|
Бөлім |
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Есенбаева Ж.Е. |
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: 10 Ә |
|
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.3.2.1 геоэкологиялық зерттеулердің мәнін, мазмұнын, бағыттарын және негізгі категорияларын графикалық түрде ұсыну. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Геоэкология ғылымына байланысты түсінік алады және анықтамалармен танысады. Геоэкологиялық зерттеулердің негіздерін өз сөзімен түсіндіреді. Геоэкологиялық зерттеулердің бағыттарын блок-схема түрінде ұсынады. |
||||
|
Бағалау критерииі |
- Геоэкология нені зерттейтінін ұсына алады. - Геоэкология негізгі зерттеу нысандарын анықтап, мысал келтіре алады. - Геоэкологиялық болжам және жоспарлау кезеңдерін атайды. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру |
Салемдесу. Оқушымен жағымды орта қалыптастыру. «Сұрақтарды қағып ал» әдісі бойынша өткенді қайталау. Географиялық қабық дегеніміз не? Табиғат кешендеріне нелер жатады? Табиғатты не үшін қорғаймыз? Географиялық қабықтың заңдылықтарын атап, оларға мысал келтір. Биосфера компоненттерін ата. Дескриптор · Сұрақтарға әр оқушы жауап береді. ҚБ: «Жарайсың» әдісі |
Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қалыптастырушы бағалау Кері байланыс |
АКТ Видеоролик
|
|
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ |
Жаңа сабақты түсіндіру. Оқулықтан геоэкология зерттеу пәні мен өзектілігі тақырыбын оқуға тапсырма беріледі. Жаңа терминдерді теріп дәптерге жазады. Әр топ бірлесе отырып термин сөздерге түсінік береді. Геоэкология нені зерттейтінін https://www.youtube.com/watch?v=m8U8d3bJIFU 6-минут 5-минут біледі. |
Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды |
Смаликтер арқылы |
Ашық сұрап-жауаптар Оқулық, жұмыс дәптерлер, ДК |
|
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. Кері байланыс «3 минуттық үзіліс» әдісі арқылы
4.Мені таңқалдырды Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» . |
Бүгінгі сабақтан түйген ойы мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Геоэкологияның зерттеу пәні мен өзектілігі
Геоэкологияның зерттеу пәні мен өзектілігі
|
Бөлім |
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Есенбаева Ж.Е. |
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: 10 Ә |
|
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.3.2.1 геоэкологиялық зерттеулердің мәнін, мазмұнын, бағыттарын және негізгі категорияларын графикалық түрде ұсыну. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Геоэкология ғылымына байланысты түсінік алады және анықтамалармен танысады. Геоэкологиялық зерттеулердің негіздерін өз сөзімен түсіндіреді. Геоэкологиялық зерттеулердің бағыттарын блок-схема түрінде ұсынады. |
||||
|
Бағалау критерииі |
- Геоэкология нені зерттейтінін ұсына алады. - Геоэкология негізгі зерттеу нысандарын анықтап, мысал келтіре алады. - Геоэкологиялық болжам және жоспарлау кезеңдерін атайды. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру |
Салемдесу. Оқушымен жағымды орта қалыптастыру. «Сұрақтарды қағып ал» әдісі бойынша өткенді қайталау. Географиялық қабық дегеніміз не? Табиғат кешендеріне нелер жатады? Табиғатты не үшін қорғаймыз? Географиялық қабықтың заңдылықтарын атап, оларға мысал келтір. Биосфера компоненттерін ата. Дескриптор · Сұрақтарға әр оқушы жауап береді. ҚБ: «Жарайсың» әдісі |
Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қалыптастырушы бағалау Кері байланыс |
АКТ Видеоролик
|
|
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ |
Жаңа сабақты түсіндіру. Оқулықтан геоэкология зерттеу пәні мен өзектілігі тақырыбын оқуға тапсырма беріледі. Жаңа терминдерді теріп дәптерге жазады. Әр топ бірлесе отырып термин сөздерге түсінік береді. Геоэкология нені зерттейтінін https://www.youtube.com/watch?v=m8U8d3bJIFU 6-минут 5-минут біледі. |
Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды |
Смаликтер арқылы |
Ашық сұрап-жауаптар Оқулық, жұмыс дәптерлер, ДК |
|
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. Кері байланыс «3 минуттық үзіліс» әдісі арқылы
4.Мені таңқалдырды Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» . |
Бүгінгі сабақтан түйген ойы мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
шағым қалдыра аласыз













