Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұйымдастырылған оқу іс – әрекеті: |
Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
01.02.2023 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Геометриялық фигуралар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Кенджегулова Ақерке Сакенқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:0 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Бөліктерден фигура құрастырамын.» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
0.3.2.1.Үлгі бойынша геометриялық фигураларды құрастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-үлгі бойынша геометриялық фигураларды құрастырады. -суреттің қандай бөліктерден құралғанын атайды (фигура,аппликация). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 3 мин |
(Ұ) Педагог тақтаға суреттер іледі.
Жұмбақ Атына сай балалар Үш бұрыш, үш жағы бар Ол пішінді кім табар? (үшбұрыш)
Төртбұрышы бар Төрт қабырғасы бар Бұл қандай пішін? (төртбұрыш)
Допқа өзі ұқсайды Ерекше бір пішін бар Атын оның атаңдар? (шеңбер)
Суретте бейнеленген бейнені не деп атаймыз?
Ал егер осы пішіндерді екіге бөлсек ол қалай аталады?
Ал жартыны екіге бөлсек ше?
Олай болса бүгінгі танысатын жаңа сабақпен танысайық. Бүгінгі ұйымдастырылған оқу әс – әрекетіміздің тақырыбы бөліктерден фигура құрастырамыз.
Педагог «Атам мен əжемнің ауылында» əңгімесіне тартады Балалар бүгін біз ата мен әженің үйіне барамыз. Атамыз сандық пен сандықтың кілтін жоғалып алыпты. Балалар атамызға сандық пен кілтті табуға көмектесеміз ба?
Енді сандық пен кілтті табу үшін тапсырмалар орындау керек екен. (Ұ,Ө) Əліппе-дəптермен жұмыс 1-тапсырма Атаға арнап кілт таңдау кезінде балалар оның пішіні мен түсінатайды жəне кілттердің орналасуын талдайды. Суретке қара. Керекті кілтті таба алдың ба? Дескриптор: - суретке мұқият қарайды -кілтті табады |
Жұмбақтарды шешеді Ақпаратпен танысады Кілтті табады |
Мадақтау «Комментарий» арқылы |
Тақта Суреттер Фигуралар Оқулықпен жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма «Құрастыр» әдісі Әже сендер келді деп көрпе құрастырып жатыр екен. Қане бізде құрастрып көрейік . Құрақ көрпе құру жолын түсіндір. Дескриптор: - Балаларға түрлі түсті қиылған қағазпарақтары таратылады. - Құрақ көрпе құрастыру кезінде балалар оны құрайтын тікбұрыш(немесе шаршы) бөліктерін талдап, оларды қалайжапсыратынын ойлап табады Бойынды сергек тік ұста Емін-еркін тыныста Деміңді ішке тез алда, Сол қолынды соз алға. Қол ұшына қара да, Үш бұрыш сыз ауада. Оң қол да бос тұрмасын, Шеңбер жасап зырласын |
Құрақ көрпе құру жолын түсінеді
жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы |
Оқулықпен жұмыс Қимыл қозғалыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
Ұйымдастырылған оқу
іс – әрекеті:
Қарапайым математикалық
ұғымдарды қалыптастыру
Күні:
01.02.2023
Бөлім:
Геометриялық
фигуралар
Педагогтіңаты-жөні:
Кенджегулова Ақерке Сакенқызы
Сынып:0 «Ә»
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
«Бөліктерден фигура
құрастырамын.»
0.3.2.1.Үлгі бойынша
геометриялық фигураларды
құрастыру.
Сабақтың
мақсаты
-үлгі бойынша
геометриялық фигураларды
құрастырады.
-суреттің қандай
бөліктерден құралғанын атайды
(фигура,аппликация).
Сабақ
барысы Сабақтың
кезеңі/уақыты
Педагогтіңәрекеті
Оқушыныңәрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтыңбасы (3мин) Ұйымдастыру
кезеңі: Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал
орнату.
«Сәлем, сәлем»
Оқушылар сабаққа назар
аударады. Оқушылар әуенмен
сәлемдеседі. Сабақтың
ортасы 2
мин
3
мин (Ұ) Педагог тақтаға
суреттер іледі.
Жұмбақ
Атына сай
балалар
Үш бұрыш, үш жағы
бар
Ол пішінді кім табар?
(үшбұрыш)
Төртбұрышы
бар
Төрт қабырғасы
бар
Бұл қандай пішін?
(төртбұрыш)
Допқа өзі
ұқсайды
Ерекше бір пішін
бар
Атын оның атаңдар?
(шеңбер)
Суретте бейнеленген
бейнені не деп атаймыз?
Дұрыс пішіндер
дейміз.
Ал егер осы пішіндерді
екіге бөлсек ол қалай
аталады?
Дұрыс
жарты.
Ал жартыны екіге бөлсек
ше?
Жарайсыңдар, ширек
дейміз
Олай болса бүгінгі
танысатын жаңа сабақпен
танысайық.
Бүгінгі ұйымдастырылған
оқу әс – әрекетіміздің тақырыбы бөліктерден фигура
құрастырамыз.
Педагог «Атам мен
əжемнің ауылында» əңгімесіне
тартады
Балалар бүгін біз ата
мен әженің үйіне барамыз. Атамыз сандық пен сандықтың кілтін
жоғалып алыпты. Балалар атамызға сандық
пен кілтті табуға көмектесеміз
ба?
Енді сандық пен кілтті табу үшін тапсырмалар орындау керек
екен.
(Ұ,Ө) Əліппе-дəптермен
жұмыс
1-тапсырма Атаға арнап кілт таңдау
кезінде балалар оның пішіні мен түсінатайды жəне кілттердің
орналасуын талдайды. Суретке
қара. Керекті кілтті таба
алдың ба? Дескриптор:
- суретке мұқият
қарайды
-кілтті
табады Жұмбақтарды
шешеді Ақпаратпен
танысады Кілтті
табады Мадақтау «Комментарий»
арқылы Тақта Суреттер Фигуралар
Оқулықпен
жұмыс 7 мин Сергіту
сәті
2
минут 2-
тапсырма «Құрастыр»
әдісі
Әже сендер келді деп
көрпе құрастырып жатыр екен. Қане бізде құрастрып көрейік . Құрақ
көрпе құру жолын түсіндір.
Дескриптор:
- Балаларға түрлі түсті
қиылған қағазпарақтары таратылады.
-
Құрақ көрпе
құрастыру кезінде балалар оны құрайтын тікбұрыш(немесе шаршы)
бөліктерін талдап, оларды қалайжапсыратынын ойлап
табады
Бойынды сергек тік
ұста
Емін-еркін
тыныста
Деміңді ішке тез
алда,
Сол қолынды соз
алға.
Қол ұшына қара
да,
Үш бұрыш сыз
ауада.
Оң қол да бос
тұрмасын,
Шеңбер жасап
зырласын
Құрақ көрпе құру жолын
түсінеді
жаттығуды қайталап
жасайды «Комментарий»
арқылы Оқулықпен
жұмыс
Қимыл қозғалыс
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













