Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаттары
|
8.2.1.1 Тақырыптық карталарды
сипаттайтын қосымша элементтерді құрастырады: профиль, диаграмма,
график, кесте
|
Сабақтың
басы
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал
туғызу.
Жаңа тақырыпқа байланысты
«Миға шабуыл» сұрақтары қойылады.
1.Табиғат ресурстарының
қолданылуы бойынша жіктемесі қандай?
2.Табиғат ресурстарын
экологиялық жіктемесі қандай? Және т.б.
Оқушыларға сабақ тақырыбы мен
оқу мақсатын хабарлаймын
|
Өз пікірлерін айтады
қорғайды
Сұрақтарға жауап
береді
|
Жалпы 1
балл
|
Ашық
сұрақ-жауаптар
|
Сабақтың
ортасы
|
Жаңа тақырыпты меңгеру.
Негізгі ұғымдармен танысып, оқулық мәтінімен жұмыс
жасайды.
1-тапсырма. Оқулық материалдарын және
қосымша дереккөздерді пайдаланып, қызмет көрсету, соның ішінде
туризм мен рекреациялық қызметті орналастыру факторларына талдау
жасаңдар.
2-тапсырма. Пайдалы қазбалардың кен
орындары картасын қолданып, тапсырманы
орындаңыз.
-
Картадан темірдің кен
орындарын анықтаңыз.
-
Қазақстандағы темір кенін
өңдейтін орталықты кескін картада
белгілеңіз.
-
Шикізаттың тасымалдану жолын
картада сызып көрсетіңіз.
-
Қара металлургияның негізгі
өнімдерін атаңыз.
Сабақтың келесі
жартысында 5.1 Экономикалық география 5.2
Әлеуметтік-экономикалық ресурстар бөлімі бойынша жиынтық бағалау
тапсырмаларын орындайды.
|
Тірек сөздермен танысып, өз
дәптерлеріне жазып алады.
Дескриптор
Туризм қызмет көрсету
орындарын ораналастыру факторларын
анықтайды;
Рекреациялық қызметті
орналастыру факторларын
анықтайды
Қорытынды жасап,
талдайды
Дескриптор:
Картадан кен орындарын
анықтайды;
Қара металлургия орталығын
картада белгілейді;
Орталыққа шикізатты тасымалдау
жолын картада сызады;
Негізгі өнімдерін
атайды.
|
Жалпы 4
балл
Жалпы 5
балл
|
Атлас
Оқулық
Дәптер
Сызба
Оқулық
Атлас
Дәптер
Оқулық
Дәптер
Атлас
|
Сабақтың
соңы
|
«Еркін микрофон»
әдісі. Сабақты қорытындылау
мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын
тыңдаймын.
Үйге тапсырма:
§61, Табиғат ресурстарының негізгі
таралу орталықтарын анықтап, картаға
түсіреді.
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары
мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс
жасайды.
|
Дескриптор бойынша өзара
бағалау жүргізеді
|
Кері
байланыс
|