Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғарышкермен сұхбат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.9.1 түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табу, өңдеу және тұжырым жасау, себеп-салдарлық байланысын сызба түрінде көрсету |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтар |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру
8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: -Үй тапсырмасын сұрау. -Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар. Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі: -Қазақ кейіпкерлері туралы не білесіңдер? -Олай болса, бүгінгі сабақта ғарышкерлер туралы шығарманы оқимыз, түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табамыз, тапсырмалар орындаймыз. |
Жаттығу жасайды.
Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|
Жаңа білім 15 мин
2 мин
Бекіту 15 мин
|
(Ұ, Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі: А) Сөздікпен жұмыс.
-Мәтінді түсініп, тізбектей дауыстап оқыңдар. Б) Сұрақ-жауап. - Бала Тоқтардың отбасы туралы әңгімелеңдер. -Баланың есімі неліктен «Тоқтар» деп қойылған? Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Тоқтар Әубәкіров туралы тағы қандай мәлімет айта аласың?
Сергіту сәтінде қосылып ән айтады. (Т) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады. А) Дәлелдеу. -Жазушы отбасы мүшелерінің қандай туыстық сезімдерін суреттеген? -Тоқтардың мамандықты қалай таңдағанын мәтіннен тауып оқып беріңдер. -Тоқтарға тән ерекшеліктерді атаңдар. Ә) Қорытындылау. Тоқтардың мамандық таңдауына үлгі болған адамдар кімдер? Мәтіндегі Тоқтардың отбасын сипаттап жазыңдар. |
- Тапсырма орындайды.
Ән айтып сергиді. -Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді. |
Дескриптор: Сөздікті жазып, жаттайды-1балл. - Мәтінді оқиды-1балл. - Бала Тоқтардың отбасы туралы әңгімелейді -1балл. Баланың есімі неліктен «Тоқтар» деп қойылғанын анықтайды-1балл.
Жазушы суреттеген отбасы мүшелерінің туыстық сезімдерін анықтайды-1балл. - Тоқтардың мамандықты қалай таңдағанын мәтіннен тауып оқып береді- 1балл. - Тоқтарға тән ерекшеліктерді атайды -1балл. - Тоқтардың мамандық таңдауына үлгі болған адамдарды анықтайды -1балл. Мәтіндегі Тоқтардың отбасын сипаттап жазады-1балл. |
«Әде- биеттік оқу» оқулығы 3-бөлім 4 сынып 2019ж
|
|
Қорытын-ды 5 мин |
Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәтінді оқып, мазмұндау. |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғарышкермен сұхбат
Ғарышкермен сұхбат
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғарышкермен сұхбат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.9.1 түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табу, өңдеу және тұжырым жасау, себеп-салдарлық байланысын сызба түрінде көрсету |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтар |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру
8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: -Үй тапсырмасын сұрау. -Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар. Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі: -Қазақ кейіпкерлері туралы не білесіңдер? -Олай болса, бүгінгі сабақта ғарышкерлер туралы шығарманы оқимыз, түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табамыз, тапсырмалар орындаймыз. |
Жаттығу жасайды.
Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|
Жаңа білім 15 мин
2 мин
Бекіту 15 мин
|
(Ұ, Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі: А) Сөздікпен жұмыс.
-Мәтінді түсініп, тізбектей дауыстап оқыңдар. Б) Сұрақ-жауап. - Бала Тоқтардың отбасы туралы әңгімелеңдер. -Баланың есімі неліктен «Тоқтар» деп қойылған? Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Тоқтар Әубәкіров туралы тағы қандай мәлімет айта аласың?
Сергіту сәтінде қосылып ән айтады. (Т) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады. А) Дәлелдеу. -Жазушы отбасы мүшелерінің қандай туыстық сезімдерін суреттеген? -Тоқтардың мамандықты қалай таңдағанын мәтіннен тауып оқып беріңдер. -Тоқтарға тән ерекшеліктерді атаңдар. Ә) Қорытындылау. Тоқтардың мамандық таңдауына үлгі болған адамдар кімдер? Мәтіндегі Тоқтардың отбасын сипаттап жазыңдар. |
- Тапсырма орындайды.
Ән айтып сергиді. -Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді. |
Дескриптор: Сөздікті жазып, жаттайды-1балл. - Мәтінді оқиды-1балл. - Бала Тоқтардың отбасы туралы әңгімелейді -1балл. Баланың есімі неліктен «Тоқтар» деп қойылғанын анықтайды-1балл.
Жазушы суреттеген отбасы мүшелерінің туыстық сезімдерін анықтайды-1балл. - Тоқтардың мамандықты қалай таңдағанын мәтіннен тауып оқып береді- 1балл. - Тоқтарға тән ерекшеліктерді атайды -1балл. - Тоқтардың мамандық таңдауына үлгі болған адамдарды анықтайды -1балл. Мәтіндегі Тоқтардың отбасын сипаттап жазады-1балл. |
«Әде- биеттік оқу» оқулығы 3-бөлім 4 сынып 2019ж
|
|
Қорытын-ды 5 мин |
Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәтінді оқып, мазмұндау. |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз














