|
Сабақ : № |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалім: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Географиялық карта және шартты белгілер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
6.2.5.1 географиялық карталар мен шартты белгілерді топтастыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы Түзуге қатысты симметриялы фигураларды сала білуге центрлік симметриялы фигураларды тануға үйренеді. Оқушылардың көпшілігі Геометриялық фигуралардың симметрия центрін табу дағдыларын жетілдіреді Оқушылардың кейбірі Қорытындыда ойы жинақталып, ұсынысы берілген. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Алған білімдерін талдай алады, практика жүзінде қолданады .Топпен жұмыс жасай отырып, бір – бірінің пікірін тыңдап, пікір алмасуға үйренеді. . Оқушылар өз пікірлерін жеткізіп, дәлелді сөйлеуге дағдыланады. .Оқушылар қоршаған ортаны, табиғатты аялауға, мейірімділікке үйренеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
Өзіне және өзгелерге құрмет мұғалім мен оқушылардың бір-бірімен амандасуында, сыпайы, ойын ашық білдіріп, тыңдауда, сабақты уақытында бастап, аяқтауда, тапсырмаларды нұсқалық бойынша орындауда, бір-біріне қолдау көрсетуінде көрініс табады. Патриотизм мен азаматтық жауапкершілік уақытты пайдамен өткізу қажеттігін түсіну арқылы жүзеге асырылады. Өмір бойы оқу қағидасы ақпаратты өздігінен табу, сабақ мақсатын білуде, кері байланыс беруде, рефлексия жасауда, алған білімінің практикалық мәнін түсінуде көрініс табады. Ашықтық оқушыларға ақпаратты алуында бірдей мүмкіндіктер беруде, сабақ мақсатын бірге құрастыруда, бағалау мен кері байланыс беруде, бірнеше көзқарастың бар екенін түсінуде орын алады. Еңбексүйгіштік жұмыс орынын таза сақтауда, оқушылардың белсенді жұмысында, ал шығармашылық жаңа идеяларды ұсынуда көрініс табады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
География және сызу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
PowerPoint таныстырылымы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: Егер ақпарат оқушыларға тиімді тәсілдер арқылы ұсынылса, нақты мәліметті есте сақтау мүмкіндігі артады, оқушылар бірлескен іс – әрекетке түседі, өз пікірлерімен бөлісіп, дәлелді сөйлеуге дағдыланады Пән лексикасы және терминология: Тақырыпқа қатысты сызулар мен суреттер. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: Мәселенің бір (екінші) жағын қарастыратын болсақ; Жоғарыда айтылған ойымызды қорытындылайтын болсақ; Менің пікірімше, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Жазықтықтың алғашқы сабағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы 5 мин |
Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл. Жұпта тақырыпқа ену үшін мақалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді: 1.Түстер арқылы топқа бөлу Әр топ келесі топқа тілек тілеп, сабақты жақсы көңіл-күймен бастауын сұраймын. Үй тапсырмасын математикалық диктант жазу арқылы тексеру: "Кім шапшаң?» флипчартпен жұмыс. . Сұрақтар мен тапсырмалар:
Қазір сіздердің алдарыңызда «Адасқан әріптерден» құралған сөздер жатыр, солардан сіздер қазір әр әріпті орнана қойып біздің тарауымызға қатысты жаңа ұғымдарды табуларыңыз керек. 1) ТСААШМБ МАСШТАБ 2) ТЗМАУИ АЗИМУТ 3) ТВОЭРАК ЭКВАТОР 4) ДЕНАИИМ МЕРИДИАН 5) ТАРКА КАРТА 6) СЛБУОГ ГЛОБУС 7) АЛЛЬЛЕПРА ПАРАЛЛЕЛЬ 8) ЛЮПОС ПОЛЮС 9) КЕДІН ЕНДІК 10)ЛЫБОЙҚ БОЙЛЫҚ Күн мен түннің кеңдігін, Жер шарьның ендігін Қақ бөліп түр тепе-тең, Жүмыр жердің белдігі. /Экватор/ Бір нәрсе бетінде жоқ ой мен қыр, Өзінің кіндігінен айналып жүр. Өзіңе назар салып қарасаңыз Келбеті жер жүзінің көрініп тұр./Глобус/ Басты сызық экватормен Қатар жүреді әрдайым Кездеспейді ешқашан Тілесе де әрдайым /Параллель/ Солтүстікпен, оңтүстікке Бағыттайды Полюстерді қосады, Уақыт санайды./Меридиан/ Жетістік критерийлерін болжайды; Жетістік критерийлерімен және дескрипторлармен танысады. |
