|
Бөлім: Ғарышты игеру жетістіктері |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғарыштағы зерттеу құрылғылары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.1 мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжау 8.4.4.1 сөз тіркесінің байланысу тәсілдері мен түрлері, есімді, етістікті сөз тіркестерін ажырату, қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
-мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжайды - сөз тіркесінің байланысу тәсілдері мен түрлері, есімді, етістікті сөз тіркестерін ажырату, қолданады |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Топқа бөлу. «Мозайка» әдісі
Оқушыларға суреттерге байланысты сұрақ қойып, пікірлерін білу, сабақ тақырыбын болжату.
Оқушылар оқылым мәтінін оқу арқылы«КаzSat-2», « КаzSat-3», «SSTL MRES» , «Геостационарлы теле-коммуникация», «Жерді қашықтықтан зонттау», «Катографиялау» терминдерінің мағынасын ашады.
Оқушылар оқу мақсатын талқылайды. Талқылау үшін сұрақтар:
Оқушыларда оқу мақсаты туралы түсінік қалыптасқаннан кейін топқа бөлу әрекеті жүзеге асады. |
Оқушыларға суреттерге байланысты сұрақ қойып, пікірлерін білу, сабақ тақырыбын болжату. Оқушылар оқылым мәтінін оқу арқылы«КаzSat-2», « КаzSat-3», «SSTL MRES» , «Геостационарлы теле-коммуникация», «Жерді қашықтықтан зонттау», «Катографиялау» терминдерінің мағынасын ашады. |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
«Жаһандық және ғарыштық қолданбалы бағдарламаларды дамыту бағыттары» кітабынан |
||
|
Сабақтың ортасы
|
«Айдын Айымбетов ғарышта бірнеше ғылыми тәжірибе жүргізеді» бейнежазбасын көріп, көтерілген мәселені болжаңдар.https://www.youtube.com/watch?v=xhmh71XlQS4Оқушылар көрсетілген бейнебаяннан өзіне «қажет» деп тапқан кем дегенде екі ақпаратты жазып алады. Дескриптор:
ҚБ ӘТН. Жанасу
ТАПСЫРМА. 3-тапсырма. Берілген тіркестерден сөздердің байланысу түрлерін анықтаңдар. Еліміз ге қажетті ақпаратты қызмет көрсету саласы, электронды үкімет, спектрлерді кеңейтуге мүмкіндік беру, Жердің суреті, инфрақұрылымды үзбей бақылау, Жер серігі суретке түсіреді.
Дескриптор:
5-тапсырма. Мәтінді негізге ала отырып, оңай және қиын сұрақтар құрастырыңдар. Дескриптор:
Бірін-бірі бағалау. ҚБ |
Бейнебаянды тыңдайды. Оқушылар көрсетілген бейнебаяннан өзіне «қажет» деп тапқан кем дегенде екі ақпаратты жазып алады. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Сөйлемдерден сөз тіркестерін анықтайды; Сөз тіркестерінің байланысу тәсілін анықтайды; Сөз тіркестерінің байланысу түрін анықтайды. Мәтінді негізге ала отырып, оңай және қиын сұрақтар құрастырады. Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты қорытындалайды. |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
5 балл 3 балл Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
2 балл |
https://www.youtube.com/watch?v=xhmh71XlQS4 |
||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша сабақтың қызықты болған екі тұсы, алдағы уақытта «орындасақ» деген бір әрекет түріне ұсыныс білдіреді. Үйге тапсырма: 6-тапсырма |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғарыштағы зерттеу құрылғылары
Ғарыштағы зерттеу құрылғылары
|
Бөлім: Ғарышты игеру жетістіктері |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғарыштағы зерттеу құрылғылары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.1 мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжау 8.4.4.1 сөз тіркесінің байланысу тәсілдері мен түрлері, есімді, етістікті сөз тіркестерін ажырату, қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
-мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжайды - сөз тіркесінің байланысу тәсілдері мен түрлері, есімді, етістікті сөз тіркестерін ажырату, қолданады |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Топқа бөлу. «Мозайка» әдісі
Оқушыларға суреттерге байланысты сұрақ қойып, пікірлерін білу, сабақ тақырыбын болжату.
Оқушылар оқылым мәтінін оқу арқылы«КаzSat-2», « КаzSat-3», «SSTL MRES» , «Геостационарлы теле-коммуникация», «Жерді қашықтықтан зонттау», «Катографиялау» терминдерінің мағынасын ашады.
Оқушылар оқу мақсатын талқылайды. Талқылау үшін сұрақтар:
Оқушыларда оқу мақсаты туралы түсінік қалыптасқаннан кейін топқа бөлу әрекеті жүзеге асады. |
Оқушыларға суреттерге байланысты сұрақ қойып, пікірлерін білу, сабақ тақырыбын болжату. Оқушылар оқылым мәтінін оқу арқылы«КаzSat-2», « КаzSat-3», «SSTL MRES» , «Геостационарлы теле-коммуникация», «Жерді қашықтықтан зонттау», «Катографиялау» терминдерінің мағынасын ашады. |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
«Жаһандық және ғарыштық қолданбалы бағдарламаларды дамыту бағыттары» кітабынан |
||
|
Сабақтың ортасы
|
«Айдын Айымбетов ғарышта бірнеше ғылыми тәжірибе жүргізеді» бейнежазбасын көріп, көтерілген мәселені болжаңдар.https://www.youtube.com/watch?v=xhmh71XlQS4Оқушылар көрсетілген бейнебаяннан өзіне «қажет» деп тапқан кем дегенде екі ақпаратты жазып алады. Дескриптор:
ҚБ ӘТН. Жанасу
ТАПСЫРМА. 3-тапсырма. Берілген тіркестерден сөздердің байланысу түрлерін анықтаңдар. Еліміз ге қажетті ақпаратты қызмет көрсету саласы, электронды үкімет, спектрлерді кеңейтуге мүмкіндік беру, Жердің суреті, инфрақұрылымды үзбей бақылау, Жер серігі суретке түсіреді.
Дескриптор:
5-тапсырма. Мәтінді негізге ала отырып, оңай және қиын сұрақтар құрастырыңдар. Дескриптор:
Бірін-бірі бағалау. ҚБ |
Бейнебаянды тыңдайды. Оқушылар көрсетілген бейнебаяннан өзіне «қажет» деп тапқан кем дегенде екі ақпаратты жазып алады. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Сөйлемдерден сөз тіркестерін анықтайды; Сөз тіркестерінің байланысу тәсілін анықтайды; Сөз тіркестерінің байланысу түрін анықтайды. Мәтінді негізге ала отырып, оңай және қиын сұрақтар құрастырады. Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты қорытындалайды. |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
5 балл 3 балл Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
2 балл |
https://www.youtube.com/watch?v=xhmh71XlQS4 |
||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша сабақтың қызықты болған екі тұсы, алдағы уақытта «орындасақ» деген бір әрекет түріне ұсыныс білдіреді. Үйге тапсырма: 6-тапсырма |
|
||||
шағым қалдыра аласыз

















