Материалдар / Ғасыр №162-1
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ғасыр №162-1

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне әдістемелік көмек қмж
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

Уақыт

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:

18.05.23ж

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ғасыр №162/1

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.3.3 Шамалардың мәнін салыстыруды және олармен амалдар орындауды үйрену.

Сабақтың мақсаты

Шамалардың мәнін салыстыруды және олармен амалдар орындауды үйренеді.


      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру


3 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Топқа бөліну «Ай мен Күн және жұлдыз»

Өткен тақырыпқа шолу:

Үйге берілген оқу тапсырманы тексеру.

Сабағымыздың тақырыбы:

Есептерді теңдеу құру арқылы шығару.

Сабағымыздың тақырыбы:

Ғасыр

Бүгінгі сабақта сен:

Шамалардың мәнін салыстыруды және олармен амалдар орындауды үйренесің.

1995 жыл 18 қазанда еліміздің Президенті Н.Ә. Назарбаевтың жарлығымен 1 Мамыр – Қазақстан халқының бірлігі күні деп жарияланды. Сен Қазақстанда 130 –дан астам ұлт өкілдері тұратынын білесің бе?

Ширату жаттығуларын жасайды.

Топқа бірігеді.

Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.

«Ауызша мадақтау жүреді. Оқушылар жауаптары толықтыры-лады.

Оқулық

Дәптер

лер

Қалам қарын

даштар

Жаңа білім

15 мин





























10 мин

















2 мин



Бекіту

10 мин




«Артығын тап» ойыны

Секунд, минут, метр, сағат

Сағат, тәулік, апта, демалыс

Ай, центнер, жыл, мүшел

Тонна, ғасыр, жыл, апта

-Осы уақыт өлшем бірліктерін өсу ретімен орналастырайықшы

Есіңде сақта!

Ғасыр - уақыттың үлкен өлшем бірлігі.

1 ғасыр (ғ) = 100 жыл (ж)





3- тапсырма Сұрақтарға жауап бер. Қай ағаштар 2 ғасырдан артық тіршілік етеді? Ең аз тіршілік ететін ағашты ата.

Өсімдіктер

Тіршілік ету ұзақтығы

Шырша

500 жыл

Көктерек

300 жыл

Жөке

500 жыл

Қайың

150 жыл

Шетен

80 жыл

Өзіңді тексер!

2 ғасырдан артық тіршілік етеді: шырша, жөке, көктерек

Ең аз тіршілік ететін ағаш: шетен

4-тапсырма

Салыстыр.

2 ж. 4 ай * 32 ай

658 ж. * 7 ғ. 1 ж.

5 ғ. 42 ж. * 54 ж.

6 мин. 15 с. * 385 с.

5-тапсырма Есепті шығар.

Астанадағы «Этноауыл» ұлттық-мәдени кешеніне бірінші күні 150 турист, екінші күні 57 турист кем келді. Ал үшінші күні бірінші және екінші күндері қанша болса, сонша турист келді. «Этноауыл» ұлттық-кешеніне үш күнде барлығы неше турист келді?

ӨShape2 Shape1 зіңді тексер!

БShape5 Shape6 Shape3 Shape4 ірінші күні – 150 т ? ? т

Екінші күні - ? 57 т кем

ҮShape7 шінші күн – сонша

Шешуі: 150 – 57 = 93

150 + 93 = 243

150 + 93 + 243 =486

Жауабы: үш күнде 486 турист келді.

Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады

ЕҚҚЕО

Қарқынды оқушыларға: Өзіңді тексер:

Мәтіні

Математикалық тіл

Шығартты ...

190 фотосурет

Сыйлады ...

х

Қалды...

125 фотосурет

Теңдеу

190 – х = 125

Шешуі: 190 – х = 125

х =190 –125

Shape8 х =65

190 – 65 = 125

«Мен қандай сан ойлап таптым?» ойыны

Мен бір сан ойладым

Ол санды х-деп белгіле

Оны 2 есе арттырдым,

сонда 12 шықты.

х•2=12

Ол қандай сан?

х=6

Қарқыны баяу оқушыларға: Өзіңді тексер!

1 ж. 2 ай < 32 ай

650 ж. < 1 ғ. 1 ж.

1 ғ. 40 ж. > 50 ж.

2 мин. 15 с. < 385 с.

Тапсырма орындайды.







Ауызша және жазбаша түрде жұмыс жасайды және

қолданады

Ғасыр өлшем бірлігіне байланысты сұрақтарға жауап береді










Тапсырма орындайды.

Ұжыммен бірлесе отырып жұмыс жасайды





Уақыт өлшемі ғасырға байланысты тапсырманы орындайды



























Көмек қажет ететін оқушыларға түсіндіру жұмысымен бірге қосымша уақыт беріледі.

1-10 балл аралығы


Дескриптор:

Дескриптор:

Берілген сөздің ішінен артық сөзді табады.

Уақыт өлшем бірліктерін біледі

Қолдану ерекшеліктерін анықтайды

Ғасырмен көрсетілген уақыттарды анықтайды.

-3балл.







Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді

Өсу, тіршілік ету айырмашылығы мен жылдамдығын анықтайды

-3балл.





Дескриптор:

Сағаттардағы көрсетілген уақыттарды анықтайды.

Уақыт өлшем бірліктерін салыстырады және аралығын есептей алады

2 балл.




.










Балалар логикалық тапсырманы деңгейіне қарай шешеді тиімді тәсілмен есептейді- Логикалық есептің жауабын табады.

2балл


.


Оқулық дәптер,

қаламдар





































Сергіту сәтінде «Қаражорға» әуенімен билеп сергиді.













Кері байланыс

5 мин

Рефлексия

Білім деңгейлеріңді «Жұлдыздар шеруі» әдісі арқылы белгілеңдер.

Оқушылар жауабын талдап, ҚБ қояды.

Оқу тапсырмасы: 79-бет № 6

Кері байланыс жасайды.


ҚБ қойылады. Есепті шешу жолдарын меңгергендігін бақылау



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!