Қысқа мерзімді жоспар
Ақтөбе қаласы.
Сулейменова Ж.
Пәні |
Әдебиеттік оқу |
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Ғарышайлақ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.1 Шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу, теріп оқу, шапшаң оқу; 4.2.9.1 Түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табу, өңдеу және тұжырым жасау және себеп-салдарлық байланысын сызба түрінде көрсету; 4.3.2.1 Таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер енгізу, өлең (төрт жолды) жазу |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқу түрлерін қолданады. Түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табады. Шығармашылық жұмыс жасайды. |
|
Құндылықтар |
Еңбек-қуаныш, жалқаулық арылмас азап |
|
Сабақ барысы
Сабақтың кезең |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы 5 мин |
Сабаққа психологиялық тұрғыдан даярлау. “Жылы сөздер бұрқасыны” әдісі Үй тапсырмасын тексеру Бүгінгі заманда ұшақтар, тікұшақтар болмаса, адам үшін қандай қиындықтар, мәселелер туындар еді? Әңгімеле. |
Сұрақ бойынша әңгімелейді. |
|
|
|||
Сабақтың ортасы 30 мин
|
Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау «Ой қозғау» әдісі Төмендегі сөздерді пайдаланып, Байқоңыр сөзін сипатта.
Бейнежазбамен жұмыс Байқоңыр ғарышайлағы Автор
Сырбай
Мәуленов (1922–1993) – ақын, жазушы,
аудармашы. Қостанай облысыЖангелдин
ауданында дүниеге келген. Оқулықпен жұмыс С. Мәуленов «Байқоңыр» Түсініп оқы Мәнерлеп, шумақ бойынша оқы. ЕБҚ оқушыға тапсырма Өлеңді мәнерлеп оқиды. Сөздік жұмысы Ат күші – бұл жерде: зымыранның қуатын білдіреді.
«Сұрақтар шеңбері» әдісі - Байқоңыр бұрын қандай жер еді? - Ақынның «Ғарыш дәуірі Байқоңырдан басталды» деуінің сыры неде? - Өлеңде зымыран қалай суреттелген?
Жұптық жұмыс Анықта Өлеңнен теңеу сөздер, эпитет сөздерді тап. Теңеу сөздер: назағайдай Эпитет сөздер: жиырма миллион ат күші, ат дауылды, күміс шаң, дала билеп аспанды.
Білгенге
маржан
Қызылорда
облысының Төретам ауылына жақын жерде
орналасқан.
Топтық жұмыс «Қиялға ерік бер» әдісі Кестемен жұмысты орында
«Пікірлер алаңы» әдісі – «Байқоңыр» ғарышайлағы қандай ғылымға негіз болды? -«Байқоңыр» ғарышайлағы туралы қайдан оқып білуге болады? |
Сипаттама береді.
Бейнежазбамен танысады.
Автормен танысады.
Оқу түрін қолданады.
Жаңа сөздерментанысады.
Сұраққа жауап береді.
Жұппен жұмыс жасайды.
Ақпаратпен танысады.
Топпен жұмыс жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: -төмендегі сөздерді пайдаланып, Байқоңыр сөзін сипаттайды -1 -Байқоңыр қаласы туралы әңгімелейді-1
ҚБ «Жарайсың!»
Дескриптор: -сұраққа дәлел келтіре отырып, жауап береді -1
Дескриптор: -өлеңдегі теңеу сөзді табады -1 - өлеңдегі эпитет сөзді табады -1
Дескриптор: -кестемен жұмысты орындайды- 1
Дескриптор: -берілген сұрақтарға пікір білдіреді-1 |
https://youtu.be/hcFnEW-sk-Y
|
|||
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс
Үйге тапсырма: өлеңнен үзінді жаттау |
Кері байланыс береді. |
ҚБ баға қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғарышайлақ
Қысқа мерзімді жоспар
Ақтөбе қаласы.
Сулейменова Ж.
Пәні |
Әдебиеттік оқу |
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Ғарышайлақ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.1 Шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу, теріп оқу, шапшаң оқу; 4.2.9.1 Түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табу, өңдеу және тұжырым жасау және себеп-салдарлық байланысын сызба түрінде көрсету; 4.3.2.1 Таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер енгізу, өлең (төрт жолды) жазу |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқу түрлерін қолданады. Түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табады. Шығармашылық жұмыс жасайды. |
|
Құндылықтар |
Еңбек-қуаныш, жалқаулық арылмас азап |
|
Сабақ барысы
Сабақтың кезең |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы 5 мин |
Сабаққа психологиялық тұрғыдан даярлау. “Жылы сөздер бұрқасыны” әдісі Үй тапсырмасын тексеру Бүгінгі заманда ұшақтар, тікұшақтар болмаса, адам үшін қандай қиындықтар, мәселелер туындар еді? Әңгімеле. |
Сұрақ бойынша әңгімелейді. |
|
|
|||
Сабақтың ортасы 30 мин
|
Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау «Ой қозғау» әдісі Төмендегі сөздерді пайдаланып, Байқоңыр сөзін сипатта.
Бейнежазбамен жұмыс Байқоңыр ғарышайлағы Автор
Сырбай
Мәуленов (1922–1993) – ақын, жазушы,
аудармашы. Қостанай облысыЖангелдин
ауданында дүниеге келген. Оқулықпен жұмыс С. Мәуленов «Байқоңыр» Түсініп оқы Мәнерлеп, шумақ бойынша оқы. ЕБҚ оқушыға тапсырма Өлеңді мәнерлеп оқиды. Сөздік жұмысы Ат күші – бұл жерде: зымыранның қуатын білдіреді.
«Сұрақтар шеңбері» әдісі - Байқоңыр бұрын қандай жер еді? - Ақынның «Ғарыш дәуірі Байқоңырдан басталды» деуінің сыры неде? - Өлеңде зымыран қалай суреттелген?
Жұптық жұмыс Анықта Өлеңнен теңеу сөздер, эпитет сөздерді тап. Теңеу сөздер: назағайдай Эпитет сөздер: жиырма миллион ат күші, ат дауылды, күміс шаң, дала билеп аспанды.
Білгенге
маржан
Қызылорда
облысының Төретам ауылына жақын жерде
орналасқан.
Топтық жұмыс «Қиялға ерік бер» әдісі Кестемен жұмысты орында
«Пікірлер алаңы» әдісі – «Байқоңыр» ғарышайлағы қандай ғылымға негіз болды? -«Байқоңыр» ғарышайлағы туралы қайдан оқып білуге болады? |
Сипаттама береді.
Бейнежазбамен танысады.
Автормен танысады.
Оқу түрін қолданады.
Жаңа сөздерментанысады.
Сұраққа жауап береді.
Жұппен жұмыс жасайды.
Ақпаратпен танысады.
Топпен жұмыс жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: -төмендегі сөздерді пайдаланып, Байқоңыр сөзін сипаттайды -1 -Байқоңыр қаласы туралы әңгімелейді-1
ҚБ «Жарайсың!»
Дескриптор: -сұраққа дәлел келтіре отырып, жауап береді -1
Дескриптор: -өлеңдегі теңеу сөзді табады -1 - өлеңдегі эпитет сөзді табады -1
Дескриптор: -кестемен жұмысты орындайды- 1
Дескриптор: -берілген сұрақтарға пікір білдіреді-1 |
https://youtu.be/hcFnEW-sk-Y
|
|||
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс
Үйге тапсырма: өлеңнен үзінді жаттау |
Кері байланыс береді. |
ҚБ баға қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз
мен
танысу айдары


