|
Бөлім |
Ғарышқа саяхат |
|
Педагогтің тегі, аты әкесінің аты |
Сағадат Нұрмағамбетов атындағы №10 орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі, педагог - сарапшы Молдабекова Динара Умбеткуловна |
|
күні |
14.04.2025 |
|
сынып |
4 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламшарлар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.1.1* анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасау және нақтылау мақсатында сұрақтар құру 4.4.1.1 шағын сюжетті комикс /буклет/коллаж/жарнама/презентацияны сөйлемдермен толықтыру |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әркеті |
бағалау |
ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесу,түгендеу |
Сабаққа дайындық, психологиялық ахуал |
Қалыптастырушы балау |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
«Миға шабуыл» әдісі арқылы
|
«Пазл» әдісі арқылы жаңа сабаққа болжам жасайды.
|
«Қошемет» арқылы бағалау |
Қазақсатан картасы ГУнзей онлайн тақта |
|
Сабақтың басы |
Күн жүйесіндегі ғаламшарларды бақылап көрейік Күн дегеніміз ол қызған үлкен шар, сарғыш жұлдыз. |
«Телескоп» әдісі -мәтінді тізбектеп оқиды -анық айтылған сөзді тыңдайды -жаңа сөздерді анықтайды - нақтылау мақсатында сұрақ құрастырады |
Мадақтау сөздер «Жарайсың!», «Өте жақсы!» |
|
|
Түсіну |
Ғаламшарлар Физикалық қасиеттеріне қарай 2 топқа бөлінеді Жер тобындағы ғаламшарлар: Меркурий, Шолпан, Жер, Қызылжұлдыз Алып ғаламшарлар: Юпитер (Есекқырған)Сатурн(Қоңырқай) Уран, Нептун Дескрипторы - сөздің мағынасын анықтайды |
«Күн жүйесі» әдісі сөздікпен жұмыс
|
Оқулық А3 форматы, маркер |
|
|
Қолдану |
Барлық алып ғаламшар өзіне тән әртүрлі сақина жүйелерімен толық қоршалған. Алып планеталар өз осінен өте тез айналады.10-17 жер сағаты ішінде бір айналым жасайды. |
«Орбита» әдісі Дескрипторы -сөздерді сәйкестендіреді -тірек сөздерден сөз тіркесін құрайды |
БК |
|
|
Талдау |
Жер — Күннен әрі қарай санағанда үшінші ғаламшар және тіршілігі табылған ғаламш Күн мен табиғи серігі Аймен әрекеттеседі. Орбита бойымен 365 шақты күн ішінде Күнді бір рет айналып шығады. Тақтамен жұмыс Дәптермен жұмыс |
Дескрипторы
Жер, күн, ғаламшар |
|
оқулық |
|
Жинақтау |
|
« Коллаж » Дескрипторы
|
|
|
|
Баға беру |
Бағалау критерийлерімен шкаласымен бағалаймын |
|
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Күнделік жазып орындайды |
|
оқулық |
|
|
Рефлексия |
|
|
|
|
|
Бағалау |
Сабаққа қатысқан оқушыларды бағалаймын |
Қалыптастырушы бағалауайтылып, күнделікке қойылады |
«Жарайсың!» |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғаламшар
Ғаламшар
|
Бөлім |
Ғарышқа саяхат |
|
Педагогтің тегі, аты әкесінің аты |
Сағадат Нұрмағамбетов атындағы №10 орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі, педагог - сарапшы Молдабекова Динара Умбеткуловна |
|
күні |
14.04.2025 |
|
сынып |
4 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламшарлар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.1.1* анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасау және нақтылау мақсатында сұрақтар құру 4.4.1.1 шағын сюжетті комикс /буклет/коллаж/жарнама/презентацияны сөйлемдермен толықтыру |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әркеті |
бағалау |
ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесу,түгендеу |
Сабаққа дайындық, психологиялық ахуал |
Қалыптастырушы балау |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
«Миға шабуыл» әдісі арқылы
|
«Пазл» әдісі арқылы жаңа сабаққа болжам жасайды.
|
«Қошемет» арқылы бағалау |
Қазақсатан картасы ГУнзей онлайн тақта |
|
Сабақтың басы |
Күн жүйесіндегі ғаламшарларды бақылап көрейік Күн дегеніміз ол қызған үлкен шар, сарғыш жұлдыз. |
«Телескоп» әдісі -мәтінді тізбектеп оқиды -анық айтылған сөзді тыңдайды -жаңа сөздерді анықтайды - нақтылау мақсатында сұрақ құрастырады |
Мадақтау сөздер «Жарайсың!», «Өте жақсы!» |
|
|
Түсіну |
Ғаламшарлар Физикалық қасиеттеріне қарай 2 топқа бөлінеді Жер тобындағы ғаламшарлар: Меркурий, Шолпан, Жер, Қызылжұлдыз Алып ғаламшарлар: Юпитер (Есекқырған)Сатурн(Қоңырқай) Уран, Нептун Дескрипторы - сөздің мағынасын анықтайды |
«Күн жүйесі» әдісі сөздікпен жұмыс
|
Оқулық А3 форматы, маркер |
|
|
Қолдану |
Барлық алып ғаламшар өзіне тән әртүрлі сақина жүйелерімен толық қоршалған. Алып планеталар өз осінен өте тез айналады.10-17 жер сағаты ішінде бір айналым жасайды. |
«Орбита» әдісі Дескрипторы -сөздерді сәйкестендіреді -тірек сөздерден сөз тіркесін құрайды |
БК |
|
|
Талдау |
Жер — Күннен әрі қарай санағанда үшінші ғаламшар және тіршілігі табылған ғаламш Күн мен табиғи серігі Аймен әрекеттеседі. Орбита бойымен 365 шақты күн ішінде Күнді бір рет айналып шығады. Тақтамен жұмыс Дәптермен жұмыс |
Дескрипторы
Жер, күн, ғаламшар |
|
оқулық |
|
Жинақтау |
|
« Коллаж » Дескрипторы
|
|
|
|
Баға беру |
Бағалау критерийлерімен шкаласымен бағалаймын |
|
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Күнделік жазып орындайды |
|
оқулық |
|
|
Рефлексия |
|
|
|
|
|
Бағалау |
Сабаққа қатысқан оқушыларды бағалаймын |
Қалыптастырушы бағалауайтылып, күнделікке қойылады |
«Жарайсың!» |
|
шағым қалдыра аласыз




















