Ғаламшарлар қандай болады?

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ғаламшарлар қандай болады?

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаратылыстану пәнінен "Ғаламшарлар қандай болады?" тақырыбына сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Мектеп атауы


Мұғалімнің Т.А.Ә.


Күні


Класы

2

Пәні

Математика

Бөлім

Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер

Сабақтың тақырыбы

Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға берілген есептер

Оқу мақсаты

2.5.1.5** көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға, кері есептерді құрастыру және шығару, тура және жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем» «бірнеше есе артық/кем» қатынастарымен байланысты) бір-бірінен ажырату.

Сабақ мақсаты

Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді шығару, кері есептер құрастыру және шығару.

Ойлау дағдыларының деңгейі

қолдану

талдау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

















Сабақтың ортасы





















Бекіту













Кері байланыс

Тарсия

Көбейтуге қатысты мысалдарды жауаптарымен сәйкестендіру арқылы өткенді қайталайды.




Тақтамен жұмыс

1

Берілген есепті шығарады.






«ДЖИГСО» әдісі

Оқулықтағы № 2 есепті алдымен өздері шығарып алып, топ ішінде талқылап, топтық жұмыс жасау. Басқа топтарға өкілдерді жіберіп, өз жұмысы туралы топта талқылау, идеялармен бөлісу, ынтымақтастықты дамыту.


Топтық жұмыс

4 есепті шығарып, оларға кері есептер құрастыру.








Өзіндік жұмыс

5

Берілген бойынша өрнектер құрастырып, шығару.




Кестемен жұмыс

6

Кесте берілген бойынша өрнектер құрастырып, мәнін табу.



«Ойлан, тап!»

7

Логикалық тапсырманы мұқият оқып, шешуін табады.





«Плюс-минус-қызықты» әдісі арқылы кері байланыс алу.


- Көбейтуге берілген мысалдардың шешімін табады;

- мысалдарды шешуімен байланыстырады;

- үшбұрыш құрастырады.



- Есеп мәтінін оқиды;

- шешуін табады.







- Есепті топта шығарып алады;

- дұрыстығын тексереді;

- қарсыластармен пікір алмасады.





- Есептің шартын жазады;

- шешуі болатын өрнекті таңдайды;

- өрнектің мәнін табады;

- жауабын жазады;

- кері есеп құрастырады.






- Берілгені бойынша өрнектер құрастырады;

- шешуін табады;

- жұпта тексереді.




- Берілгені бойынша өрнектер құрастырады;

- шешуін табады.




- Тапсырманы оқиды;

- тиісті амалдар таңбасын табады;

- белгісіз санды табады.




Оқушылар кері байланыс парағының «Плюс» бағанына сабақта өзіне ұнаған нәрселерді жазады, «Минус» бағанына ұнамаған нәрселерді, ал «Қызықты» бағанына жаңа мәліметтерді жазады.


«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау

Мадақтау




Бағалау критерийі:

- Есепті шығару.

Дескрипторы:

- Есептің шартын жазады.

- Шешуі болатын өрнекті жаазды.

- Өрнектің мәнін табады.

- Жауабын жазады.


Бағалау критерийі:

есепті шығару.

Дескриптор:

- Есепті топта шығарады.

- Дұрыстығын тексереді.

- Қарсыластармен пікір алмасады.

Бағалау критерийі:

есепті шығару.

Дескриптор:

- Есептің шартын жазады.

- Шешуі болатын өрнекті таңдайды.

- Өрнектің мәнін табады.

- Жауабын жазады.

- Кері есеп құрастырады.



Бағалау критерийі:

Есепті шығару.

Дескриптор:

- Өрнектер құрастырады.

- Мәнін табады.

- Жұпта тексереді.


Бағалау критерийі:

Есепті шығару.

Дескриптор:

- Өрнектер құрастырады.

- Мәнін табады.


Бағалау критерийі:

есепті шығару.

Дескриптор:

- Тапсырманы оқиды;

- Тиісті амалдар таңбасын табады;

- Белгісіз санды табады.

Сабаққа деген өзінің көзқарасын білдіру.


Шарты: 5 білезік – 1 қ.

30 білезік – ? қ.

Шешуі: 30 : 5 = 6 қ.

Жауабы: 6 қорапша қажет.




Шарты: 6 қорапшаға –30б.

1 қорапшаға – ? б.

Шешуі: 30 : 6 = 5 б.

Жауабы: 5 білезік.





Шарты: 1 үстелде – 6 ж.

4 үстелде – ? ж.

Шешуі: 6 * 4 = 24 ж.

Жауабы: 24 жүзік.

Шарты: 6 жүзік – 1 ү.

24 жүзік – ? ү.

Шешуі: 24 : 6 = 4 ү.

Жауабы: 4 үстелде.




24 : 3 = 8 24 : 4 = 6

24 : 6 = 4 24 : 8 = 3

9 * 5 = 45 28 : 7 = 4





24 + 16 = 40 37 + 16 = 53

76 + 16 = 92 83 + 16 = 99

16 : 8 = 2 24 : 8 = 3

32 : 8 = 4 40 : 8 = 5



(Овал 1 Овал 3 Прямоугольник 1 17 8) = 15

(17 – 8) + 6 = 15





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.03.2025
130
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі