Директордың оқу-ісі жөніндегі оынбасары:-----------------------------------
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім 4. Геоэкономика |
Мектеп атауы: О. Тайманов атындағы жалпы орта мектебі |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Жораева Әзиза Әбсаттарқызы |
|
Күні: |
Пәні: География |
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Геоэкономика мен экономикалық география арасындағы айырмашылықтар. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.4.1.3. геоэкономика мен экономикалық география арасындағы айырмашылықтарды анықтау. |
|
Сабақтың мақсаты |
-Геоэкономика мен экономикалық география арасындағы айырмашылықты анықтап, түсіндіреді -ЕББҚ: Экономикалық және геоэкономикалық география ұғымдарын анықтайды (визуал балаға) |
|
Бағалау критерийі |
ЕББҚ: Геоэкономика және экономикалық география ұғымын түсіндіреді (визуал балаға) |
|
Ойлау дағдысы |
Білу, түсіну, қолдану |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын «Көңіл күйді анықтау» әдісі арқылы қалыптастыру. «Кім жылдам» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралды. «Миға шабуыл» әдісі бойынша өткен тақырыпты жаңа сабақпен байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын талқылау Сабақтың тақырыбы мен мақсатын баяндау. |
Оқушылар бір параққа өзінің көңіл-күйін келтіретін сурет(немесе смайлик) салады: суретте олар адамның бет-әлпетін келтіру керек(мәселен, күліп немесе езу тартып тұрған, қабағын түйіп тұрған). Олар суреттерін бір-біріне көрсетеді. Сабақтың аяғына дейін көңіл-күйлерін көтеріңкі деңгейге жеткізу жұмысы тапсырылады. |
ҚБ Жарайсың
|
Интерактивті тақта |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім |
Жаңа сабақты түсіндіру. 1-тапсырма. «Сәйкестендіру»әдісі Геоэкономика мен экономикалық география ұғымдарын анықтап, сәйкестендір. ЕББҚ қоса қамтығанда
2-тапсырма. Геоэкономика
Экономика ЕББҚ: Геоэкономика мен экономикалық географияның айырмашылығын анықта. 3-тапсырма. Кестемен жұмыс Берілген мәтінді пайдаланып, геоэкономиканың бағыттарын анықтап, кесте құрастыр. Геоэкономиканың құрамында теориялық және қолданбалы бағыттар бөлінеді. Теориялық бағыт географиялық факторларды ескере отырып, мемлекеттің сыртқы экономикалық әрекетіне теориялық негіздеме жасайды.Мысалы: мемлекеттің экономикалық қуатын зерттеуде табиғи-ресурстық әлеуетіне , географиялық орнына, әлемдік геоэкономикалық орталықтар тұрғысында баға беріледі. Ал қолданбалы геоэкономика мемлекеттің сыртқы экономикалық әрекетін жүзеге асыруда туындайтын нақты мәселелерді шешуге бағытталады. ЕББҚ: Кестемен жұмыс Геоэкономиканың бағыттарына түсінік бер
|
Дескриптор:
-Геоэкономика ұғымын сәйкестендіреді
-Экономикалық география ұғымын сәйкестендіреді
Дескриптор: -Геоэкономиканың айырмашылығын анықтайды -Экономикалық географияның айырмашылығын анықтайды
ЕББҚ: Дескриптор: -Геоэкономика мен экономикалық географияның айырмашылығын жазады.
Дескриптор: -Геоэкономиканың бағыттарын
анықтайды
ЕББҚ: - Геоэкономиканың бағыттарын сипаттап жазады. |
ҚБ «Бас бармақ»
Мадақтау Тамаша
Өзара бағалау
|
Кесте Интерактивті тақта
Алматы «Мектеп баспасы» 2019ж Каймулдинова К. Әбілмәжінова С.
