|
Бөлім |
“Жер және ғарыш” |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламшарлар қандай болады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.2 Күн жүйесі ғаламшарларын салыстыру; 2.1.2.4 - бақылау жүргізудің жоспарын құру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген ғаламшарлардың ұқсастығы мен айырмашылығын анықтау Ақпарат көзін пайдаланып, ғаламшарлардың ерекшеліктерін жазу |
||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Дереккөздерден ғаламшарлардың аттарының қойылу себебін тап «Ой қозғау» Ғарыш кемесінің траекториясын бақыла. Юпитерді тағы қалай атайтынын анықта.
Ғаламшарларды неге осылай атайды? Тағы қандай ғаламшарлар алып ғаламшарлар деп аталады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Күн жүйесінің ғаламшарлары туралы білесің
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Ретін тап» әдісі Ақпарат көзін пайдаланып, ғаламшарлардың ерекшеліктерін жаз. ЕББҚ Тапсырма орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Күн жүйесінің ғаламшарлары қандай топтарға бөлінеді? |
Дереккөздерден ғаламшарлардың аттарының қойылу себебін тауып жазады
Жасырынған сөзді оқып, сұрақтарға жауап береді
1. шолпанның ерекшелігін жазады 2.меркурийдің ерекшелігін жазады 3.марстың ерекшелігін жазады 4.сатунның ерекшелігін жазады 5.уранның ерекшелігін жазады 6.нептунның ерекшелігін жазады
|
Дескриптор: - дереккөздерден ғаламшарлардың аттарының қойылу себебін тауып жазады (1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: - шолпанның ерекшелігін жазады(1б) -меркурийдің ерекшелігін жазады(1б) -марстың ерекшелігін жазады(1б) - сатунның ерекшелігін жазады(1б) -уранның ерекшелігін жазады(1б) -нептунның ерекшелігін жазады(1б) |
Жасырылған сөз А4 Таратпа Қаламсап Смартфон |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «ВЕНН диаграммасы» әдісі Берілген ғаламшарлардың ұқсастығы мен айырмашылығын анықта. ЕББҚ Тапсырма орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Жер мен Марс қай топқа жатады? |
1. ғаламшарлардың ұқсастығы жазады 2.ғаламшарлардың айырмашылығын жазады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - ғаламшарлардың ұқсастығы жазады(1б) - ғаламшарлардың айырмашылығын жазады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Таратпа Қаламсап |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі «Мен зерттеушімін» әдісі Өз ғаламшарыңды ойлап тап. Оны сипатта. ЕББҚ Тапсырма орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Алып ғаламшарларды атай аласың ба? |
1. |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - ойлап тапқан ғаламшарын сипаттайды(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Күн жүйесінің ғаламшарлары қандай топтарға бөлінеді? Жер мен Марс қай топқа жатады? «Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма Күн жүйесінің моделін жеміс –жидектерден жаса. |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
|
|
|
|
||||
|
Шолпан |
|
|
|
|
|
Меркурий |
|
|
|
|
|
Марс |
|
|
|
|
|
Сатурн |
|
|
|
|
|
Уран |
|
|
|
|
|
Нептун |
|
|
|
|
|
Шолпан Марс |
|
Уран Сатурн |
|
Нептун Юпитер |
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
Сенің ғаламшарың қалай аталады? |
|
|
Ол несімен ерекше? |
|
|
Оның үстіңгі беті қандай? |
|
|
Сенің ғаламшарыңда тіршілік бар ма? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғаламшарлар қандай болады ҚМЖ +көрнекілік 2 сын жарат.docx
Ғаламшарлар қандай болады ҚМЖ +көрнекілік 2 сын жарат.docx
|
Бөлім |
“Жер және ғарыш” |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламшарлар қандай болады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.2 Күн жүйесі ғаламшарларын салыстыру; 2.1.2.4 - бақылау жүргізудің жоспарын құру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген ғаламшарлардың ұқсастығы мен айырмашылығын анықтау Ақпарат көзін пайдаланып, ғаламшарлардың ерекшеліктерін жазу |
||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Дереккөздерден ғаламшарлардың аттарының қойылу себебін тап «Ой қозғау» Ғарыш кемесінің траекториясын бақыла. Юпитерді тағы қалай атайтынын анықта.
Ғаламшарларды неге осылай атайды? Тағы қандай ғаламшарлар алып ғаламшарлар деп аталады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Күн жүйесінің ғаламшарлары туралы білесің
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Ретін тап» әдісі Ақпарат көзін пайдаланып, ғаламшарлардың ерекшеліктерін жаз. ЕББҚ Тапсырма орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Күн жүйесінің ғаламшарлары қандай топтарға бөлінеді? |
Дереккөздерден ғаламшарлардың аттарының қойылу себебін тауып жазады
Жасырынған сөзді оқып, сұрақтарға жауап береді
1. шолпанның ерекшелігін жазады 2.меркурийдің ерекшелігін жазады 3.марстың ерекшелігін жазады 4.сатунның ерекшелігін жазады 5.уранның ерекшелігін жазады 6.нептунның ерекшелігін жазады
|
Дескриптор: - дереккөздерден ғаламшарлардың аттарының қойылу себебін тауып жазады (1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: - шолпанның ерекшелігін жазады(1б) -меркурийдің ерекшелігін жазады(1б) -марстың ерекшелігін жазады(1б) - сатунның ерекшелігін жазады(1б) -уранның ерекшелігін жазады(1б) -нептунның ерекшелігін жазады(1б) |
Жасырылған сөз А4 Таратпа Қаламсап Смартфон |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «ВЕНН диаграммасы» әдісі Берілген ғаламшарлардың ұқсастығы мен айырмашылығын анықта. ЕББҚ Тапсырма орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Жер мен Марс қай топқа жатады? |
1. ғаламшарлардың ұқсастығы жазады 2.ғаламшарлардың айырмашылығын жазады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - ғаламшарлардың ұқсастығы жазады(1б) - ғаламшарлардың айырмашылығын жазады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Таратпа Қаламсап |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі «Мен зерттеушімін» әдісі Өз ғаламшарыңды ойлап тап. Оны сипатта. ЕББҚ Тапсырма орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Алып ғаламшарларды атай аласың ба? |
1. |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - ойлап тапқан ғаламшарын сипаттайды(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Күн жүйесінің ғаламшарлары қандай топтарға бөлінеді? Жер мен Марс қай топқа жатады? «Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма Күн жүйесінің моделін жеміс –жидектерден жаса. |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
|
|
|
|
||||
|
Шолпан |
|
|
|
|
|
Меркурий |
|
|
|
|
|
Марс |
|
|
|
|
|
Сатурн |
|
|
|
|
|
Уран |
|
|
|
|
|
Нептун |
|
|
|
|
|
Шолпан Марс |
|
Уран Сатурн |
|
Нептун Юпитер |
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
Сенің ғаламшарың қалай аталады? |
|
|
Ол несімен ерекше? |
|
|
Оның үстіңгі беті қандай? |
|
|
Сенің ғаламшарыңда тіршілік бар ма? |
|
шағым қалдыра аласыз















