|
Білім беру ұйымының атауы |
Семей қаласы «№11 ЖОББМ» КММ |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кудайбергенова Анар Калиевна |
|
|||||
|
Күні: |
16.05.2023 |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№131сабақ. Геометрия элементтері |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.1.4 фигураның белгісіз қабырғасын оның периметрі мен белгілі қабырғалары арқылы табу; 2.5.1.2** есептерді шығару барысында ұзындығы, ені, периметр шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану; |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
фигураның белгісіз қабырғасын оның периметрі мен белгілі қабырғалары арқылы табу есептерді шығару барысында ұзындығы, ені, периметр шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру «Амандасу» Топқа бөлемін : 4-ке саналу арқылы топтарға бөлінеді. Оқушыларды таяқшаларды алып, 1,2,3,4 топтарға бөлініп отрады.
Үй тапсырма 5-тапсырма Теңдеуді шеш. Х+(26+15)=56 5*a=45 Х+41=56 a=45/5 х=15 a=9 15+(26+15)=56 5*9=45 99-a=100-82 b/5=8 99-a=8 b=5*8 a=99-8 b=40 a=91 40/5=8 99-91=100-82 c-(47-27)=59 32/x=4 c-20 = 59 x=32/4 c=59+20 x=8 c=79 32/8=4 79-(47-27)=59 |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Теңдеуді шешеді -1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ Фс тапсырма 1-тапсырма Фигураларды сыз. Оларды әріптермен белгіле және белгіленуі бойынша жаз.
С түзуі _________
AD кесіндісі |
Фигураларды сызады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигураларды сызады-1б Оны әріптермен белгілейді-1б |
|
|
||
|
|
2-тапсырма Қабырғалары 2 см және 6 см болатын тіктөртбұрыш сыз. Оның периметрін әртүрлі тәсілмен есептеп тап.
Р =(а+b)*2 Р =(6см+2см)*2=16 см Р =2см+2см+6см+6см= 16см |
Әртүрлі тәсілмен есептейді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Тіктөртбұрыш сызады-1б Периметрін табады-1б 1-тәсіл-1б 2-тәсіл-1б |
|
|
||
|
|
ЕБҚ 3-тапсырма
Р =(а*b) Р =(3см+3см+3см+3см)=12 см Р =3см*4= 12 см |
Периметрін табады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Периметрін табады-1б |
|
|
||
|
|
4-тапсырма Есепті шығар. Тіктөртбұрыш пішінді тордың ені 4 м,ал периметрі 20 м. Торлың ұзындығы неге тең? Р=20м/2=10 10м-4м=6м Жауабы: Тордың ұзындығы 6м |
Есепті шығарады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
|
ЕҚБ 5-тапсырма Тіктөртбұрыш пішінді бөлменің ұзындығы 6м, ал ені одан 2м қысқа. Бөлменің периметрін тап. 6м/2=3м Р=(6м+3м)*2=18м Р=6м+6м+3м+3м=18м Р=6м*2+3м*2 |
Периметрін табады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Периметрін табады-1б |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үй тапсырма 6-тапсырма Көлденеңінен
Тігінен Бұрыштың түрі. Кері байланыс |
Сөзжұмбақ шешеді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Жарайсыңдар
Кері байланыс «Жұлдыздар шеруі» әдісі |
|
|
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Геометрия элементтері 2 сынып
Геометрия элементтері 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Семей қаласы «№11 ЖОББМ» КММ |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кудайбергенова Анар Калиевна |
|
|||||
|
Күні: |
16.05.2023 |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№131сабақ. Геометрия элементтері |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.1.4 фигураның белгісіз қабырғасын оның периметрі мен белгілі қабырғалары арқылы табу; 2.5.1.2** есептерді шығару барысында ұзындығы, ені, периметр шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану; |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
фигураның белгісіз қабырғасын оның периметрі мен белгілі қабырғалары арқылы табу есептерді шығару барысында ұзындығы, ені, периметр шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру «Амандасу» Топқа бөлемін : 4-ке саналу арқылы топтарға бөлінеді. Оқушыларды таяқшаларды алып, 1,2,3,4 топтарға бөлініп отрады.
Үй тапсырма 5-тапсырма Теңдеуді шеш. Х+(26+15)=56 5*a=45 Х+41=56 a=45/5 х=15 a=9 15+(26+15)=56 5*9=45 99-a=100-82 b/5=8 99-a=8 b=5*8 a=99-8 b=40 a=91 40/5=8 99-91=100-82 c-(47-27)=59 32/x=4 c-20 = 59 x=32/4 c=59+20 x=8 c=79 32/8=4 79-(47-27)=59 |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Теңдеуді шешеді -1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ Фс тапсырма 1-тапсырма Фигураларды сыз. Оларды әріптермен белгіле және белгіленуі бойынша жаз.
С түзуі _________
AD кесіндісі |
Фигураларды сызады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигураларды сызады-1б Оны әріптермен белгілейді-1б |
|
|
||
|
|
2-тапсырма Қабырғалары 2 см және 6 см болатын тіктөртбұрыш сыз. Оның периметрін әртүрлі тәсілмен есептеп тап.
Р =(а+b)*2 Р =(6см+2см)*2=16 см Р =2см+2см+6см+6см= 16см |
Әртүрлі тәсілмен есептейді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Тіктөртбұрыш сызады-1б Периметрін табады-1б 1-тәсіл-1б 2-тәсіл-1б |
|
|
||
|
|
ЕБҚ 3-тапсырма
Р =(а*b) Р =(3см+3см+3см+3см)=12 см Р =3см*4= 12 см |
Периметрін табады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Периметрін табады-1б |
|
|
||
|
|
4-тапсырма Есепті шығар. Тіктөртбұрыш пішінді тордың ені 4 м,ал периметрі 20 м. Торлың ұзындығы неге тең? Р=20м/2=10 10м-4м=6м Жауабы: Тордың ұзындығы 6м |
Есепті шығарады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
|
ЕҚБ 5-тапсырма Тіктөртбұрыш пішінді бөлменің ұзындығы 6м, ал ені одан 2м қысқа. Бөлменің периметрін тап. 6м/2=3м Р=(6м+3м)*2=18м Р=6м+6м+3м+3м=18м Р=6м*2+3м*2 |
Периметрін табады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Периметрін табады-1б |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үй тапсырма 6-тапсырма Көлденеңінен
Тігінен Бұрыштың түрі. Кері байланыс |
Сөзжұмбақ шешеді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Жарайсыңдар
Кері байланыс «Жұлдыздар шеруі» әдісі |
|
|
||

шағым қалдыра аласыз

А сәулесі














