|
БӨЛІМ: Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы |
Мектеп: Пән мұғалімі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғасыр бұлбұлы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.4.1 Идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 7.4.3.1 фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Бapлық оқушылap: Фpaзeологизм, мaқaл-мәтeлдepдің көpкeмдік epeкшeлігін түcініп, мәтіндepдe epкін қолдaнa алады. Көпшілігі:. идeяcы ұқcac публициcтикaлық жәнe көpкeм әдeбиeт cтиліндeгі мәтіндepдің тaқыpыбын , құpылымын, тілдік epeкшeлігін caлыcтыpa тaлдaйды. Кeйбіp оқушылap: . Идeяcы ұқcac публициcтикaлық жәнe көpкeм әдeбиeт cтиліндeгі мәтіндepдің тaқыpыбын , құpылымын,мaқcaтты aудитоpияcын, тілдік epeкшeлігін caлыcтыpa тaлдaйды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ұйымдастыру бөлімі: сыныпты түгендеу, сабаққа зейінін аудару. Қызығушылықты ояту. Сөзжұмбақты шешіңдер, айрықша торкөздегі сөзді қатыстырып, сөйлем құрастырыңдар.
Бұлбұл үнін (https://www.youtube.com/watch?v=1Pz_Rxa3c-A) тыңдап, құс үнінің әнге (https://www.youtube.com/watch?v=n0p4Pu2-NMc) қалай кіріктірілгеніне назар аударыңдар. Көркемдегіш құралдарды қолданып, алған әсерлеріңді айтыңдар.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеу, сабаққа зейінін аудару. Сөзжұмбақты шешіңдер, айрықша торкөздегі сөзді қатыстырып, сөйлем құрастырыңдар. Бұлбұл үнін тыңдап, құс үнінің әнге қалай кіріктірілгеніне назар аударыңдар. Көркемдегіш құралдарды қолданып, алған әсерлеріңді айтыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v=1Pz_Rxa3c-A https://www.youtube.com/watch?v=n0p4Pu2-NMc |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма. Екі мәтінді салыстырып, олардың тілі мен стилінің формасын, ұқсастығын және айырмашылығын сараптаңыз. 1-мәтін. Оқулықтағы оқылым мәтіні 2-мәтін Бұлбұл
ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН 2-ТАПСЫРМА. Төмендегі мәтінді оқып, фразеологизмдерді табыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
|
Екі мәтінді салыстырып, олардың тілі мен стилінің формасын, ұқсастығын және айырмашылығын сараптаңыз.
Мәтіндерді салыстырады; Ұқсастығы мен айырмашылығын ажыратады; Идеясы мен стилін табады; Тілдік құралдарды анықтайды.
Төмендегі мәтінді оқып, фразеологизмдерді табыңдар.
«Қосжазба күнделігі» арқылы тақырыпты қорытындылайды.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
Кері байланыс: Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін нота белгісі арқылы кері байланыс алу(бағдаршам түсімен)
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғасыр бұлбұлы
Ғасыр бұлбұлы
|
БӨЛІМ: Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы |
Мектеп: Пән мұғалімі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғасыр бұлбұлы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.4.1 Идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 7.4.3.1 фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Бapлық оқушылap: Фpaзeологизм, мaқaл-мәтeлдepдің көpкeмдік epeкшeлігін түcініп, мәтіндepдe epкін қолдaнa алады. Көпшілігі:. идeяcы ұқcac публициcтикaлық жәнe көpкeм әдeбиeт cтиліндeгі мәтіндepдің тaқыpыбын , құpылымын, тілдік epeкшeлігін caлыcтыpa тaлдaйды. Кeйбіp оқушылap: . Идeяcы ұқcac публициcтикaлық жәнe көpкeм әдeбиeт cтиліндeгі мәтіндepдің тaқыpыбын , құpылымын,мaқcaтты aудитоpияcын, тілдік epeкшeлігін caлыcтыpa тaлдaйды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ұйымдастыру бөлімі: сыныпты түгендеу, сабаққа зейінін аудару. Қызығушылықты ояту. Сөзжұмбақты шешіңдер, айрықша торкөздегі сөзді қатыстырып, сөйлем құрастырыңдар.
Бұлбұл үнін (https://www.youtube.com/watch?v=1Pz_Rxa3c-A) тыңдап, құс үнінің әнге (https://www.youtube.com/watch?v=n0p4Pu2-NMc) қалай кіріктірілгеніне назар аударыңдар. Көркемдегіш құралдарды қолданып, алған әсерлеріңді айтыңдар.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеу, сабаққа зейінін аудару. Сөзжұмбақты шешіңдер, айрықша торкөздегі сөзді қатыстырып, сөйлем құрастырыңдар. Бұлбұл үнін тыңдап, құс үнінің әнге қалай кіріктірілгеніне назар аударыңдар. Көркемдегіш құралдарды қолданып, алған әсерлеріңді айтыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v=1Pz_Rxa3c-A https://www.youtube.com/watch?v=n0p4Pu2-NMc |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма. Екі мәтінді салыстырып, олардың тілі мен стилінің формасын, ұқсастығын және айырмашылығын сараптаңыз. 1-мәтін. Оқулықтағы оқылым мәтіні 2-мәтін Бұлбұл
ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН 2-ТАПСЫРМА. Төмендегі мәтінді оқып, фразеологизмдерді табыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
|
Екі мәтінді салыстырып, олардың тілі мен стилінің формасын, ұқсастығын және айырмашылығын сараптаңыз.
Мәтіндерді салыстырады; Ұқсастығы мен айырмашылығын ажыратады; Идеясы мен стилін табады; Тілдік құралдарды анықтайды.
Төмендегі мәтінді оқып, фразеологизмдерді табыңдар.
«Қосжазба күнделігі» арқылы тақырыпты қорытындылайды.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
Кері байланыс: Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін нота белгісі арқылы кері байланыс алу(бағдаршам түсімен)
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