Слайд 1-5 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 30 мин
5 мин |
Топтық жұмыс
Саяхат жолымыздағы бірінші «Географиялық терминдер мен ұғымдар» кезеңімізден бастаймыз. Сәтті жолымызды жалғастыру үшін Сіздерге әр кезеңде тапсырмалар орындау қажет болады. №1 тапсырма. Топтық жұмыс. «Географиялық терминдер мен ұғымдар» аялдамасы: «План және карта» тақырыбы бойынша географиялық диктант.Берілген түсіндірмелер мен ұғымдарды сәйкестендіріңіздер
Келесі аялдамамыз «Шартты белгілер сыры» деп аталады, одан сәтті өту үшін топографиялық әңгіменің белгіленген сөздерін шартты белгілермен көрсету. 1.Біз әжем екеуміз (қаладан) __________ шығып, (тасжол) ___________ мен жүріп, (өзендегі ағаш көпір) _________ ден өттік. (Көл мен батпақты) __________ айналып, (аралас орман)____________ ішіндегі орманшының __________ (үйіне) бардық. Әжем сонда қалды. Біз Серік екеуіміз 1 шақырым (шалғындағы соқпақ жол) ___________ мен (жеміс бағына) __________ барып, алма жинадық. Бағалау критерийлері №2 қосымша 2.Әңгіме бойынша шартты белгілерді пайдаланып, немересі мен әжесінің жол сызбасын құрастыру. Қаладан (1 нүкте) тас жол (2 нүкте) 45° азимут бойынша 200 м қашықтықта орналасқан. Өзенге (3 нүкте) жету үшін немересі мен әжесі 250 метр 90° азимуты бойынша жол жүрді. Аралас ормандағы орманшының үйі өзеннен 180° азимуты бойынша 150 метр қашықтықта орналасқан. Масштаб 1: 5000 (1 см-де 50 метр) Бағалау критерийлері №2 қосымша |
Дидактикалық материалдағы жетістік критерийлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 мин |
Сабақты бекіту 2 тапсырма: Географиялық координаттар анықтау бойынша 1.52º с.е. пен 14º ш.б.-та орналасқан қала, ол қай елдің астанасы? Берлин-Германия 2.Орталық бөлігі 19º о.е. пен 47º ш.б.-та орналасқан аралда ең кішкентай маймылдар тіршілік етеді. Бұл қай арал? Мадагаскар аралы 3.№1 кеменің теңізшілері 10º с.е. пен 160º б.б.-тағы мұхит тереңдігін анықтауға тапсырма алды. Ал №2 кеме 10º о.е. пен 160º б.б.-та осындай тапсырма орындауға тиіс. Осы жерлерді кескін картаға үшбұрышпен белгіле. Арақашықтығын тап. 1 әдіс.2,4 см х 930 км= 2232 км 2 әдіс 20º х 111 км= 2220 км3 Бағалау критерийлері №3ә қосымша 3 тапсырма. Сандық масштабты атаулық, атаулық масштабты сандыққа аыналдырып. Ірі масшатбтан ұсақ масштабқа қарай ретімен орналастырып жаз. 1:10000; 1:1 000 000; 1:200 000; 1 см 500 м 1 см 80 км; 1 см 5 м. 1___________ 2___________3___________ 4___________5___________6___________ Бағалау критерийлері Рефлексия. Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді. Сабақта маған не пайдалы
болды? |
Слайд 8 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация үш түрде іске асады: 1- үлгерімі төмен оқушыларға сөздік пайдалану арқылы қолдау көрсетіледі. 2 –оқушылардың тапсырмасынан күтілетін нәтиже дифференциацияланған. |
Оқушылар бір-бірін дискрипторлар тұсына «+» белгісін қоя отырып, бағалайды. Сол арқылы кері байланыс беріледі. |
Сабақ философияға қатысты болғандықтан, белсенді азаматтық позициясын қалыптастыруға септігін тигізеді. Сабақта оқушылардың өміріне қауіпті ештеңе пайдаланылмайды. PowerPoint таныстырылымы, аудиофайл тыңдау үшін компьютер қолданылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырылды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақ талаптарға сай өтті. Оқушылар сөздік қорын молайтты. Жұпта бір-біріне қолдау көрсетіп, қарым-қатынас жасады. Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2..Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Географиялық карта және шартты белгілер
