|
Бөлім: Дұрыс тамақтану. Гендік өзгеріске ұшыраған тағамдар |
МЕКТЕП: |
||||||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||||||||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гендік өзгеріске ұшыраған өнімдер. |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: оқылым және тыңдалым материалдарындағы негізгі тірек сөздерді ажырату; Көпшілігі: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, мәтін жазу; Кейбір оқушылар: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу. |
||||||||||||||
|
Жоспар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Қызығушылықты ояту.
https://www.youtube.com/watch?v=WlIuzn8w9Eo
1. Гендік өзгеріске ұшыраған өнімдерге жүргізілген сынамалар нені көрсетті? 2. Ондай көгөністерде қандай жануарлардың гені бар? 3. Олардың адам ағзасына зияны мен пайдасы толық зерттелді ме? Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
- Қалай ойлайсыңдар, гендік тұрғыда өзгертілген ауыл шаруашылық өнімдерінің денсаулыққа қандай да бір әсері бар ма? - Біз гендік тұрғыда өзгертілген өнімдерді тұтынып жүрміз бе? Оларды табиғи өнімдерден қалай ажыратуға болады? Дескриптор:
ҚБ
4-тапсырма. «Қазына іздеу» әдісімен оқылым және тыңдалым мәтіндеріндегі негізгі ақпараттарды іріктеп,синонимдік қатарларды өзгертіп, мәтінді ықшамдаңыз.
Дескриптор:
ҚБ ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. Сызбаларды қолданып, «Дұрыс тамақтану дегеніміз...» тақырыбына ойтолғау жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын...» |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады.
Оқушылар бейнематериал көру арқылы сабақ тақырыбын болжайды, сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтінді оқып, ондағы деректерге қатысты өз пікірлеріңді білдіреді.
«Қазына іздеу» әдісімен оқылым және тыңдалым мәтіндеріндегі негізгі ақпараттарды іріктеп,синонимдік қатарларды өзгертіп, мәтінді ықшамдаңыз.
«Венн диаграммасы» әдісімен еттің денсаулыққа пайдасы мен зиянын өзара салыстырып, ортақ белгісін көрсетіңдер. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
https://www.youtube.com/watch?v=WlIuzn8w9Eo
(med-kz.ucoz.com/news)
|
|||||||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс:
«Термометр»
әдісі 38- қызықты да түсінікті 36,6- қызықсыз, күрделі 34- пайдасыз, құнды емес. Үй тапсырмасы: 6-тапсырма |
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Гендік өзгеріске ұшыраған өнімдер 8-сабақ
Гендік өзгеріске ұшыраған өнімдер 8-сабақ
|
Бөлім: Дұрыс тамақтану. Гендік өзгеріске ұшыраған тағамдар |
МЕКТЕП: |
||||||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||||||||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гендік өзгеріске ұшыраған өнімдер. |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: оқылым және тыңдалым материалдарындағы негізгі тірек сөздерді ажырату; Көпшілігі: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, мәтін жазу; Кейбір оқушылар: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу. |
||||||||||||||
|
Жоспар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Қызығушылықты ояту.
https://www.youtube.com/watch?v=WlIuzn8w9Eo
1. Гендік өзгеріске ұшыраған өнімдерге жүргізілген сынамалар нені көрсетті? 2. Ондай көгөністерде қандай жануарлардың гені бар? 3. Олардың адам ағзасына зияны мен пайдасы толық зерттелді ме? Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
- Қалай ойлайсыңдар, гендік тұрғыда өзгертілген ауыл шаруашылық өнімдерінің денсаулыққа қандай да бір әсері бар ма? - Біз гендік тұрғыда өзгертілген өнімдерді тұтынып жүрміз бе? Оларды табиғи өнімдерден қалай ажыратуға болады? Дескриптор:
ҚБ
4-тапсырма. «Қазына іздеу» әдісімен оқылым және тыңдалым мәтіндеріндегі негізгі ақпараттарды іріктеп,синонимдік қатарларды өзгертіп, мәтінді ықшамдаңыз.
Дескриптор:
ҚБ ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. Сызбаларды қолданып, «Дұрыс тамақтану дегеніміз...» тақырыбына ойтолғау жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын...» |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады.
Оқушылар бейнематериал көру арқылы сабақ тақырыбын болжайды, сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтінді оқып, ондағы деректерге қатысты өз пікірлеріңді білдіреді.
«Қазына іздеу» әдісімен оқылым және тыңдалым мәтіндеріндегі негізгі ақпараттарды іріктеп,синонимдік қатарларды өзгертіп, мәтінді ықшамдаңыз.
«Венн диаграммасы» әдісімен еттің денсаулыққа пайдасы мен зиянын өзара салыстырып, ортақ белгісін көрсетіңдер. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
https://www.youtube.com/watch?v=WlIuzn8w9Eo
(med-kz.ucoz.com/news)
|
|||||||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс:
«Термометр»
әдісі 38- қызықты да түсінікті 36,6- қызықсыз, күрделі 34- пайдасыз, құнды емес. Үй тапсырмасы: 6-тапсырма |
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















