|
Бөлім: |
8 |
|||
|
Педагогтың
аты-жөні |
Шарапи
Томирис |
|||
|
Күні: |
02 / 06 /
2026 |
|||
|
Сынып:
8 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
Ғашықтар күні мерекесі
жайында |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
8.1.1.1-
мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтеретін
мәселені болжау; |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
мәтіннің
негізгі идеясын анықтайды және түсінеді; |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (7
минут) |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сабаққа қатысуға
дайындалады. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы
бағалау. |
Компьютер,
проектор, презентация. |
|
Сабақтың ортасы (25
минут) |
Мәтінмен
жұмыс: Ғашықтар күні мерекесі жайында (5 минут) |
Оқушылар
мәтінді оқып, негізгі идеясын
анықтайды. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Дербес компьютер, оқушының
жұмыс дәптері.
|
|
Тапсырма 1: Сөз тіркесін құрастыру арқылы
септік жалғауларын меңгеру (5
минут) |
Берілген
сөздермен сөз тіркесін құрайды. |
Оқушылар
сөз тіркестерін
құрастырады. |
ҚБ
«Өзін-өзі бағалау» әдісімен
бағалау. |
Оқушының
жұмыс дәптері. |
|
Тапсырма 2: Тұрақты тіркестерді пайдаланып,
ауызша мәтін құрастыру (7
минут) |
Тұрақты
тіркестерді пайдаланып, ауызша мәтін құрастырады. |
Оқушылар
ауызша мәтін құрастырады. |
ҚБ «Ең
үздік жауап» әдісімен
бағалау. |
Оқушының
жұмыс дәптері.
|
|
Тапсырма 3: Жазбаша мәтін құрастыру (8
минут) |
Ғашықтар
күні мерекесі жайында жазбаша мәтін құрастыру. |
Оқушылар
жазбаша мәтін құрастырады. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау. |
Оқушының
жұмыс дәптері.
|
|
Сабақтың соңы (8
минут) |
Кері
байланыс: |
Оқушылар
сабақ бойынша кері байланыс
береді. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
Оқушының
жұмыс дәптері.
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
8-сынып
Сабақтың тақырыбы: Ғашықтар күні мерекесі жайында
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғашықтар күні жайында
Ғашықтар күні жайында
|
Бөлім: |
8 |
|||
|
Педагогтың
аты-жөні |
Шарапи
Томирис |
|||
|
Күні: |
02 / 06 /
2026 |
|||
|
Сынып:
8 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
Ғашықтар күні мерекесі
жайында |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
8.1.1.1-
мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтеретін
мәселені болжау; |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
мәтіннің
негізгі идеясын анықтайды және түсінеді; |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (7
минут) |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сабаққа қатысуға
дайындалады. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы
бағалау. |
Компьютер,
проектор, презентация. |
|
Сабақтың ортасы (25
минут) |
Мәтінмен
жұмыс: Ғашықтар күні мерекесі жайында (5 минут) |
Оқушылар
мәтінді оқып, негізгі идеясын
анықтайды. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Дербес компьютер, оқушының
жұмыс дәптері.
|
|
Тапсырма 1: Сөз тіркесін құрастыру арқылы
септік жалғауларын меңгеру (5
минут) |
Берілген
сөздермен сөз тіркесін құрайды. |
Оқушылар
сөз тіркестерін
құрастырады. |
ҚБ
«Өзін-өзі бағалау» әдісімен
бағалау. |
Оқушының
жұмыс дәптері. |
|
Тапсырма 2: Тұрақты тіркестерді пайдаланып,
ауызша мәтін құрастыру (7
минут) |
Тұрақты
тіркестерді пайдаланып, ауызша мәтін құрастырады. |
Оқушылар
ауызша мәтін құрастырады. |
ҚБ «Ең
үздік жауап» әдісімен
бағалау. |
Оқушының
жұмыс дәптері.
|
|
Тапсырма 3: Жазбаша мәтін құрастыру (8
минут) |
Ғашықтар
күні мерекесі жайында жазбаша мәтін құрастыру. |
Оқушылар
жазбаша мәтін құрастырады. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау. |
Оқушының
жұмыс дәптері.
|
|
Сабақтың соңы (8
минут) |
Кері
байланыс: |
Оқушылар
сабақ бойынша кері байланыс
береді. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
Оқушының
жұмыс дәптері.
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
8-сынып
Сабақтың тақырыбы: Ғашықтар күні мерекесі жайында
шағым қалдыра аласыз

















