|
Бөлім |
Экология және тұрақты даму |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Шөпбай Жансая Жанатқызы |
||||
|
Күні |
06.05.2024ж |
||||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламшар таза болуы үшін біз не істеуіміз қажет? |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.6.3.2 экологиялық мәселелерді шешу жолдарын ұсыну |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Экологиялық проблемалардың асқыну себебін түсінуге жағдай жасайды; Эколгиялық қозғалыс және ұйым туралы түсінік қалыптасады; Тақырыптағы және суреттегі идея толық сәйкес келеді; |
||||
|
ОДД |
Білу, түсіну, қолдану |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Психолгиялық ахуал тудыру Оқушыларға «Экология» терминына ойланып отыруға тапсырма беріледі Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін «Амандасу» сергіту сәтін жасаймын. Мақсаты: оқушыларды мәдениеттілікке,бір-біріне құрметпен қарауға және сабаққа деген қызығушылығын арттыру. Оқушылармен жақын танысуға жағдай туғызу. Топқа бөлу:Оқушылырды flippity.net сайты арқылы топқа бөлемін. 1- топ пластик 2-топ қағаз 3-топ шыны
|
Оқушылар топқа бөлінеді Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ
|
Ғаламтор материалы |
|
|
Ортасы |
Сабаққа кіріспе. Экрандағы презентация арқылы сабақ түсіндіріледі Бейнеролик көрсетіледі. «Біз күнде қандай қателіктер жіберіп жатырмыз?» Сабақ барысында қосымша ақпарат көздері беріліп отырады.
«қосымша ақпарат көздері»
1-тапсырма. https://quizwhizzer.com/ платформасы арқылы, ұлттық құндылыққа негізделген тапсырманы орындайды
Сабақ барысында қосымша ақпараттар ұсынылып отырады
«қосымша ақпарат көздері» 2-Тапсырма. Шығармашылыққа бағытталған тапсырма «Энергетикалық бюджет» ойыны Оқушыларға шығармашылық сұрақтар мен тапсырмалар ұсынылады
Психологиялық ахуал. «Бұл жануар неге жойылып кетеді?» Суға қатысты психологиялық сұрақ қойылады.
«қосымша ақпарат көздері» 3- Тапсырма. «Бәйге» ойыны. Топтар экранда көрсетілген сұрақтарға жауап беру арқылы тапсырманы орындайды.
|
Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды
Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі
Экрандағы тапсырманы орындайды Дескриптор: -Оқушылар үнемдеу терминін үйренеді; -Энергияның не екенінен хабардар болады; -Экология терминін ажырата алады:
Дескриптор: -Оқушылар энергия үнемдеу жолдарын талқылайды; -Оқушылар ұсыныстарының тзімін жасайды; -Энергияны үнемдеу жолдарын айтады; - Өз ойларын дәлелдейді;
Дескриптор: -Оқушылар үнемдеу жолдарын ұсына алады; -Оқушылар экологиян туралы ақпараттарды үйренеді; -Оқушылар судың сұрауын түсіндіре алады; |
ҚБ:«Cерпілген сауал»Тақырыптың түсіну деңгейін арттыру, қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылардың арасында сұрақтар қойылады. ҚБ: Қол шапалақ
ҚБ: Қол шапалақ
ҚБ: Қол шапалақ
ҚБ: Қол шапалақ
|
Ғаламтор желісі Ұялы телефон Оқулық Almatykitap Баспасы
Ғаламтор желісі Ұялы телефон Оқулық Almatykitap Баспасы https://quizwhizzer.com/ платформасы
Ғаламтор желісі Ұялы телефон Оқулық Almatykitap Баспасы Лернинг апс платформасы |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Оқушыларға экранға QR код ұсынылады. Арнайы ашылған whatsapp. Чатына кері байланыстарын жазып қалдырады Мақсаты: коммуникацияны әрі қарай сақтап қалу, оқушылармен байланыста болу;
Бағалау. «Домбыра» әдісі арқылы әр оқушының аты жазылып, сабақтағ көрсеткіштері арқылы бағаланады.
Үйге тапсырма «Үнемдеуді өзімнен қалай бастасам болады?» сұрағына жауап беру |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.
Оқушылар бағаланады |
|
Рефлексия коды whatsapp. Чаты ұялы телефон
Карточкалар |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғаламшар таза болуы үшін біз не істеуіміз қажет?
