|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Сейфуллин мектеп-лицейі |
||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Жер және ғарыш. |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдіқалық Қарлығаш |
||||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№17 Ғарыш әлемі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.2.1 астрономияны ғарыш туралы ғылым ретінде сипаттау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
астрономияны ғарыш туралы ғылым ретінде сипаттайды |
||||||
|
Құндылықтар |
қауіпсіздік ережелерін, оның ішінде жол қозғалысы ережелерін білу және сақтау; Апта дәйек сөзі: «Талап бар жерде, тәртіп бар» |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақ тың басы 5 мин
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
2 минут
Сабақты қорыту 6мин
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Өткенді пысықтау Сабаққа кіріспе «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру Жаңа
тақырып.
ФС тапсырма.Айтылым
«Ашық микрофон» әдісі 1. Қай денелерді көзбен көре аласың? Сұраққа жауап бер 2. Аспан денелерін ата. Астрономия ғылымы нені зерттейді? Бақылайық
3. Жер Күн жүйесіндегі нешінші ғаламшар?
ЕБҚ қолдау көрсетіледі,суретпен жұмыс жасайды Салыстыр 4. Күн мен Жердің ұқсастығы мен айырмашылығын айт. Күн мен Жердің бір-бірімен қандай байланысы бар? Зерттейік 5. Жер Күнді айнала ма, әлде Күн Жерді айнала ма? Қорытынды жаса.
ҚЖ: Дәптермен жұмыс Кері байланыс
|
Өлең жолдарын оқиды
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқулықпен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Ғарыш туралы өз ойларын айтады
Кері байланыс жасайды |
Оқушыларды мақтап,мадақтап отыру
Дескриптор:
Сұраққа жауап береді Аспан денелеоін атайды Астрономия ғылымы нені зерттейтінін айтады Бақылау жүргізеді Жер Күн жүйесіндегі нешінші ғаламшар екенін айтады
Дескриптор: Күн мен Жердің ұқсастығы мен айырмашылығын айтады Күн мен Жердің бір-бірімен байланысын анықтайды Зерттеу жүргізеді Қорытынды жасайды
«Білім сандығы» әдісі |
Қуанышты көңіл күй.
Зымыран макеті
Сұрақтар жазылған парақтар
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
|
||




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғарыш әлемі
Ғарыш әлемі
|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Сейфуллин мектеп-лицейі |
||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Жер және ғарыш. |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдіқалық Қарлығаш |
||||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№17 Ғарыш әлемі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.2.1 астрономияны ғарыш туралы ғылым ретінде сипаттау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
астрономияны ғарыш туралы ғылым ретінде сипаттайды |
||||||
|
Құндылықтар |
қауіпсіздік ережелерін, оның ішінде жол қозғалысы ережелерін білу және сақтау; Апта дәйек сөзі: «Талап бар жерде, тәртіп бар» |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақ тың басы 5 мин
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
2 минут
Сабақты қорыту 6мин
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Өткенді пысықтау Сабаққа кіріспе «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру Жаңа
тақырып.
ФС тапсырма.Айтылым
«Ашық микрофон» әдісі 1. Қай денелерді көзбен көре аласың? Сұраққа жауап бер 2. Аспан денелерін ата. Астрономия ғылымы нені зерттейді? Бақылайық
3. Жер Күн жүйесіндегі нешінші ғаламшар?
ЕБҚ қолдау көрсетіледі,суретпен жұмыс жасайды Салыстыр 4. Күн мен Жердің ұқсастығы мен айырмашылығын айт. Күн мен Жердің бір-бірімен қандай байланысы бар? Зерттейік 5. Жер Күнді айнала ма, әлде Күн Жерді айнала ма? Қорытынды жаса.
ҚЖ: Дәптермен жұмыс Кері байланыс
|
Өлең жолдарын оқиды
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқулықпен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Ғарыш туралы өз ойларын айтады
Кері байланыс жасайды |
Оқушыларды мақтап,мадақтап отыру
Дескриптор:
Сұраққа жауап береді Аспан денелеоін атайды Астрономия ғылымы нені зерттейтінін айтады Бақылау жүргізеді Жер Күн жүйесіндегі нешінші ғаламшар екенін айтады
Дескриптор: Күн мен Жердің ұқсастығы мен айырмашылығын айтады Күн мен Жердің бір-бірімен байланысын анықтайды Зерттеу жүргізеді Қорытынды жасайды
«Білім сандығы» әдісі |
Қуанышты көңіл күй.
Зымыран макеті
Сұрақтар жазылған парақтар
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
|
||




шағым қалдыра аласыз



