|
Сабақ : № |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалім: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Географиялық карта және шартты белгілер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
6.2.5.1 географиялық карталар мен шартты белгілерді топтастыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы Түзуге қатысты симметриялы фигураларды сала білуге центрлік симметриялы фигураларды тануға үйренеді. Оқушылардың көпшілігі Геометриялық фигуралардың симметрия центрін табу дағдыларын жетілдіреді Оқушылардың кейбірі Қорытындыда ойы жинақталып, ұсынысы берілген. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Алған білімдерін талдай алады, практика жүзінде қолданады .Топпен жұмыс жасай отырып, бір – бірінің пікірін тыңдап, пікір алмасуға үйренеді. . Оқушылар өз пікірлерін жеткізіп, дәлелді сөйлеуге дағдыланады. .Оқушылар қоршаған ортаны, табиғатты аялауға, мейірімділікке үйренеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
Өзіне және өзгелерге құрмет мұғалім мен оқушылардың бір-бірімен амандасуында, сыпайы, ойын ашық білдіріп, тыңдауда, сабақты уақытында бастап, аяқтауда, тапсырмаларды нұсқалық бойынша орындауда, бір-біріне қолдау көрсетуінде көрініс табады. Патриотизм мен азаматтық жауапкершілік уақытты пайдамен өткізу қажеттігін түсіну арқылы жүзеге асырылады. Өмір бойы оқу қағидасы ақпаратты өздігінен табу, сабақ мақсатын білуде, кері байланыс беруде, рефлексия жасауда, алған білімінің практикалық мәнін түсінуде көрініс табады. Ашықтық оқушыларға ақпаратты алуында бірдей мүмкіндіктер беруде, сабақ мақсатын бірге құрастыруда, бағалау мен кері байланыс беруде, бірнеше көзқарастың бар екенін түсінуде орын алады. Еңбексүйгіштік жұмыс орынын таза сақтауда, оқушылардың белсенді жұмысында, ал шығармашылық жаңа идеяларды ұсынуда көрініс табады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
География және сызу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
PowerPoint таныстырылымы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: Егер ақпарат оқушыларға тиімді тәсілдер арқылы ұсынылса, нақты мәліметті есте сақтау мүмкіндігі артады, оқушылар бірлескен іс – әрекетке түседі, өз пікірлерімен бөлісіп, дәлелді сөйлеуге дағдыланады Пән лексикасы және терминология: Тақырыпқа қатысты сызулар мен суреттер. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: Мәселенің бір (екінші) жағын қарастыратын болсақ; Жоғарыда айтылған ойымызды қорытындылайтын болсақ; Менің пікірімше, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Жазықтықтың алғашқы сабағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы 5 мин |
Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл. Жұпта тақырыпқа ену үшін мақалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді: 1.Түстер арқылы топқа бөлу Әр топ келесі топқа тілек тілеп, сабақты жақсы көңіл-күймен бастауын сұраймын. Үй тапсырмасын математикалық диктант жазу арқылы тексеру: "Кім шапшаң?» флипчартпен жұмыс. . Сұрақтар мен тапсырмалар:
Қазір сіздердің алдарыңызда «Адасқан әріптерден» құралған сөздер жатыр, солардан сіздер қазір әр әріпті орнана қойып біздің тарауымызға қатысты жаңа ұғымдарды табуларыңыз керек. 1) ТСААШМБ МАСШТАБ 2) ТЗМАУИ АЗИМУТ 3) ТВОЭРАК ЭКВАТОР 4) ДЕНАИИМ МЕРИДИАН 5) ТАРКА КАРТА 6) СЛБУОГ ГЛОБУС 7) АЛЛЬЛЕПРА ПАРАЛЛЕЛЬ 8) ЛЮПОС ПОЛЮС 9) КЕДІН ЕНДІК 10)ЛЫБОЙҚ БОЙЛЫҚ Күн мен түннің кеңдігін, Жер шарьның ендігін Қақ бөліп түр тепе-тең, Жүмыр жердің белдігі. /Экватор/ Бір нәрсе бетінде жоқ ой мен қыр, Өзінің кіндігінен айналып жүр. Өзіңе назар салып қарасаңыз Келбеті жер жүзінің көрініп тұр./Глобус/ Басты сызық экватормен Қатар жүреді әрдайым Кездеспейді ешқашан Тілесе де әрдайым /Параллель/ Солтүстікпен, оңтүстікке Бағыттайды Полюстерді қосады, Уақыт санайды./Меридиан/ Жетістік критерийлерін болжайды; Жетістік критерийлерімен және дескрипторлармен танысады. |
