География пәнінен сабақ жоспары
|
Күні: 7.11.2025 ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Абенова Мухлиса |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 сыныптар |
Қатыспаушылар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Географиялық карталар мен шартты белгілер. Масштабты қолдану арқылы арақашықтықты есептеу. Географиялық координаталар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
7.2.1.3 Географиялық карталар мен шартты белгілерді жіктеу. 7.2.1.4 Географиялық шартты белгілерді қолдана отырып, карталарды оқу 7.2.1.5 Масштабты қолдану арқылы арақашықтықты есептеу 7.2.1.6 Географиялық координаталарды табу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кілттік дағдылар |
өзін- өзі реттеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
География пәнінен функционалды сауаттылығын арттыру, бірлесе әрекет жасау; өзара ынтымақтастық, көмек |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
*географиялық карталар мен шартты белгілерді жіктей алады; *шартты белгілерді пайдалана отырып, карталарды оқи алады; *масштабты қолдана отырып, арақашықтықты есептей алады; *географиялық координаталарды анықтай алады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік міндет |
Пәнге қатысты лексика мен терминология: географиялық бойлық, географиялық ендік, географиялық координата; ... ( нысанның) географиялық координаталары с.е., о.е-ендік ш.б., б.б.-бойлық Бұл картада мынадай шартты белгілер орналасқан... |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ әдісі: |
Сұрақ-жауап, суреттермен жұмыс, лекциялық материалдармен жұмыс, жеке жұмыс, топтық жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құрал-жабдықтар: |
Суреттер, видео, интерактивті тақта, интернет ресурстары, атлас, карта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ОБ сілтеме: Бағалауға арналған ұсыныс: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дағдылар |
Бағалау критерийлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білу, түсіну Қолдану |
*масштаб, географиялық координата ұғымдарын біледі; *географиялық карталар мен шартты белгілерді жіктейді; *шартты белгілерді пайдалана отырып, карталарды оқиды; *масштабты қолдана отырып, арақашықтықты есептейді; *географиялық координаталарды анықтайды; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-шаралар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Барысы: Ұйымдастыру-шылық кезең 0-1 минут |
1.Сәлемдесу 2.Балаларды түгендеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ой шақыру 2-4 минут |
Презентациядағы карталар арқылы сабақтың тақырыбын анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білімді меңгеру
5- 8 минут
9-15 минут
16-30 минут
31-40 минут
41-50 минут
51-75 минут
76-80 минут |
Рефлексия Сабақтан меңгерген бір факт |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – сіз ықпал етуді қалай жоспарлайсыз? Сіз ең қабілетті оқушылардан сабақ сұрауды қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау –Сіз оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Қиылысатын оқу мәтіндері
Еңбек гигиенасы мен
қауіпсіздік техникасын тексеру |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Барлық оқушылар білетін болады: Карталардың түрлерін ажыратады; карталарды мазмұнына қарай топтастырады; шартты белгілерді жіктейді; жер бедерін сипаттайды; масштабтың түрлерін ажыратады; масштабты пайдалана отырып, арақашықтықты есептейді; географиялық координаталарды анықтайды; Оқушылардың көпшілігі: Берілген координаталарды пайдалана отырып, нысандарды анықтайды; Кейбір оқушылар: Атластағы карталарды мазмұны, масштабы бойынша жіктейді; |
Сабақ барысында ұйымдастырылатын жұптық жұмыста жұптар бірін- бірі бағалайды; Мұғалімнің бағалауы қатар жүреді; |
Сабақта отырған орнында жеке тазалық гигиенасын сақтау; Кабинет ішінде еркін қозғалыс кезінде байқап жүру; Сабақ барысында дұрыс отыруын ескерту; Ноутбук пайдаланған жағдайда мұғалімнің рұқсатымен алып пайдаланады; |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Нәтиже Сабақтың/оқу міндеттері шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені жаттады? Оқу атмосферасы қандай болды? Менің жоспарлаған дифференциация дұрыс болып шықты ма? Мен регламентті сақтадым ба? Менің жоспарымда қандай өзгерістер болды және олар қандай? |
Төмендегі бос орынды сіздің сабағыңызды сипаттауға пайдаланыңыз. Сол жақтағы бағанда берілген сабақтың сапасы туралы сұрақтардың ең маңыздыларына жауап беріңіз: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі нәрсе тіптен тамаша өтті? (оқыту мен сабақ беруді ескерумен) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартуы мүмкін еді (consider both teaching and learning)? 1: 2: Мен осы сабақтан сынып немесе оқушылар туралы келесі сабағым үшін не білдім?