Жұмыс дәптері
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына кері байланыс жасайды |
ҚБ Оқушыларды 1-10 балл аралығында бағалаймын |
|
|||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Геоэкономика мен экономикалық географияның зерттеу пәндерінің ұқсастықтарын анықтап дәптерге түсіру. |
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Геоэкономика мен экономиканың арасындағы айырмашылықтар
Геоэкономика мен экономиканың арасындағы айырмашылықтар
Директордың оқу-ісі жөніндегі оынбасары:-----------------------------------
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім 4. Геоэкономика |
Мектеп атауы: О. Тайманов атындағы жалпы орта мектебі |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Жораева Әзиза Әбсаттарқызы |
|
Күні: |
Пәні: География |
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Геоэкономика мен экономикалық география арасындағы айырмашылықтар. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.4.1.3. геоэкономика мен экономикалық география арасындағы айырмашылықтарды анықтау. |
|
Сабақтың мақсаты |
-Геоэкономика мен экономикалық география арасындағы айырмашылықты анықтап, түсіндіреді -ЕББҚ: Экономикалық және геоэкономикалық география ұғымдарын анықтайды (визуал балаға) |
|
Бағалау критерийі |
ЕББҚ: Геоэкономика және экономикалық география ұғымын түсіндіреді (визуал балаға) |
|
Ойлау дағдысы |
Білу, түсіну, қолдану |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын «Көңіл күйді анықтау» әдісі арқылы қалыптастыру. «Кім жылдам» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралды. «Миға шабуыл» әдісі бойынша өткен тақырыпты жаңа сабақпен байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын талқылау Сабақтың тақырыбы мен мақсатын баяндау. |
Оқушылар бір параққа өзінің көңіл-күйін келтіретін сурет(немесе смайлик) салады: суретте олар адамның бет-әлпетін келтіру керек(мәселен, күліп немесе езу тартып тұрған, қабағын түйіп тұрған). Олар суреттерін бір-біріне көрсетеді. Сабақтың аяғына дейін көңіл-күйлерін көтеріңкі деңгейге жеткізу жұмысы тапсырылады. |
ҚБ Жарайсың
|
Интерактивті тақта |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім |
Жаңа сабақты түсіндіру. 1-тапсырма. «Сәйкестендіру»әдісі Геоэкономика мен экономикалық география ұғымдарын анықтап, сәйкестендір. ЕББҚ қоса қамтығанда
2-тапсырма. Геоэкономика
Экономика ЕББҚ: Геоэкономика мен экономикалық географияның айырмашылығын анықта. 3-тапсырма. Кестемен жұмыс Берілген мәтінді пайдаланып, геоэкономиканың бағыттарын анықтап, кесте құрастыр. Геоэкономиканың құрамында теориялық және қолданбалы бағыттар бөлінеді. Теориялық бағыт географиялық факторларды ескере отырып, мемлекеттің сыртқы экономикалық әрекетіне теориялық негіздеме жасайды.Мысалы: мемлекеттің экономикалық қуатын зерттеуде табиғи-ресурстық әлеуетіне , географиялық орнына, әлемдік геоэкономикалық орталықтар тұрғысында баға беріледі. Ал қолданбалы геоэкономика мемлекеттің сыртқы экономикалық әрекетін жүзеге асыруда туындайтын нақты мәселелерді шешуге бағытталады. ЕББҚ: Кестемен жұмыс Геоэкономиканың бағыттарына түсінік бер
|
Дескриптор:
-Геоэкономика ұғымын сәйкестендіреді
-Экономикалық география ұғымын сәйкестендіреді
Дескриптор: -Геоэкономиканың айырмашылығын анықтайды -Экономикалық географияның айырмашылығын анықтайды
ЕББҚ: Дескриптор: -Геоэкономика мен экономикалық географияның айырмашылығын жазады.
Дескриптор: -Геоэкономиканың бағыттарын
анықтайды
ЕББҚ: - Геоэкономиканың бағыттарын сипаттап жазады. |
ҚБ «Бас бармақ»
Мадақтау Тамаша
Өзара бағалау
|
Кесте Интерактивті тақта
Алматы «Мектеп баспасы» 2019ж Каймулдинова К. Әбілмәжінова С.
Жұмыс дәптері
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына кері байланыс жасайды |
ҚБ Оқушыларды 1-10 балл аралығында бағалаймын |
|
|||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Геоэкономика мен экономикалық географияның зерттеу пәндерінің ұқсастықтарын анықтап дәптерге түсіру. |
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















