|
Бөлім: Ғаламтор және әлеуметтік желілер |
Мектеп: Пәні: қазақ тілі Пән мұғалімі: |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламтор және кітап |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.5.1 Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу; 7.4.4.1 Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Оқылым және тыңдалым материалдарын түсіну, тақырыпқа байланысты өз пікірі мен қөзқарасын білдіру, етістіктің райлары туралы білім алу; Көптеген оқушылар: Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу, етістіктің райларын тілдесім барысында қолдану. Кейбір оқушылар: Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу, етістіктің райларын тілдесім барысында қолдану, ойын дәлелдеу. |
||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
|
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушыларды түгендеу, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық тапсырма. «Жүректен жүрекке» әріптесінің бойындағы жақсы қасиетті айтып жігерлендіреді
Сабақтың мақсаты мен тақырыбы анықталады. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Оқушылар тақырыпқа байланысты қызықты сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
|
7-сынып Қазақ тілі оқулығы
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мәтінді оқып, танысады.
Дескриптор:
ҚБ ӘТН. Етістіктің райлары.
жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік мәтіндер «Автор орындығында» оқылады. |
Мәтінді оқып, танысады.
«Үш қадамды сұхбат» әдісі арқылы талқылайды. Негізгі ақпаратты дәптерге жазады. Оқушылар грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тақырып бойынша талдау жүргізеді.
Сурет түрінде берілген ақпаратты зерделеп, қазіргі кездегі ғаламтордың рөлі туралы мәтін жазыңдар. Мәтіндеріңде етістіктің райларын қолданыңдар. |
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
https: //www.inform. kz
(http://www.inform.kz/kz/galamtor-zhane-kitap-gumyr_a2727948
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
Үй тапсырмасы |
5-тапсырма |
|
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғаламтор және кітап 7 сынып
Ғаламтор және кітап 7 сынып
|
Бөлім: Ғаламтор және әлеуметтік желілер |
Мектеп: Пәні: қазақ тілі Пән мұғалімі: |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламтор және кітап |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.5.1 Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу; 7.4.4.1 Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Оқылым және тыңдалым материалдарын түсіну, тақырыпқа байланысты өз пікірі мен қөзқарасын білдіру, етістіктің райлары туралы білім алу; Көптеген оқушылар: Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу, етістіктің райларын тілдесім барысында қолдану. Кейбір оқушылар: Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу, етістіктің райларын тілдесім барысында қолдану, ойын дәлелдеу. |
||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
|
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушыларды түгендеу, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық тапсырма. «Жүректен жүрекке» әріптесінің бойындағы жақсы қасиетті айтып жігерлендіреді
Сабақтың мақсаты мен тақырыбы анықталады. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Оқушылар тақырыпқа байланысты қызықты сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
|
7-сынып Қазақ тілі оқулығы
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мәтінді оқып, танысады.
Дескриптор:
ҚБ ӘТН. Етістіктің райлары.
жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік мәтіндер «Автор орындығында» оқылады. |
Мәтінді оқып, танысады.
«Үш қадамды сұхбат» әдісі арқылы талқылайды. Негізгі ақпаратты дәптерге жазады. Оқушылар грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тақырып бойынша талдау жүргізеді.
Сурет түрінде берілген ақпаратты зерделеп, қазіргі кездегі ғаламтордың рөлі туралы мәтін жазыңдар. Мәтіндеріңде етістіктің райларын қолданыңдар. |
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
https: //www.inform. kz
(http://www.inform.kz/kz/galamtor-zhane-kitap-gumyr_a2727948
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
Үй тапсырмасы |
5-тапсырма |
|
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















