Білім беру ұйымының атауы __________________________________________
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысы
|
Бөлім: |
Физикалық география 3.5 Табиғи-аумақтық кешендер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.3.5.1.- географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын графикалық түрде көрсетіп, түсіндіреді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын сипаттап, графикалық түрде танысады. Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын сипаттап, графикалық түрде біледі Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын сипаттап, графикалық түрде сипаттап бере алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Жаңа сабаққа кіріспе
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі.
|
Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады. |
Дескриптор Жалпы - 2 балл Географиялық қабықтың құрамын анықтайды; Географиялық қабықтың құрылысын біледі; Табиғи компоненттерді атайды; Ең үлкен табиғат кешенін анықтайды;
|
Оқулық, жұмыс дәптері Ашық сұрақ-жауаптар
|
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу
|
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма беріледі. |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын сипаттап көрсетеді. |
Оқулық Дәптер Интернет |
||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 1- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
1-тапсырма 1. Жер қабықтары арасындағы байланысты түсіндіріңіз? 1. Литосфераның атмосфера, гидросфера, биосферамен байланысы 2. Гидросфераның атмосфера, литосфера, биосферамен байланысы 3. Атмосфераның гидросфера, литосфера, биосферамен байланысын 4. Биосфераның атмосфера, литосфера, гидросферамен байланысы |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1. Тапсырманы түсіндіріп, дәптерге қысқаша ретінде жазып алады. |
Оқулық Дәптер |
||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатамын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма 1. Географиялық қабықтың құрамын анықта, графикалық түрде. 2. Географиялық қабықтың құрылысын графикалық түрде көрсет. 3. Географиялық қабықтың ерекшеліктерін графикалық түрде сипатта. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл 1.Тапсырманы түсіндіріп, дәптерге жазады. |
Оқулық Дәптер Суреттер |
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
«Еркін микрофон» әдісі. Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдаймын. Үйге тапсырма: §33-34 оқу, терминдерді жаттау. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Дескрипторды назарға ала отырып, 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысы 8 сынып
Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысы 8 сынып
Білім беру ұйымының атауы __________________________________________
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысы
|
Бөлім: |
Физикалық география 3.5 Табиғи-аумақтық кешендер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.3.5.1.- географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын графикалық түрде көрсетіп, түсіндіреді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын сипаттап, графикалық түрде танысады. Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын сипаттап, графикалық түрде біледі Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын сипаттап, графикалық түрде сипаттап бере алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Жаңа сабаққа кіріспе
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі.
|
Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады. |
Дескриптор Жалпы - 2 балл Географиялық қабықтың құрамын анықтайды; Географиялық қабықтың құрылысын біледі; Табиғи компоненттерді атайды; Ең үлкен табиғат кешенін анықтайды;
|
Оқулық, жұмыс дәптері Ашық сұрақ-жауаптар
|
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу
|
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма беріледі. |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Географиялық қабықтың құрамы мен құрылысын сипаттап көрсетеді. |
Оқулық Дәптер Интернет |
||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 1- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
1-тапсырма 1. Жер қабықтары арасындағы байланысты түсіндіріңіз? 1. Литосфераның атмосфера, гидросфера, биосферамен байланысы 2. Гидросфераның атмосфера, литосфера, биосферамен байланысы 3. Атмосфераның гидросфера, литосфера, биосферамен байланысын 4. Биосфераның атмосфера, литосфера, гидросферамен байланысы |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1. Тапсырманы түсіндіріп, дәптерге қысқаша ретінде жазып алады. |
Оқулық Дәптер |
||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатамын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма 1. Географиялық қабықтың құрамын анықта, графикалық түрде. 2. Географиялық қабықтың құрылысын графикалық түрде көрсет. 3. Географиялық қабықтың ерекшеліктерін графикалық түрде сипатта. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл 1.Тапсырманы түсіндіріп, дәптерге жазады. |
Оқулық Дәптер Суреттер |
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
«Еркін микрофон» әдісі. Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдаймын. Үйге тапсырма: §33-34 оқу, терминдерді жаттау. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Дескрипторды назарға ала отырып, 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз















