Материалдар / Геометриялық фигуралар / Балалар арасындағы жаздық ойындар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Геометриялық фигуралар / Балалар арасындағы жаздық ойындар

Материал туралы қысқаша түсінік
Фигураларды бейнелеуді және олардан композиия құрастыруды үйренесің.
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлімі:

4С. Нысандардың орналасуы және бағыты

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сыныбы:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Геометриялық фигуралар / Балалар арасындағы жаздық ойындар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.3.2.2 берілген ұзындығы бойынша кесінді сызу;

1.3.2.3 жазық фигуралардың моделдерінен және бөліктерінен композиция құрастыру;

1.3.1.2 жазық фигураларды (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) және кеңістік фигураларды (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты параллепипед) тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру;

1.3.2.1 түзу, тұйықталған және тұйықталмаған және қисық, сынық сызықты жазықтықта/қарапайым жазық геометриялық фигураларды (үшбұрыш, төртбұрыш) нүктелі қағазда кескіндеу;

Сабақтың мақсаты:

Фигураларды бейнелеуді және олардан композиия құрастыруды үйренесің.

Сабақтың барысы:

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

0-3

Ынталандыру

Мұғалім спорт түрлерінің көптігі жөнінде (қысқы және жазғы түрлері туралы әңгімелесуге болады), спортпен айналысудың адамға пайдасы жайлы әңгіме жүргізеді.




4-6

Өзектендіру.

Оқулықтағы №1 тапсырманы орындауды ұсынады.

Есептерге сұрақтар қой. Олардың біреуінің шешуін жаз.

Жарысқа неше қыз бала қатысты?


Есептерді шығарады.

Ұл - 20

Қыз - ?, 10-ы кем

Шешуі:

20-10=10 қ.

Жауабы: Жарысқа 10 қыз қатысты.

Оқушылардың білімі мадақтау арқылы бағаланады

Оқулық.

Дәптер.


7-10

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

Алған біліміңді пысықтайсың.

Мәселелік жағдаятты түсінеді.



Мағынаны тану

10-32

Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс.

Оқулықтағы №2тапсырманы орындауды ұсынады. Топтық жұмысты ұйымдастырады.

Суретте көрсетілгендей шаршыны ортасынан бүкте және аш. Сызықтарбойынша кес. Фигуралар құрастыр.

Әр топ өздерінің фигураларын құрастырады.

Оқулықтағы №3тапсырманы орындауды ұсынады.

Дәптеріңе торкөз бойынша қайталап салып көр.

Оқулықтағы №4тапсырманы орындауды ұсынады.

Теңдеулерді шеш.

16-x=6 50+x=100 x-10=40

x=16-6 x=100-50 x=40+10

x=10 x=50 x=30

16-10=6 50+50=100 50-10-40

Оқулықтағы №5 тапсырманы орындайды.

Әрбір үйірмедегі жаттығулардың басталу уақытына қара.

Стадионға дейінгі жол 1 сағат уақытты алады. Спортшылардың әрқайсысына кешікпеу үшін үйден нешеде шығуы керек?


Оқушылар фигуралар құрастырады.





Дәптерге торкөз бойынша қайталап салады.





Теңдеулерді шешеді.





Жаттығулардың басталу уақытын анықтайды.

«Фигуралар» әдісімен оқушылардың жұмысы бағаланады

Оқулық.

Дәптер.


Рефлексия

32-35

«Тазалық» ойыны.

Жол сөмкесі – бүгінгі сабақ маған ұнады, маған қажет.

Қоқыс жәшігі – бүгінгі сабақ маған ұнамады, қажет емес.

Еттартқыш – бүгінгі сабақты әлі де жетілдіруім керек, көп нәрсені түсінбедім.

Оқушылар тақтадағы суреттерге стикерлерін жабыстырады. Онда мына суреттер салынған: 


«Тазалық» ойыны 



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!