Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
6-бөлім. Ғаламтор және әлеуметтік желілер |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Турсунбаева Гулбарам Алпамысқызы |
|
|
Күні: |
30.01.2023 жыл |
|
|
Сынып: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
||
|
Оқ бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.5.1 проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау. 7.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін:
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру 7 мин
Өткен білімді еске түсіру
|
I.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жақсы сөз - жан азығы» оқушыларға бүгінгі тапсырмаларды орындауда шығармашылық шабыт тілеу. II. Үй тапсырмасын сұрау.
1- тапсырма. Қайталау - оқу анасы. Сұрақтарға жауап береміз.
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
3 оқушы орнынан тұрып өткен білімді еске түсіріп, берілген сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ Мұғалімнің бағалауы
Әр сұраққа жауап берген оқушыға 1 ұпай |
7-сыныпқа арналған «Қазақ тілі» оқулығы, Алматы, «Атамұра» баспасы, 2017ж.
|
|
|
Жаңа білім
Сабақтың ортасы Тыңдалым 5минут
Мағынаны ашу 25 мин
Сабақтың соңы «Ой толғаныс» 3 мин
Үйге тапсырма: |
III. Cабақтың оқу мақсатын таныстыру. «Миға шабуыл»әдісі «Әлеуметтік желілер және қауіпсіздік»
Тыңдалым. «Әлеуметтік желілер және қауіпсіздік»
V. Тапсырмаларды орындау. Тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазады.
Дескриптор: - тыңдалған мәтіннен тірек сөздер мен сөз тіркестерін табады; - сөздерді синонимдік қатармен ауыстырады; - жинақы мәтін жазады.
10-тапсырма. «Ойшыл қалпақтар» әдісі. Мұғалім 6 оқушыны шағарып, 6 түсті қалпақ кигізіп тақырып бойынша сұрақ қояды.
Дескриптор:
Рефлексия «3-2-1 стратегиясы. Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат. Қиындық тудырған 2 жағдай. 1 іс-әрекет.
«Әлеуметтік желідегі достарым» тақырыбына эсее эазып келу |
Оқушылар еркін түрде сұрақтарға ауызша жауап береді.
Оқушылар тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазады.
6 оқушы шығып берілген сұрақтар бойынша өз ойларын айтады. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. «3-2-1 стратегиясы. Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат. Қиындық тудырған 2 жағдай. 1 іс-әрекет. |
ҚБ
1 ұпай
ҚБ
3 ұпай
ҚБ «Қошеметтеу әдісі»
5 ұпай Әр оқушының сұраққа жауап бергеніне қарай бағаланады.
Мұғалім оқушыларды «Бес бармақ әдісі»бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Электронды Пернетақта
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғаламтор және әлеуметтік желілер Қмж 7сынып
Ғаламтор және әлеуметтік желілер Қмж 7сынып
Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
6-бөлім. Ғаламтор және әлеуметтік желілер |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Турсунбаева Гулбарам Алпамысқызы |
|
|
Күні: |
30.01.2023 жыл |
|
|
Сынып: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
||
|
Оқ бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.5.1 проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау. 7.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін:
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру 7 мин
Өткен білімді еске түсіру
|
I.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жақсы сөз - жан азығы» оқушыларға бүгінгі тапсырмаларды орындауда шығармашылық шабыт тілеу. II. Үй тапсырмасын сұрау.
1- тапсырма. Қайталау - оқу анасы. Сұрақтарға жауап береміз.
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
3 оқушы орнынан тұрып өткен білімді еске түсіріп, берілген сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ Мұғалімнің бағалауы
Әр сұраққа жауап берген оқушыға 1 ұпай |
7-сыныпқа арналған «Қазақ тілі» оқулығы, Алматы, «Атамұра» баспасы, 2017ж.
|
|
|
Жаңа білім
Сабақтың ортасы Тыңдалым 5минут
Мағынаны ашу 25 мин
Сабақтың соңы «Ой толғаныс» 3 мин
Үйге тапсырма: |
III. Cабақтың оқу мақсатын таныстыру. «Миға шабуыл»әдісі «Әлеуметтік желілер және қауіпсіздік»
Тыңдалым. «Әлеуметтік желілер және қауіпсіздік»
V. Тапсырмаларды орындау. Тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазады.
Дескриптор: - тыңдалған мәтіннен тірек сөздер мен сөз тіркестерін табады; - сөздерді синонимдік қатармен ауыстырады; - жинақы мәтін жазады.
10-тапсырма. «Ойшыл қалпақтар» әдісі. Мұғалім 6 оқушыны шағарып, 6 түсті қалпақ кигізіп тақырып бойынша сұрақ қояды.
Дескриптор:
Рефлексия «3-2-1 стратегиясы. Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат. Қиындық тудырған 2 жағдай. 1 іс-әрекет.
«Әлеуметтік желідегі достарым» тақырыбына эсее эазып келу |
Оқушылар еркін түрде сұрақтарға ауызша жауап береді.
Оқушылар тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазады.
6 оқушы шығып берілген сұрақтар бойынша өз ойларын айтады. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. «3-2-1 стратегиясы. Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат. Қиындық тудырған 2 жағдай. 1 іс-әрекет. |
ҚБ
1 ұпай
ҚБ
3 ұпай
ҚБ «Қошеметтеу әдісі»
5 ұпай Әр оқушының сұраққа жауап бергеніне қарай бағаланады.
Мұғалім оқушыларды «Бес бармақ әдісі»бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Электронды Пернетақта
|
|
шағым қалдыра аласыз

















