Материалдар / География пәнінің ғажайыптары
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

География пәнінің ғажайыптары

Материал туралы қысқаша түсінік
сайыс сабақтарға көмек ретінде
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Қараша 2018
767
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ТексерілдіКүніПән мұғалімі Нусипова Ж



География7 «А», «Ә» сынып

Сабақ тақырыбы:География пәнінің ғажайыптары (Сайыс сабақ)

Сабақтың мақсат:Оқушылардан өткен тақырыптан тапсырмалар бере отырып, білімдерін шыңдау.
Сабақта қолданылатын материалдар:Үлестірмелі материалдарКартаГлобусАКТПлакаттар,маркерлер
Оқыту әдістері:Бәйге, Ойлан, тап, Мемлекетті таны.Миға шабуыл
  • Сұрақ-жауап
  • Топтық жұмыс
  • Шығармашылық жұмыс
  • I.Ұйымдастыру

    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Бүгінгі жарыстың кезеңдерімен таныстыруШаттық шеңберге тұрғызып, бір-біріне сыйлықтар ұсынады.

    Оқушылар амандасадыӘр топ өз эмблемаларын қорғайды


    II. Кезең « Бәйге »

    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
  • Прерий деген не?
  • Эверглейдс?
  • Эскимостар?
  • Саларес?
  • Кактустың отаны?
  • Пампа?
  • Хамада?
  • Вилли-вилли?
  • Маорилер?
  • Мауна-Лоа?
  • Руапеху
  • Бейбітшілік материгі
  • Эверглейдс батпағы қайда орналасқан?
  • Рифт деген не?
  • А.Вегенер ұсынған ілім?




  • Геосинклиналдар деген не?
  • Мұхит суының қасиеттерін ата
  • Планктон
  • Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу


    III. Кезең «ойлан, тап» әдісі

    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Оқушылар тақтада көрсетілген суретке қарап, онда бейнеленген өсімдіктің немесе жануардың атын тауып, қай материкте мекендейтінін айтуОқушылар суретегі жануарларды атап, материктің атын айтады




    IV. Кезең «Мемлекетті таны» әдісі

    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Оқушылар тақтада көрсетілген суретке қарап, мемлекеттің атын айту керекОқушылар тақтада көрсетілген суретке қарап, мемлекеттің атын айту керек.




    V.Кезең. Постер қорғау

    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Оқушыларға тақырыптар беріледі1-топ. Біз-болашақта2-топ. Болашақ-Қазақстан Оқшылар топпен бірге тапсырманы орындайды, ортаға шығып қорғайды




    VII.Рефлексия:Оқушылар бүгінгі жарысқа деген ойын жазып, пікірлерін айтып өтеді

    VIII.Бағалау:Әр топтың балдарын есептеп, қорытындыны айту
















    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!