|
Бөлім: Ғаламтор және әлеуметтік желілер |
Мектеп: Шұбар ауылының ЖОББ мектебі |
|||||||||||||||
|
Күні : 05.02..2025 |
Мұғалім: Торсанова Кызгалдак Молдабаевна |
|||||||||||||||
|
Сынып: 7 а |
Қатысқан оқушылар саны: 16 |
Қатыспағандар: - |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламтордың пайдасы мен зияны |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.3.1.Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу. 7.1.5.1 Тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгемен салыстыру. 7.4.4.3 Шылау түрлерін ажырата білу, орынды пайдалану. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіне алады, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата алады. Тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беріп, өз жауабын өзгемен салыстыра алады. Шылау түрлерін ажырата біледі,орынды пайдалана алады. |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
|
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет және қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Етістіктің түрленуі. Шақ пен рай түрлері |
|||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. «Ынтымақтастық ахуалын» қалыптастыру. 3 топқа бөлінеді. Арман. Мақсат. Нәтежие. Қызығушылықты ояту. 3 топқа кюар код арқылы бөлінеді. Үй тапсырмасы тексеріледі. Сабақтың тақырыбы ребус арқылы шешіліп, мақсаты анықталады.
|
Оқушылар бір-бірімен амандасады, 3 топқа QR арқылы бөлінеді.
Бағалау 3 балл Тақырып: ҒАЛАМТОРДЫҢ ПАЙДАСЫ МЕН ЗИЯНЫ екенін табады. Бейнероликтен алған ақпаратты түсініп, салыстырып бағамдай алады |
Оқушылар өзін-өзі телефон парақшасы арқылы бағалайды
Өзін-өзі бағалау Өмірде қажеттіліктеріне пайдалана алады |
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 5-минут 5 минут Сабақтың соңы |
Мағынаны тану. 1- тапсырма
«Топтастыру » әдісі. Ғаламтордың пайдасы мен зиянына дәлелді деректер келтіре отырып, өз жауабымен тү сіндіру.
2 -ғаламтордың пайдасы 3 -ғаламтордың зияны А4 форматта топтастырып жазады. 2-тапсырма Жұппен орындау. «Қос диаграмма» әдісін пайдалана отырып, 150 беттегі 1-тапсырма бойынша кюармен берілген ақпараты ашып, факті мен мен көзқарасты ажырату.
3- тапсырма. Жеке жұмыс жұмыс. 151 беттегі 2-тапсырманы тиісті шылауларды қойып көшіру.
4- тапсырма . Шылауларды қатыстырып бүгінгі сабақты қорытындылау мақсатта түйін сөз жаз. Үйге тапсырма. 152 беттегі 4-тапсырма Демеулік шылаларды қатыстырып, диаграммадағы берілген ақпаратты жазып келу. Кері байланыс. «Бағдаршам»
Жалпы баға 10 балл. Оқушы есімі__________________ Үй жұмысы 3 балл 1-тапсырма 2 балл 2-тапсырма 2 балл 3-тапсырма 2 балл 4- тапсырма 1балл Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар. |
Берілген тақырыпты постер арқылы орындайды, пікірлерін дәлелдейді Мәтіннен факт тауып оған көзқарасын «Қос диаграмма» арқылы білдіреді Септеулік шылауды қойып, жұмыс дәптеріне көшіріп жазады. Оқушылар тапсырма орындау үшін сөз табы шылауға арналған видеороликпен танысады. -Сабақты шылауларды қатыстыра отырып түйіндей алады Күнделікке жазып алады.
