Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспарда қарастырылған бөлім: 3.3BӘлемнің барлығы Ғаламторда |
Мектеп: Шымкент қаласы. М.Әуезов атындағы №96 жалпы білім беретін орта мектебі
|
|||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Шарипова Ирода Аброровна информатика пәні мұғалімі |
|
|||||||
|
Күні: |
Қатысқан оқушылар саны: |
|
||||||
|
СЫНЫП: 3 «Ә» |
Қатыспағандар: |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламтор желісіндегі қауіпсіздік |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.3.1 Ғаламтор желісіндегі қажетсіз байланыстың қаупін түсіну 3.3.2.1 желіде ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру 3.2.1.1 мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теруді жүзеге асыру |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар...
|
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар…
Пәндік лексика жәнетерминалогия:
|
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәжірибелік жұмыс барысында академиялық адалдық, тұтастықты сақтау, өзара бағалау. Топта жұмыс істей білу, сыныптастардың жауаптарын тыңдау, объективті бағалау, этика нормаларын сақтау қабілеті арқылы бір-біріне құрметпен қарау. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу. 6 Бөлім: Атақты тұлғалар. Орыс тілі – мультфильм қараған кезде |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта қолдану Ғаламтор қолдану. |
|||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Оқушылар файлдармен және бумалармен жұмыс жасайды, қарапайым мәтін тереді. Интернет іздеу жүйесін қолданып интернеттен ақпарат қарастырады. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||
|
Сабақтың басы 4 мин 6 мин |
Сыныптағы оқушылардың қатысымын тексеру. Бір-біріне жылылық сыйлау арқылы амандасып психологиялық ахуал тудыру. Оқушылар 10 секунд арасында қол арқылы амандасып шығу қажет. Оқушыларға кеспе қағазын таратып беру. Миға шабуыл:
Оқушылар негізгі сөзді анықтайды. Жауабы: Қауіпсіздік 2 Мақсатты тұжырымдау Жауаптарын талқылау кезінде оқушылар бір тұтас ойға келіп, сабақтын тақырыбы мен сабақ мақсатын тұжырымдайды. Оқушыларды сабақ тақырыбымен және сабақ мақсатымен таныстыру. Мұғаліммен бірлесе отырып бағалау критерийлерін тұжырымдауға кіріседі. |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 3 мин |
Оқушыларға «Почемучка» мультфилімінің 49 сериясының бейнеүзіндісін ұсыну. Инттернет арқылы жұмыс жасаған кезде қауіпсіздік сақтау. https://www.youtube.com/watch?v=sstY6CIYMMk
Талқыланатын сұрақтар ұсыныңыз:
Оқушылар тест сұрақтары арқылы материалды алғашқы меңгереді. 4 Практикалық жұмыс «Дұрыс – бұрыс» ойынын өткізу. Интернет туралы деректер экран бетінде көрсетіледі.
Жауптары:
5 Сергіту сәті Орнымыздан тұрамыз, Қос бүйiрдiсығамыз. Оңға, солға бұрылып, Бiр айналып шығамыз. Бiр,екi, үш, төрт, бес Қолды қолға ұрамыз.
1 тапсырма
Интернет қолданып іздеуге арқылы келесі сұрақтардың жауабын табыңыз.
Табылған ақпаратты кесте арқылы жұмыс үстеліне өз атыңызбен сақтап қойыңыз. ***2 тапсырма Кестеге интернет арқылы жұмыс жасағанда орындалатын тағы екі ереже қосыңыз. Өзгерісті сақтаңыз. Саралау *** арқылы . Тапсырманы орындаған кезде бүгінгі сабақтын тақырыбы бойынша сұрақтар қою. Сабақты қорытындылау Қалыптастырушы бағалау өткізу 1 тапсырма: Компьютерлік программалардын түрін анықтаңыз. Дескрипторлар
|
|
||||||
|
Сабақтың соңы 38-40 минут |
Рефлексия «Күншуақ» тәсілі Маған бәрі түсінікті
Келесісабақтакүшсалуымкерек
|
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс |
||||||
|
Зерттеу жұмысын орындау барысында шығармашылық деңгейіне қарай дифференциация жүзеге асырылады. Интерактивті тапсырманы орындау кезінде мұғалім жетекші сұрақтар түрінде қолдау көрсетеді. Барлық оқушылар: • интернетте ақпаратты іздейтін командалардың кезектілігін түсіндіреді; • белгілі бір сұрақтарға жауап табу үшін Интернетте іздеуді пайдаланады; Мәтінді теру және өңдеу үшін мәтіндік редакторды пайдаланады. |
Бағалау сабақтың әр кезеңіңде жүзеге асырылады: - талқылауға қатысу; - тапсырманы орындау кезінде; Сабақ соңында өзін-өзі жетілдіру мақсатында оқушылар сабақта өз жұмысын көрсете алады, мұғалімге оқушының көзқарасымен сабақты көруге және оны әрбір оқушыға құндылық тұрғысынан талдауына мүмкіндік беретін табыстарды және қиындықтарды талдайды. |
Шаршауды болдырмау үшін сабақ белсенді қызметті қамтамасыз етеді, физикалық жаттығулар жоспарланған. |
||||||
Қосымша 1
Практикалық жұмыс<
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғаламтор желісіндегі қауіпсіздік
Ғаламтор желісіндегі қауіпсіздік
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспарда қарастырылған бөлім: 3.3BӘлемнің барлығы Ғаламторда |
Мектеп: Шымкент қаласы. М.Әуезов атындағы №96 жалпы білім беретін орта мектебі
|
|||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Шарипова Ирода Аброровна информатика пәні мұғалімі |
|
|||||||
|
Күні: |
Қатысқан оқушылар саны: |
|
||||||
|
СЫНЫП: 3 «Ә» |
Қатыспағандар: |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламтор желісіндегі қауіпсіздік |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.3.1 Ғаламтор желісіндегі қажетсіз байланыстың қаупін түсіну 3.3.2.1 желіде ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру 3.2.1.1 мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теруді жүзеге асыру |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар...