Слайд 1-5 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 30 мин
5 мин |
Топтық жұмыс
Саяхат жолымыздағы бірінші «Географиялық терминдер мен ұғымдар» кезеңімізден бастаймыз. Сәтті жолымызды жалғастыру үшін Сіздерге әр кезеңде тапсырмалар орындау қажет болады. №1 тапсырма. Топтық жұмыс. «Географиялық терминдер мен ұғымдар» аялдамасы: «План және карта» тақырыбы бойынша географиялық диктант.Берілген түсіндірмелер мен ұғымдарды сәйкестендіріңіздер
Келесі аялдамамыз «Шартты белгілер сыры» деп аталады, одан сәтті өту үшін топографиялық әңгіменің белгіленген сөздерін шартты белгілермен көрсету. 1.Біз әжем екеуміз (қаладан) __________ шығып, (тасжол) ___________ мен жүріп, (өзендегі ағаш көпір) _________ ден өттік. (Көл мен батпақты) __________ айналып, (аралас орман)____________ ішіндегі орманшының __________ (үйіне) бардық. Әжем сонда қалды. Біз Серік екеуіміз 1 шақырым (шалғындағы соқпақ жол) ___________ мен (жеміс бағына) __________ барып, алма жинадық. Бағалау критерийлері №2 қосымша 2.Әңгіме бойынша шартты белгілерді пайдаланып, немересі мен әжесінің жол сызбасын құрастыру. Қаладан (1 нүкте) тас жол (2 нүкте) 45° азимут бойынша 200 м қашықтықта орналасқан. Өзенге (3 нүкте) жету үшін немересі мен әжесі 250 метр 90° азимуты бойынша жол жүрді. Аралас ормандағы орманшының үйі өзеннен 180° азимуты бойынша 150 метр қашықтықта орналасқан. Масштаб 1: 5000 (1 см-де 50 метр) Бағалау критерийлері №2 қосымша |
Дидактикалық материалдағы жетістік критерийлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 мин |
Сабақты бекіту 2 тапсырма: Географиялық координаттар анықтау бойынша 1.52º с.е. пен 14º ш.б.-та орналасқан қала, ол қай елдің астанасы? Берлин-Германия 2.Орталық бөлігі 19º о.е. пен 47º ш.б.-та орналасқан аралда ең кішкентай маймылдар тіршілік етеді. Бұл қай арал? Мадагаскар аралы 3.№1 кеменің теңізшілері 10º с.е. пен 160º б.б.-тағы мұхит тереңдігін анықтауға тапсырма алды. Ал №2 кеме 10º о.е. пен 160º б.б.-та осындай тапсырма орындауға тиіс. Осы жерлерді кескін картаға үшбұрышпен белгіле. Арақашықтығын тап. 1 әдіс.2,4 см х 930 км= 2232 км 2 әдіс 20º х 111 км= 2220 км3 Бағалау критерийлері №3ә қосымша 3 тапсырма. Сандық масштабты атаулық, атаулық масштабты сандыққа аыналдырып. Ірі масшатбтан ұсақ масштабқа қарай ретімен орналастырып жаз. 1:10000; 1:1 000 000; 1:200 000; 1 см 500 м 1 см 80 км; 1 см 5 м. 1___________ 2___________3___________ 4___________5___________6___________ Бағалау критерийлері Рефлексия. Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді. Сабақта маған не пайдалы
болды? |
Слайд 8 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация үш түрде іске асады: 1- үлгерімі төмен оқушыларға сөздік пайдалану арқылы қолдау көрсетіледі. 2 –оқушылардың тапсырмасынан күтілетін нәтиже дифференциацияланған. |
Оқушылар бір-бірін дискрипторлар тұсына «+» белгісін қоя отырып, бағалайды. Сол арқылы кері байланыс беріледі. |
Сабақ философияға қатысты болғандықтан, белсенді азаматтық позициясын қалыптастыруға септігін тигізеді. Сабақта оқушылардың өміріне қауіпті ештеңе пайдаланылмайды. PowerPoint таныстырылымы, аудиофайл тыңдау үшін компьютер қолданылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырылды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақ талаптарға сай өтті. Оқушылар сөздік қорын молайтты. Жұпта бір-біріне қолдау көрсетіп, қарым-қатынас жасады. Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2..Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




