Білім беру ұйымының атауы _____________________________________________________
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Географиялық деректерді өңдеу және талдау
|
Бөлім: |
1 Географиялық зерттеу әдістері. 1.1 Зерттеу және зерттеушілер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Географиялық деректерді өңдеу және талдау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.1.4 –қазақстандық компонентті қосымша қамтумен сандық және сапалық географиялық деректерді өңдеп, талдайды |
|
Сабақтың мақсаты: |
Географиялық қабық даму кезеңдеріндегі мәліметтердің түрлі көздерін ажыратады; Жергілікті жердегі табиғат компоненттерінің өзгерістерге тұрақтылығын сапалық деректермен сипаттайды. |
Сабақтың барысы:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Географиялық деректерді өңдеу және талдау 8 сынып
Географиялық деректерді өңдеу және талдау 8 сынып
Білім беру ұйымының атауы _____________________________________________________
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Географиялық деректерді өңдеу және талдау
|
Бөлім: |
1 Географиялық зерттеу әдістері. 1.1 Зерттеу және зерттеушілер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Географиялық деректерді өңдеу және талдау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.1.4 –қазақстандық компонентті қосымша қамтумен сандық және сапалық географиялық деректерді өңдеп, талдайды |
|
Сабақтың мақсаты: |
Географиялық қабық даму кезеңдеріндегі мәліметтердің түрлі көздерін ажыратады; Жергілікті жердегі табиғат компоненттерінің өзгерістерге тұрақтылығын сапалық деректермен сипаттайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы Жаңа сабаққа кіріспе
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Ырғақтылықтың қандай түрлері бар? Циклдық ырғақтылыққа мысал келтіріңдер? Географиялық белдеу дегеніміз не? Биіктік блдеуліктің қалыптасуына не әсер етеді? |
Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады. |
Дескриптор Жалпы - 2 балл Ырғақтылықтың түрлерін анықтайды; Географиялық белдеу мен биіктік белдеуді ажыратады
|
Оқулық, жұмыс дәптері Ашық сұрақ-жауаптар
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Тапсырмалар айдарындағы 1- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
1-тапсырма Оқулықты оқып, терминдермен танысып шығады. Терминдерді өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 4 балл 1. Географиялық геологиялық уақыт аралығын көрсете от ырып, берілген терминдердің мағынасын түсінеді |
Оқулық Дәптер Интернет |
||||||||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма Жергілікті жердегі табиғат компоненттерінің өзгерістерге тұрақтылығына бақылау жаса |
Дескриптор: Жалпы - 4 балл 1.Жергілікті жердегі бұзылған табиғи ландшафттарды анықтайды; Бұзылған ландшафттарды жақсарту жолдарын ұсынады; Сапалық мәліметтерді кестеге жинақтап, дәптерге жазады |
Оқулық Дәптер |
||||||||
|
Бөлім бойынша жиынтық бағалау |
Сабақтың келесі жартысында «3.Физикалық география. 3.5. Табиғи аумақтық кешендер» бөлімі бойынша жиынтық бағалау тапсырмаларын орындайды. |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс
|
Кері байланыс. Жаңа тақырып бойынша меңгерген құнды білімдері мен пікірлерін айту. БББ кестесі
Үйге тапсырма: §37. «Антропогендік табиғат кешендері» тақырыбында мәлімет жинап келу. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Дескрипторды назарға ала отырып, 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз















