Материалдар / Географиялық деректерді өңдеу және талдау 8 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Географиялық деректерді өңдеу және талдау 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Географиялық деректерді өңдеу және талдау 8 сынып География
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Қараша 2024
101
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

«№3 орта мектеп» МКМ

Пәні

География

Бөлім

Географиялық зерттеу әдістері

Педагогтің аты-жөні

Мархабаева Адина Садуақасқызы

Күні


Сынып: 8

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Географиялық деректерді өңдеу және талдау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.1.4 сандық және сапалық географиялық деректерді өңдеп, талдау

Сабақтың мақсаты

Сандық географиялық деректерді өңдейді, талдайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің іс -әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы.

Ұйымдастыру

2 минут


1. Амандасу

Оқушыларды түгендеу

Жағымды психологиялық ахуал туғызу

«Нейрожаттығу» жасату арқылы оқушылардың зейінін жинақтап, психологиялық ахуал туғызады.

Глобус арқылы бағалау

Жаңа білім

3 минут


«Дерек қоры» әдісі арқылы түсіндірме жұмысын жүргізу.

Сандық деректер

Бұл өлшенетін көлемдердің терминдерінде беріледі. Мысалы: 20*С, 6995м ,18млн

Сапалық деректер:

Географиялық нысанның санмен айтуға болмайтын ерекшеліктері. Мысалы: үлкен, шағын, нашар, суық, жылы, ыстық ,жұмсақ, жылдам, баяу, ұзын, қысқа.

Оқушылар сандық және сапалық деректер қорын біледі. Өлшенетін деректер қорымен танысады. Өлшем бірліктерін біледі.

20*С, 6995 м, 18 млн адам, суық , шағын, жұмсақ.


Презентация

Сабақтың ортасы

12 минут








Жеке жұмыс.

«Флэш-карта» әдісі арқылы кестені толтыру





1- тапсырма бойынша оқушылар кестені толтырады.

Дескрипторы:

Сандық деректерді жазады-2б

Сапалық деректерді жазады-2б

Бағалау парағына шәкіл бойынша қажетті балдарын қояды

Топтық жұмыс

«Ойлан –жұптас-бөліс» әдісі арқылы топтық жұмыс жүргізу

2- тапсырма. Топтық жұмыс

1- топ.

(2 кесте) Кестіні пайдалана отырып, Қазақстанның әр аймақтарындағы тұрғындардың тығыздығын есептеңіздер

Х.Т = Х.С /Жер ауданы

Халық ең тығыз және ең облысты атаңыздар



2-топ.

Кестедегі деректерді пайдалана отырып халық тығыз орналасқан 3 облысты, халық аз қоныстанған 3 облысты кескін картаға түсіріңіздер. Себебін түсіндіріңіздер




3- топ.

Кестені пайдалана отырып ауданы үлкен 2 облыс, ауданы кішкентай 2 облысты кескін картаға түсіріңіздер.


1 -топтың дескрипторы:

-Халықтың тығыздығын

есептейді -2б

-Халық ең тығыз облысты анықтайды-2б

-Тығыздығы ең аз облыс-2 б


2 –топтың дескрипторы:

-Халықтың тығыз орналасқан 2 облысты

кескін картаға түсіреді-2б

-Халық аз коңыстанған 2 облысты кескін картаға белгілейді -2 б

-Себебін түсіндіреді-2б

3- топтың дескрипторы:

-Аудан үлкен 2 облысты кескін

картаға түсіреді-2 б

-Ауданы орташа 2 облысты түсіреді-2б

-Ауданы кішкентай 2 облысты кескін

картаға түсіреді-2 б




Сабақтың соңы.

Кері байланыс

3 мин.

Рефлексия. «Ментимерт» платформасымен кері байланыс жасау.

Оқушылар Qr –кодты пайдалану арқылы кері байланыс жұмысын жасайды.

Picture 5

Қорытынды бағалау.

10 балдық жүйемен бағалау

Оқушылар сабаққа қатысқандары бойынша балдық жүйемен бағаланады.


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!