Қысқа мерзімді жоспар
|
Қазақ тілі 10-бөлім:Ғылыми фантастика |
Мектеп: Ұзын Ата ЖББМ |
||||||||||
|
Күні: 12.05.2025 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Шинтемирова З |
||||||||||
|
Сынып: 7 б,в,г |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғарыштың сырлы әлемі |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7. 2. 7. 1 энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау; 7.4.5.1 сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін (даралаушы және ерекшелеуші) дұрыс қолдану; |
||||||||||
|
Оқу мақсаты |
|
||||||||||
|
«Біртұтас тәрбие» бағдарламасына негізделген құндылық |
Мамыр – бірлік және ынтымақ айы
|
||||||||||
|
1-апта дәйексөзі |
1-апта дәйексөзі: Күннің көзі ортақ, жақсының сөзі ортақ |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. ШИРАТУ ЖАТТЫҒУЛАРЫ. Сабақтың тақырыбын болжау. Болжам сұрақтар:
ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ. 1-тапсырма. Мәтінді тыңда. «Жұлдыздардың тұрған орнын дәлме-дәл білу не үшін қажет?» деген сұраққа жауап беріңдер.
Оқу мақсаты мен бағалау критерийі таныстырылады. 7. 2. 7. 1 энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау; 7.4.5.1 сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін (даралаушы және ерекшелеуші) дұрыс қолдану; Бағалау критерийлері:
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. ( Мамыр – бірлік және ынтымақ айы) |
Барлық оқушылар: Болжау сұрақтарына жауап береді, тыңдалым мәтіні бойынша өз көзқарасын білдіреді. Қабілеті төмен білім алушы Болжау сұрақтарына жауап береді, Қабілеті жоғары білім алушы Болжау сұрақтарына жауап береді, тыңдалым мәтіні бойынша өз көзқарасын білдіреді. |
Дескриптор: Болжау сұрақтарына жауап береді, тыңдалым мәтіні бойынша өз көзқарасын білдіреді – 1 ұпай ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 1 ұпай иеленеді.
|
7-сынып қазақ тілі |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. (Оқушылар 1,2,3 деп санау арқылы 3 топқа бөлінеді.) «Сілтеме мәтін» тәсілі арқылы жұмыс жүргізеді. Ғаламшарлар туралы ғаламтордан мәліметтер ізденіп, кестені толтырады. Өздері ізденген ғаламшар туралы жан-жақты мәлімет беріп, ортада қорғайды.
ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН. |
Барлық білім алушылар Оқушылар оқылым мәтінін оқып, мәлімет жинақтайды. Қабілеті төмен білім алушы Оқушылар оқылым мәтінін оқып, мәлімет жинақтайды. Қабілеті жоғары білім алушы Оқушылар «Сілтеме мәтін» тәсілі арқылы жұмыс жүргізеді. Ғаламшарлар туралы ғаламтордан мәліметтер ізденіп, кестені толтырады. Өздері ізденген ғаламшар туралы жан-жақты мәлімет беріп, ортада қорғайды. Барлық білім алушылар Оқушылар сөйлемдерді көшіріп жазып, қос нүктенің қойылу себебін түсіндіреді.Қабілеті төмен білім алушы Оқушылар сөйлемдерді көшіріп жазады.Қабілеті жоғары білім алушы Оқушылар сөйлемдерді көшіріп жазып, қос нүктенің қойылу себебін түсіндіреді. Күн жүйесі планеталарының әртүрлі түске боялу себептерін зерттеп, берілген ақпаратты таратып жазады. |
Дескриптор: * Ғаламшарлар туралы ғаламтордан мәліметтер ізденеді– 2 ұпай * Өздері ізденген ғаламшар туралы жан-жақты мәлімет беріп, ортада қорғайды - 2 ұпай ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 4 ұпай иеленеді.
Дескриптор: * сөйлемдердегі қос нүктенің қойылу себебін түсіндіреді – 1 ұпай * Күн жүйесі планеталарының әртүрлі түске боялу себептерін зерттеп, берілген ақпаратты таратып жазады - 2 ұпай Қос нүктені пайдаланып, қойылу себебін түсіндіреді - 2 ұпай. ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 5 ұпай иеленеді.