|
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар…
Пәндік лексика жәнетерминалогия:
|
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәжірибелік жұмыс барысында академиялық адалдық, тұтастықты сақтау, өзара бағалау. Топта жұмыс істей білу, сыныптастардың жауаптарын тыңдау, объективті бағалау, этика нормаларын сақтау қабілеті арқылы бір-біріне құрметпен қарау. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу. 6 Бөлім: Атақты тұлғалар. Орыс тілі – мультфильм қараған кезде |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта қолдану Ғаламтор қолдану. |
|||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Оқушылар файлдармен және бумалармен жұмыс жасайды, қарапайым мәтін тереді. Интернет іздеу жүйесін қолданып интернеттен ақпарат қарастырады. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||
|
Сабақтың басы 4 мин 6 мин |
Сыныптағы оқушылардың қатысымын тексеру. Бір-біріне жылылық сыйлау арқылы амандасып психологиялық ахуал тудыру. Оқушылар 10 секунд арасында қол арқылы амандасып шығу қажет. Оқушыларға кеспе қағазын таратып беру. Миға шабуыл:
Оқушылар негізгі сөзді анықтайды. Жауабы: Қауіпсіздік 2 Мақсатты тұжырымдау Жауаптарын талқылау кезінде оқушылар бір тұтас ойға келіп, сабақтын тақырыбы мен сабақ мақсатын тұжырымдайды. Оқушыларды сабақ тақырыбымен және сабақ мақсатымен таныстыру. Мұғаліммен бірлесе отырып бағалау критерийлерін тұжырымдауға кіріседі. |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 3 мин |
Оқушыларға «Почемучка» мультфилімінің 49 сериясының бейнеүзіндісін ұсыну. Инттернет арқылы жұмыс жасаған кезде қауіпсіздік сақтау. https://www.youtube.com/watch?v=sstY6CIYMMk
Талқыланатын сұрақтар ұсыныңыз:
Оқушылар тест сұрақтары арқылы материалды алғашқы меңгереді. 4 Практикалық жұмыс «Дұрыс – бұрыс» ойынын өткізу. Интернет туралы деректер экран бетінде көрсетіледі.
Жауптары:
5 Сергіту сәті Орнымыздан тұрамыз, Қос бүйiрдiсығамыз. Оңға, солға бұрылып, Бiр айналып шығамыз. Бiр,екi, үш, төрт, бес Қолды қолға ұрамыз.
1 тапсырма
Интернет қолданып іздеуге арқылы келесі сұрақтардың жауабын табыңыз.
Табылған ақпаратты кесте арқылы жұмыс үстеліне өз атыңызбен сақтап қойыңыз. ***2 тапсырма Кестеге интернет арқылы жұмыс жасағанда орындалатын тағы екі ереже қосыңыз. Өзгерісті сақтаңыз. Саралау *** арқылы . Тапсырманы орындаған кезде бүгінгі сабақтын тақырыбы бойынша сұрақтар қою. Сабақты қорытындылау Қалыптастырушы бағалау өткізу 1 тапсырма: Компьютерлік программалардын түрін анықтаңыз. Дескрипторлар
|
|
||||||
|
Сабақтың соңы 38-40 минут |
Рефлексия «Күншуақ» тәсілі Маған бәрі түсінікті
Келесісабақтакүшсалуымкерек
|
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс |
||||||
|
Зерттеу жұмысын орындау барысында шығармашылық деңгейіне қарай дифференциация жүзеге асырылады. Интерактивті тапсырманы орындау кезінде мұғалім жетекші сұрақтар түрінде қолдау көрсетеді. Барлық оқушылар: • интернетте ақпаратты іздейтін командалардың кезектілігін түсіндіреді; • белгілі бір сұрақтарға жауап табу үшін Интернетте іздеуді пайдаланады; Мәтінді теру және өңдеу үшін мәтіндік редакторды пайдаланады. |
Бағалау сабақтың әр кезеңіңде жүзеге асырылады: - талқылауға қатысу; - тапсырманы орындау кезінде; Сабақ соңында өзін-өзі жетілдіру мақсатында оқушылар сабақта өз жұмысын көрсете алады, мұғалімге оқушының көзқарасымен сабақты көруге және оны әрбір оқушыға құндылық тұрғысынан талдауына мүмкіндік беретін табыстарды және қиындықтарды талдайды. |
Шаршауды болдырмау үшін сабақ белсенді қызметті қамтамасыз етеді, физикалық жаттығулар жоспарланған. |
||||||
Қосымша 1
Практикалық жұмыс<
шағым қалдыра аласыз














