|
Пәні: География Бөлім: Кіріспе |
№58жалпы орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:____________ |
Мұғалім:Касимова Сауле Айдановна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «____» |
Қатысушылар саны:____ |
Қатыспағандар:_____ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламшардағы уақыт өлшемі, даталардың ауысу сызығы Қазақстан аумағындағы уақыт айырмасы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан аумағындағы уақыт айырмасын қорытындылау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Оқушы оқу мақсатына жетеді, егер:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тыңдалым: Бейнематериал көрсету арқылы жаңа тақырыпты ашу. Айтылым:Жаңа сабақ бойынша айтады. Жазылым: Дәптермен суретпен жұмыс жасайды. Оқылым: Мәтінді оқиды талқылайды. Пәндік лексика және терминология: Жергілікті уақыт, сағаттық белдеу,даталардың ауысу сызығы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Географиялық білім көздері мен Қазақстанның физикалық географиялық орны туралы біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақ кезіндегі жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу Оқушыларды түгелдеу Топқа бөлу: «Сыңарымды тап» әдісі бойынша төрт топқа топтастырдым. |
Стикер, плакат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
Жаңа тақырыпты ашу мақсатында оқушыларға жайында Ғаламшарда ғы уақыт өлшемі, даталардың ауысу сызығы Қазақстан аумағындағы уақыт айырмасы бейнематериалдан көрсетілді.Оқушылар бейнероликті тамашалау барысында негізгі кіліт сөздер мен жаңа ұғымдарды және сұрақтарды жазып отырды. Тақырыптық бейнеролик тамашалап болған соң сұрақтар қойылады. Бүгінгі тақырыбымыз: «Ғаламшардағы уақыт өлшемі, даталардың ауысу сызығы Қазақстан аумағындағы уақыт айырмасы» Сабақ мақсатымен таныстыру. Сабаққа қатысты термин сөздерді үш тілде оқушыларға тарату. (Т) Мұғалімнің түсіндіруі. (Ж) Жеке жұмыс. Мәтінмен жұмыс. «Географиялық ақпараттық орта» «Дигтоглосс» әдісі 1. Мәтінді мұқият оқып, ол бойынша 3 сұрақ құрастырыңыз 2. Тірек сөздерді жазып алыңыз 3. Басты ойды анықтаңыз Оқушылар жасалған жұмыстың нәтижелерімен сыныптастарымен бөліседі. Бағалау Кері байланыс: «Бас бармақты жоғары көтеру» әдісі «Шеңберлі ақпарат» әдісі
Бағалау: Жұмысын қорғаған топты отырған оқушылардың кез келгені дескриптор арқылы бағалайды 3-тапсырма Ж) Жұптық жұмыс. Кестемен жұмыс. Есептеп шығарыңдар
Бірін- бірі бағалау: Түбіртек парағы арқылы. Мұғалім дұрыс жауаптарын белсенді тақтаға шығарады. Оқушылар тексеру үшін басқа жұптармен дәптерлерімен алмасады Бағалау критерийлері: Егер жұп барлығын дұрыс орындаса, тексеруші жұп олардың дәптерлеріне саяси картаның кішірейтілген нұсқасын жабыстырады, ал егер қателік жіберілген болса, кескін картаның кішірейтілген нұсқасын жабыстырады.
|
Интербелсенді тақта, слайд, оқулық
Атлас карта
Қазақстан Республикасы атласындағы карталар карточкалар.