|
Айнұр Жалмағамбетова
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
Үйге тапсырма: 7-тапсырма |
Кері байланыс. «Бес саусақ» әдісі
Балалар параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақтарына жазады: 1.«Бас бармақ»- басты мәселе. Бүгінгі сабақта саған не ұнады? 2. «Балалы үйрек» - ұсыныс. Келесі сабақтың өтілуіне қандай ұсыныс айтар едің? 3. «Ортан терек»- ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? 4. «Шылдыр шүмек»-шынайылық. Сабақта саған не қиын болды? 5 «Кішкентай бөбек»- Көңіл-күйіңді тұрақты сөз тіркесімен білдір |
|
|||||||||
|
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғарыштың сырлы әлемі
Ғарыштың сырлы әлемі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Қазақ тілі 10-бөлім:Ғылыми фантастика |
Мектеп: Ұзын Ата ЖББМ |
||||||||||
|
Күні: 12.05.2025 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Шинтемирова З |
||||||||||
|
Сынып: 7 б,в,г |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғарыштың сырлы әлемі |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7. 2. 7. 1 энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау; 7.4.5.1 сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін (даралаушы және ерекшелеуші) дұрыс қолдану; |
||||||||||
|
Оқу мақсаты |
|
||||||||||
|
«Біртұтас тәрбие» бағдарламасына негізделген құндылық |
Мамыр – бірлік және ынтымақ айы
|
||||||||||
|
1-апта дәйексөзі |
1-апта дәйексөзі: Күннің көзі ортақ, жақсының сөзі ортақ |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. ШИРАТУ ЖАТТЫҒУЛАРЫ. Сабақтың тақырыбын болжау. Болжам сұрақтар:
ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ. 1-тапсырма. Мәтінді тыңда. «Жұлдыздардың тұрған орнын дәлме-дәл білу не үшін қажет?» деген сұраққа жауап беріңдер.
Оқу мақсаты мен бағалау критерийі таныстырылады. 7. 2. 7. 1 энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау; 7.4.5.1 сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін (даралаушы және ерекшелеуші) дұрыс қолдану; Бағалау критерийлері:
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. ( Мамыр – бірлік және ынтымақ айы) |
Барлық оқушылар: Болжау сұрақтарына жауап береді, тыңдалым мәтіні бойынша өз көзқарасын білдіреді. Қабілеті төмен білім алушы Болжау сұрақтарына жауап береді, Қабілеті жоғары білім алушы Болжау сұрақтарына жауап береді, тыңдалым мәтіні бойынша өз көзқарасын білдіреді. |
Дескриптор: Болжау сұрақтарына жауап береді, тыңдалым мәтіні бойынша өз көзқарасын білдіреді – 1 ұпай ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 1 ұпай иеленеді.
|
7-сынып қазақ тілі |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. (Оқушылар 1,2,3 деп санау арқылы 3 топқа бөлінеді.) «Сілтеме мәтін» тәсілі арқылы жұмыс жүргізеді. Ғаламшарлар туралы ғаламтордан мәліметтер ізденіп, кестені толтырады. Өздері ізденген ғаламшар туралы жан-жақты мәлімет беріп, ортада қорғайды.
ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН. |
Барлық білім алушылар Оқушылар оқылым мәтінін оқып, мәлімет жинақтайды. Қабілеті төмен білім алушы Оқушылар оқылым мәтінін оқып, мәлімет жинақтайды. Қабілеті жоғары білім алушы Оқушылар «Сілтеме мәтін» тәсілі арқылы жұмыс жүргізеді. Ғаламшарлар туралы ғаламтордан мәліметтер ізденіп, кестені толтырады. Өздері ізденген ғаламшар туралы жан-жақты мәлімет беріп, ортада қорғайды. Барлық білім алушылар Оқушылар сөйлемдерді көшіріп жазып, қос нүктенің қойылу себебін түсіндіреді.Қабілеті төмен білім алушы Оқушылар сөйлемдерді көшіріп жазады.Қабілеті жоғары білім алушы Оқушылар сөйлемдерді көшіріп жазып, қос нүктенің қойылу себебін түсіндіреді. Күн жүйесі планеталарының әртүрлі түске боялу себептерін зерттеп, берілген ақпаратты таратып жазады. |
Дескриптор: * Ғаламшарлар туралы ғаламтордан мәліметтер ізденеді– 2 ұпай * Өздері ізденген ғаламшар туралы жан-жақты мәлімет беріп, ортада қорғайды - 2 ұпай ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 4 ұпай иеленеді.
Дескриптор: * сөйлемдердегі қос нүктенің қойылу себебін түсіндіреді – 1 ұпай * Күн жүйесі планеталарының әртүрлі түске боялу себептерін зерттеп, берілген ақпаратты таратып жазады - 2 ұпай Қос нүктені пайдаланып, қойылу себебін түсіндіреді - 2 ұпай. ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 5 ұпай иеленеді.
|
Айнұр Жалмағамбетова
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
Үйге тапсырма: 7-тапсырма |
Кері байланыс. «Бес саусақ» әдісі
Балалар параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақтарына жазады: 1.«Бас бармақ»- басты мәселе. Бүгінгі сабақта саған не ұнады? 2. «Балалы үйрек» - ұсыныс. Келесі сабақтың өтілуіне қандай ұсыныс айтар едің? 3. «Ортан терек»- ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? 4. «Шылдыр шүмек»-шынайылық. Сабақта саған не қиын болды? 5 «Кішкентай бөбек»- Көңіл-күйіңді тұрақты сөз тіркесімен білдір |
|
|||||||||
|
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















