жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Геоэкологиядағы антропогендік факторлар
Геоэкологиядағы антропогендік факторлар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
География |
|||||||||||
|
Бөлім: |
3.2 Геоэкологиялық зерттеулер негіздері |
|||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Геоэкологиядағы антропогендік факторлар |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.3.2.7 ғаламдық экологиялық проблемалардың пайда болу механизмін түсіндіру |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғаламдық экологиялық проблемалардың пайда болу механизмін түсіндіреді |
|||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы Телеграмм викторина Арқылы тест сұрақтарына жауап береді |
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар Геоэкологиядағы антропогендік факторларды анықтайды |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Геоэкологиядағы антропогендік факторларды анықтайды |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 3 мин 10 мин 4 мин 10 мин 7 мин |
Жаңа сабақ «Миға шабуыл» әдісі
Бейнеролик: Ғаламдық экологиялық проблемалар
(ЖТ) Жеке тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі
Оқушылар Африкадағы Сахель мен Аралды салыстырады
Бейнеролик: Чернобыль АЭС
(ЖТ) Жеке тапсырма Мәтінмен жұмыс
(ЖТ) Жеке тапсырма «Сен маған – мен саған» әдісі Оқушылар бір – біріне тақырыпқа қатысты сұрақтар қояды |
Оқушыларға миға шабуыл әдісі арқылы тақырыпты анықтау үшін суреттер көрсетіледі Бейнероликті оқушылар талдап себеп салдарын талдайды Оқушылар суреттер арқылы Сахель мен Аралды салыстырады. Ұқсастықтарын анықтайды Бейнероликті талдайды Оқушылар озон қабатының жұқаруын түсіндіреді Оқушылар бір – біріне тақырыпқа қатысты сұрақтар қояды |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Сахель мен Аралды салыстырады. Салдарын анықтап ұқсастықтарын айқындайды Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Ауа сапасына мониторинг жүргізіді Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Ғаламдық проблемаларға қатысты сұрақтар қояды |
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс БББ кестесі
Үйге тапсырма Тақырыпты оқу |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз
















