170-200 сөзден тұратын,сан есімнің мағыналық түрлерін кірістіріп, Т. және О. мәтінде-ріндегі ақпараттарды жинақтап, «Аспан сырын ашқан ғұламалар» тақыры-бында шағын ой толғау жазады. |
Оқулық,158-бет
Оқулық, 159-бет |
||
|
Сабақ соңы 3 минут |
Рефлексия 1.Сәтті шыққаны .... 2.Келесі қадамда нені ескеру керек? Оқушылар сабақ бойынша пікір айтып, жетістіктер мен жіберілген кемшіліктерді сараптап, келесі қадамды айқындап, сабақты қорытындылайды. Оқу тапсырмасы: 13-тапсырма (үйден аяқтау) |
Ауызша кері байланыс жасайды.
13-тапсырманы үйден аяқтайды. |
Кері байланыс
Оқулық |
||
шағым қалдыра аласыз