8- сыныпқа арналған география оқулығы
Слайд, қима қағаз Слайд Карта, атлас
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Ғаламшардағы уақыт өлшемі, даталардың ауысу сызығы Қазақстан аумағындағы уақыт айырмасы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы
|
Сабақты бекіту: Рефлексия (кері байланыс) (ҚБ) Оқушылар өздері қалаған тақырыптар бойынша деректер базасын құрастырады. (ҚР туралы)
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Ақпа-раттық –коммуникациялық технологияларды қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлекция Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау тиімді болдыма Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім? және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағалау Қандай екі нәрсе табысты болды. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2.Сыни тұрғыдағы жаңа әдіс-тәсілдер. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ғаламшардағы уақыт өлшемі, даталардың ауысу сызығы Қазақстан аумағындағы уақыт айырмасы" 8-сынып
"Ғаламшардағы уақыт өлшемі, даталардың ауысу сызығы Қазақстан аумағындағы уақыт айырмасы" 8-сынып
|
Пәні: География Бөлім: Кіріспе |
№58жалпы орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:____________ |
Мұғалім:Касимова Сауле Айдановна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «____» |
Қатысушылар саны:____ |
Қатыспағандар:_____ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламшардағы уақыт өлшемі, даталардың ауысу сызығы Қазақстан аумағындағы уақыт айырмасы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан аумағындағы уақыт айырмасын қорытындылау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Оқушы оқу мақсатына жетеді, егер:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тыңдалым: Бейнематериал көрсету арқылы жаңа тақырыпты ашу. Айтылым:Жаңа сабақ бойынша айтады. Жазылым: Дәптермен суретпен жұмыс жасайды. Оқылым: Мәтінді оқиды талқылайды. Пәндік лексика және терминология: Жергілікті уақыт, сағаттық белдеу,даталардың ауысу сызығы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Географиялық білім көздері мен Қазақстанның физикалық географиялық орны туралы біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақ кезіндегі жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу Оқушыларды түгелдеу Топқа бөлу: «Сыңарымды тап» әдісі бойынша төрт топқа топтастырдым. |
Стикер, плакат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
Жаңа тақырыпты ашу мақсатында оқушыларға жайында Ғаламшарда ғы уақыт өлшемі, даталардың ауысу сызығы Қазақстан аумағындағы уақыт айырмасы бейнематериалдан көрсетілді.Оқушылар бейнероликті тамашалау барысында негізгі кіліт сөздер мен жаңа ұғымдарды және сұрақтарды жазып отырды. Тақырыптық бейнеролик тамашалап болған соң сұрақтар қойылады. Бүгінгі тақырыбымыз: «Ғаламшардағы уақыт өлшемі, даталардың ауысу сызығы Қазақстан аумағындағы уақыт айырмасы» Сабақ мақсатымен таныстыру. Сабаққа қатысты термин сөздерді үш тілде оқушыларға тарату. (Т) Мұғалімнің түсіндіруі. (Ж) Жеке жұмыс. Мәтінмен жұмыс. «Географиялық ақпараттық орта» «Дигтоглосс» әдісі 1. Мәтінді мұқият оқып, ол бойынша 3 сұрақ құрастырыңыз 2. Тірек сөздерді жазып алыңыз 3. Басты ойды анықтаңыз Оқушылар жасалған жұмыстың нәтижелерімен сыныптастарымен бөліседі. Бағалау Кері байланыс: «Бас бармақты жоғары көтеру» әдісі «Шеңберлі ақпарат» әдісі
Бағалау: Жұмысын қорғаған топты отырған оқушылардың кез келгені дескриптор арқылы бағалайды 3-тапсырма Ж) Жұптық жұмыс. Кестемен жұмыс. Есептеп шығарыңдар
Бірін- бірі бағалау: Түбіртек парағы арқылы. Мұғалім дұрыс жауаптарын белсенді тақтаға шығарады. Оқушылар тексеру үшін басқа жұптармен дәптерлерімен алмасады Бағалау критерийлері: Егер жұп барлығын дұрыс орындаса, тексеруші жұп олардың дәптерлеріне саяси картаның кішірейтілген нұсқасын жабыстырады, ал егер қателік жіберілген болса, кескін картаның кішірейтілген нұсқасын жабыстырады.
|
Интербелсенді тақта, слайд, оқулық
Атлас карта
Қазақстан Республикасы атласындағы карталар карточкалар.
8- сыныпқа арналған география оқулығы
Слайд, қима қағаз Слайд Карта, атлас
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Ғаламшардағы уақыт өлшемі, даталардың ауысу сызығы Қазақстан аумағындағы уақыт айырмасы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы
|
Сабақты бекіту: Рефлексия (кері байланыс) (ҚБ) Оқушылар өздері қалаған тақырыптар бойынша деректер базасын құрастырады. (ҚР туралы)
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Ақпа-раттық –коммуникациялық технологияларды қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлекция Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау тиімді болдыма Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім? және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағалау Қандай екі нәрсе табысты болды. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2.Сыни тұрғыдағы жаңа әдіс-тәсілдер. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
шағым қалдыра аласыз

