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Географиялық карталар
Географиялық карталар
География пәнінен сабақ жоспары
|
Күні: 7.11.2025 ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Абенова Мухлиса |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 сыныптар |
Қатыспаушылар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Географиялық карталар мен шартты белгілер. Масштабты қолдану арқылы арақашықтықты есептеу. Географиялық координаталар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
7.2.1.3 Географиялық карталар мен шартты белгілерді жіктеу. 7.2.1.4 Географиялық шартты белгілерді қолдана отырып, карталарды оқу 7.2.1.5 Масштабты қолдану арқылы арақашықтықты есептеу 7.2.1.6 Географиялық координаталарды табу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кілттік дағдылар |
өзін- өзі реттеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
География пәнінен функционалды сауаттылығын арттыру, бірлесе әрекет жасау; өзара ынтымақтастық, көмек |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
*географиялық карталар мен шартты белгілерді жіктей алады; *шартты белгілерді пайдалана отырып, карталарды оқи алады; *масштабты қолдана отырып, арақашықтықты есептей алады; *географиялық координаталарды анықтай алады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік міндет |
Пәнге қатысты лексика мен терминология: географиялық бойлық, географиялық ендік, географиялық координата; ... ( нысанның) географиялық координаталары с.е., о.е-ендік ш.б., б.б.-бойлық Бұл картада мынадай шартты белгілер орналасқан... |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ әдісі: |
Сұрақ-жауап, суреттермен жұмыс, лекциялық материалдармен жұмыс, жеке жұмыс, топтық жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құрал-жабдықтар: |
Суреттер, видео, интерактивті тақта, интернет ресурстары, атлас, карта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ОБ сілтеме: Бағалауға арналған ұсыныс: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дағдылар |
Бағалау критерийлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білу, түсіну Қолдану |
*масштаб, географиялық координата ұғымдарын біледі; *географиялық карталар мен шартты белгілерді жіктейді; *шартты белгілерді пайдалана отырып, карталарды оқиды; *масштабты қолдана отырып, арақашықтықты есептейді; *географиялық координаталарды анықтайды; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-шаралар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Барысы: Ұйымдастыру-шылық кезең 0-1 минут |
1.Сәлемдесу 2.Балаларды түгендеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ой шақыру 2-4 минут |
Презентациядағы карталар арқылы сабақтың тақырыбын анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білімді меңгеру
5- 8 минут
9-15 минут
16-30 минут
31-40 минут
41-50 минут
51-75 минут
76-80 минут |
Рефлексия Сабақтан меңгерген бір факт |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – сіз ықпал етуді қалай жоспарлайсыз? Сіз ең қабілетті оқушылардан сабақ сұрауды қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау –Сіз оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Қиылысатын оқу мәтіндері
Еңбек гигиенасы мен
қауіпсіздік техникасын тексеру |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Барлық оқушылар білетін болады: Карталардың түрлерін ажыратады; карталарды мазмұнына қарай топтастырады; шартты белгілерді жіктейді; жер бедерін сипаттайды; масштабтың түрлерін ажыратады; масштабты пайдалана отырып, арақашықтықты есептейді; географиялық координаталарды анықтайды; Оқушылардың көпшілігі: Берілген координаталарды пайдалана отырып, нысандарды анықтайды; Кейбір оқушылар: Атластағы карталарды мазмұны, масштабы бойынша жіктейді; |
Сабақ барысында ұйымдастырылатын жұптық жұмыста жұптар бірін- бірі бағалайды; Мұғалімнің бағалауы қатар жүреді; |
Сабақта отырған орнында жеке тазалық гигиенасын сақтау; Кабинет ішінде еркін қозғалыс кезінде байқап жүру; Сабақ барысында дұрыс отыруын ескерту; Ноутбук пайдаланған жағдайда мұғалімнің рұқсатымен алып пайдаланады; |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Нәтиже Сабақтың/оқу міндеттері шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені жаттады? Оқу атмосферасы қандай болды? Менің жоспарлаған дифференциация дұрыс болып шықты ма? Мен регламентті сақтадым ба? Менің жоспарымда қандай өзгерістер болды және олар қандай? |
Төмендегі бос орынды сіздің сабағыңызды сипаттауға пайдаланыңыз. Сол жақтағы бағанда берілген сабақтың сапасы туралы сұрақтардың ең маңыздыларына жауап беріңіз: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі нәрсе тіптен тамаша өтті? (оқыту мен сабақ беруді ескерумен) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартуы мүмкін еді (consider both teaching and learning)? 1: 2: Мен осы сабақтан сынып немесе оқушылар туралы келесі сабағым үшін не білдім?
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