Ғаламшар таза болуы үшін біз не істеуіміз қажет?
|
Бөлім |
Экология және тұрақты даму |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Шөпбай Жансая Жанатқызы |
||||
|
Күні |
06.05.2024ж |
||||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламшар таза болуы үшін біз не істеуіміз қажет? |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.6.3.2 экологиялық мәселелерді шешу жолдарын ұсыну |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Экологиялық проблемалардың асқыну себебін түсінуге жағдай жасайды; Эколгиялық қозғалыс және ұйым туралы түсінік қалыптасады; Тақырыптағы және суреттегі идея толық сәйкес келеді; |
||||
|
ОДД |
Білу, түсіну, қолдану |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Психолгиялық ахуал тудыру Оқушыларға «Экология» терминына ойланып отыруға тапсырма беріледі Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін «Амандасу» сергіту сәтін жасаймын. Мақсаты: оқушыларды мәдениеттілікке,бір-біріне құрметпен қарауға және сабаққа деген қызығушылығын арттыру. Оқушылармен жақын танысуға жағдай туғызу. Топқа бөлу:Оқушылырды flippity.net сайты арқылы топқа бөлемін. 1- топ пластик 2-топ қағаз 3-топ шыны
|
Оқушылар топқа бөлінеді Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ
|
Ғаламтор материалы |
|
|
Ортасы |
Сабаққа кіріспе. Экрандағы презентация арқылы сабақ түсіндіріледі Бейнеролик көрсетіледі. «Біз күнде қандай қателіктер жіберіп жатырмыз?» Сабақ барысында қосымша ақпарат көздері беріліп отырады.
«қосымша ақпарат көздері»
1-тапсырма. https://quizwhizzer.com/ платформасы арқылы, ұлттық құндылыққа негізделген тапсырманы орындайды
Сабақ барысында қосымша ақпараттар ұсынылып отырады
«қосымша ақпарат көздері» 2-Тапсырма. Шығармашылыққа бағытталған тапсырма «Энергетикалық бюджет» ойыны Оқушыларға шығармашылық сұрақтар мен тапсырмалар ұсынылады
Психологиялық ахуал. «Бұл жануар неге жойылып кетеді?» Суға қатысты психологиялық сұрақ қойылады.
«қосымша ақпарат көздері» 3- Тапсырма. «Бәйге» ойыны. Топтар экранда көрсетілген сұрақтарға жауап беру арқылы тапсырманы орындайды.
|
Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды
Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі
Экрандағы тапсырманы орындайды Дескриптор: -Оқушылар үнемдеу терминін үйренеді; -Энергияның не екенінен хабардар болады; -Экология терминін ажырата алады:
Дескриптор: -Оқушылар энергия үнемдеу жолдарын талқылайды; -Оқушылар ұсыныстарының тзімін жасайды; -Энергияны үнемдеу жолдарын айтады; - Өз ойларын дәлелдейді;
Дескриптор: -Оқушылар үнемдеу жолдарын ұсына алады; -Оқушылар экологиян туралы ақпараттарды үйренеді; -Оқушылар судың сұрауын түсіндіре алады; |
ҚБ:«Cерпілген сауал»Тақырыптың түсіну деңгейін арттыру, қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылардың арасында сұрақтар қойылады. ҚБ: Қол шапалақ
ҚБ: Қол шапалақ
ҚБ: Қол шапалақ
ҚБ: Қол шапалақ
|
Ғаламтор желісі Ұялы телефон Оқулық Almatykitap Баспасы
Ғаламтор желісі Ұялы телефон Оқулық Almatykitap Баспасы https://quizwhizzer.com/ платформасы
Ғаламтор желісі Ұялы телефон Оқулық Almatykitap Баспасы Лернинг апс платформасы |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Оқушыларға экранға QR код ұсынылады. Арнайы ашылған whatsapp. Чатына кері байланыстарын жазып қалдырады Мақсаты: коммуникацияны әрі қарай сақтап қалу, оқушылармен байланыста болу;
Бағалау. «Домбыра» әдісі арқылы әр оқушының аты жазылып, сабақтағ көрсеткіштері арқылы бағаланады.
Үйге тапсырма «Үнемдеуді өзімнен қалай бастасам болады?» сұрағына жауап беру |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.
Оқушылар бағаланады |
|
Рефлексия коды whatsapp. Чаты ұялы телефон
Карточкалар |
|
шағым қалдыра аласыз