|
Бағалау критерийі: -Пікірлерлерді дәлелді жеткізеді. -Бүгінгі күнмен салыстырады. 2 балл Бағалау критерийі -Факті мен көзқарасты ажырата алады 2 балл Септеулік шылауды дұрыс қойып,жаза алады. 2 балл Шылауларды қатыстыра отырып, түйінді ой жаза алады. 1 балл Сабақты қорытындылау мақсатында QR арқылы оқушылар кері байланыс береді Сабақтан алған әсерін бағдаршамның түсі арқылы белгілейді |
А3 формат
Кесте
Жұмыс дәптері
Шығу билеті
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғаламтордың пайдасы мен зияны
Ғаламтордың пайдасы мен зияны
|
Бөлім: Ғаламтор және әлеуметтік желілер |
Мектеп: Шұбар ауылының ЖОББ мектебі |
|||||||||||||||
|
Күні : 05.02..2025 |
Мұғалім: Торсанова Кызгалдак Молдабаевна |
|||||||||||||||
|
Сынып: 7 а |
Қатысқан оқушылар саны: 16 |
Қатыспағандар: - |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламтордың пайдасы мен зияны |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.3.1.Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу. 7.1.5.1 Тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгемен салыстыру. 7.4.4.3 Шылау түрлерін ажырата білу, орынды пайдалану. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіне алады, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата алады. Тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беріп, өз жауабын өзгемен салыстыра алады. Шылау түрлерін ажырата біледі,орынды пайдалана алады. |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
|
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет және қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Етістіктің түрленуі. Шақ пен рай түрлері |
|||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. «Ынтымақтастық ахуалын» қалыптастыру. 3 топқа бөлінеді. Арман. Мақсат. Нәтежие. Қызығушылықты ояту. 3 топқа кюар код арқылы бөлінеді. Үй тапсырмасы тексеріледі. Сабақтың тақырыбы ребус арқылы шешіліп, мақсаты анықталады.
|
Оқушылар бір-бірімен амандасады, 3 топқа QR арқылы бөлінеді.
Бағалау 3 балл Тақырып: ҒАЛАМТОРДЫҢ ПАЙДАСЫ МЕН ЗИЯНЫ екенін табады. Бейнероликтен алған ақпаратты түсініп, салыстырып бағамдай алады |
Оқушылар өзін-өзі телефон парақшасы арқылы бағалайды
Өзін-өзі бағалау Өмірде қажеттіліктеріне пайдалана алады |
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 5-минут 5 минут Сабақтың соңы |
Мағынаны тану. 1- тапсырма
«Топтастыру » әдісі. Ғаламтордың пайдасы мен зиянына дәлелді деректер келтіре отырып, өз жауабымен тү сіндіру.
2 -ғаламтордың пайдасы 3 -ғаламтордың зияны А4 форматта топтастырып жазады. 2-тапсырма Жұппен орындау. «Қос диаграмма» әдісін пайдалана отырып, 150 беттегі 1-тапсырма бойынша кюармен берілген ақпараты ашып, факті мен мен көзқарасты ажырату.
3- тапсырма. Жеке жұмыс жұмыс. 151 беттегі 2-тапсырманы тиісті шылауларды қойып көшіру.
4- тапсырма . Шылауларды қатыстырып бүгінгі сабақты қорытындылау мақсатта түйін сөз жаз. Үйге тапсырма. 152 беттегі 4-тапсырма Демеулік шылаларды қатыстырып, диаграммадағы берілген ақпаратты жазып келу. Кері байланыс. «Бағдаршам»
Жалпы баға 10 балл. Оқушы есімі__________________ Үй жұмысы 3 балл 1-тапсырма 2 балл 2-тапсырма 2 балл 3-тапсырма 2 балл 4- тапсырма 1балл Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар. |
Берілген тақырыпты постер арқылы орындайды, пікірлерін дәлелдейді Мәтіннен факт тауып оған көзқарасын «Қос диаграмма» арқылы білдіреді Септеулік шылауды қойып, жұмыс дәптеріне көшіріп жазады. Оқушылар тапсырма орындау үшін сөз табы шылауға арналған видеороликпен танысады. -Сабақты шылауларды қатыстыра отырып түйіндей алады Күнделікке жазып алады.
|
Бағалау критерийі: -Пікірлерлерді дәлелді жеткізеді. -Бүгінгі күнмен салыстырады. 2 балл Бағалау критерийі -Факті мен көзқарасты ажырата алады 2 балл Септеулік шылауды дұрыс қойып,жаза алады. 2 балл Шылауларды қатыстыра отырып, түйінді ой жаза алады. 1 балл Сабақты қорытындылау мақсатында QR арқылы оқушылар кері байланыс береді Сабақтан алған әсерін бағдаршамның түсі арқылы белгілейді |
А3 формат
Кесте
Жұмыс дәптері
Шығу билеті
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз







.













