Қысқамерзімді жоспар №3 3-тоқсан.
|
Бөлім: |
3-бөлім:Адамзат дамуының жаһандық мәселелері. Тілдік жүйе және норма. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
22/01.24ж |
|
Сыныбы: 10а |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламшардағы жаһандық мәселелер. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.5.1коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; 10.3.5.1 әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, хат, әңгіме, шығарма) ұсына білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, хат, әңгіме, шығарма) ұсына білу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: *Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Жағымды ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Сөйлемді жалғастыр» Менің бойымдағы ең керемет қасиет.... |
Оқушылар өзінің бойындағы қасиетін айтып, өзін бағалау арқылы сабаққа белсенділігі артады.
|
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 4мин |
Қызығушылықты ояту. «Болжау» әдісі бойынша суреттерге қарай отырып, мәтіннің тақырыбына, проблемасына ену. Берілген суреттердің көмегімен сабақтың тақырыбы болжанады. Т/Б Сөзжасамдық норма - жаңа сөздің жасалу жолын реттейтін қалыптасқан жүйе.Тілдегі сөздер қосымша жалғану, бірігу, қосарлану, қысқару, тіркесу жолымен жаңа мағынаға ие болады, сөзден сөз туады. Мысалы:шипа+жай; БҰҰ;. |
Оқушылар ол суреттің не жайында екенін болжап табады.
|
«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Сурет Тер кесте |
|
Сабақтың ортасы 24 мин |
Жазылым. 1. Табиғат көріністеріне қатысты халқымыздың тыйым сөздерін тауып жаз. Айтылым.Олардың қазіргі замандағы қандай жаһандық мәселемен қатысы бар деп ойлайсың? Тыңдалым. «Адамзаттық ғаламдық проблемалар» бейнеролик көрсетіледі. «Еркін алаң» әдісі бойынша тыңдалымнан алған ақпаратты жалғастырады. Тірек сөздерді , көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар орында. |
Табиғат көріністеріне қатысты халқымыздың тыйым сөздерін тауып жазады. Олардың қазіргі замандағы қандай жаһандық мәселемен қатысы бар екендігіне ойларын айтады.
|
Дескриптор: Жалпы -5 балл. Тыйым сөздерді тауып жазады. Ойларын білдіреді. Оқушылар тірек сөздерді қолдана отырып,өз ойларымен бөліседі. Шығармашылық жұмыс түрлерін орындайды. |
Кесте Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Бір ауыз сөз» әдісі бойынша оқушылардан кері байланыс алу. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабаққа қорытынды жасайды. |
Оқушылар 1-10 баллдық жүйе бойынша бойынша бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғаламшардағы жаһандық мәселелер қмж 10 кл
Ғаламшардағы жаһандық мәселелер қмж 10 кл
Қысқамерзімді жоспар №3 3-тоқсан.
|
Бөлім: |
3-бөлім:Адамзат дамуының жаһандық мәселелері. Тілдік жүйе және норма. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
22/01.24ж |
|
Сыныбы: 10а |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламшардағы жаһандық мәселелер. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.5.1коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; 10.3.5.1 әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, хат, әңгіме, шығарма) ұсына білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, хат, әңгіме, шығарма) ұсына білу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: *Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Жағымды ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Сөйлемді жалғастыр» Менің бойымдағы ең керемет қасиет.... |
Оқушылар өзінің бойындағы қасиетін айтып, өзін бағалау арқылы сабаққа белсенділігі артады.
|
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 4мин |
Қызығушылықты ояту. «Болжау» әдісі бойынша суреттерге қарай отырып, мәтіннің тақырыбына, проблемасына ену. Берілген суреттердің көмегімен сабақтың тақырыбы болжанады. Т/Б Сөзжасамдық норма - жаңа сөздің жасалу жолын реттейтін қалыптасқан жүйе.Тілдегі сөздер қосымша жалғану, бірігу, қосарлану, қысқару, тіркесу жолымен жаңа мағынаға ие болады, сөзден сөз туады. Мысалы:шипа+жай; БҰҰ;. |
Оқушылар ол суреттің не жайында екенін болжап табады.
|
«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Сурет Тер кесте |
|
Сабақтың ортасы 24 мин |
Жазылым. 1. Табиғат көріністеріне қатысты халқымыздың тыйым сөздерін тауып жаз. Айтылым.Олардың қазіргі замандағы қандай жаһандық мәселемен қатысы бар деп ойлайсың? Тыңдалым. «Адамзаттық ғаламдық проблемалар» бейнеролик көрсетіледі. «Еркін алаң» әдісі бойынша тыңдалымнан алған ақпаратты жалғастырады. Тірек сөздерді , көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар орында. |
Табиғат көріністеріне қатысты халқымыздың тыйым сөздерін тауып жазады. Олардың қазіргі замандағы қандай жаһандық мәселемен қатысы бар екендігіне ойларын айтады.
|
Дескриптор: Жалпы -5 балл. Тыйым сөздерді тауып жазады. Ойларын білдіреді. Оқушылар тірек сөздерді қолдана отырып,өз ойларымен бөліседі. Шығармашылық жұмыс түрлерін орындайды. |
Кесте Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Бір ауыз сөз» әдісі бойынша оқушылардан кері байланыс алу. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабаққа қорытынды жасайды. |
Оқушылар 1-10 баллдық жүйе бойынша бойынша бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз

















