|
«А.Бертаева атындағы орта мектеп-Лавар бастауыш мектебімен»КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып: Дені саудың жанысау 3А ГЕОМЕТРИЯЛЫҚ ФИГУРАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЗАРА ОРНАЛАСУЫ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ызғарбекова Қымбат Мақсатқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
15.01.2024ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Геометриялық фигуралардың және сандардың тізбегі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.3.2 Берілген заңдылық бойынша тізбекті құрастыру,тізбектегі заңдылықты бұзылуын табу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген заңдылық бойынша тізбек құрастырады,тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы минут 4мин 4мин 5мин 5мин 5мин 4мин Бекіту 5 мин Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Қапшықты қағып алу Өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылады. 1.Бұрыштың қанша түрі бар? 2.90°-тан кіші бұрыш 3..90°-тан үлкен бұрыш 4.90°-қа тең бұрыш 5.Үшбұрыштың қанша бұрышы,қабырғасы,төбесі бар? 6. Төртбұрыштың қанша бұрышы,қабырғасы,төбесі бар? 7.Тіктөртбұрыш пен шаршының айырмашылығы қандай? Тақырыпты ашу Берілген фигураларды ұқсастығына қарай бөліп жинақта
Жұптық жұмыс Әр жұпқа тапсырма беріледі. Тапсырмалар : 1жұп.3-тен 30-ға дейінгі үш-үштен қоса отырып 2жұп.5-тен-50-ге дейінгі бес-бестен қоса отырып 3жұп.20-дан 2-ге дейін екі-екіден азайта отырып 4жұп.40-тан 4-ке дейін төрт-төрттен азайта отырып Топтық жұмыс 3-тапсырма. Пирамида әдісі 18+15= 17+16= 14+18= 33+0= 29+4= 33-0= 34-1= 30+3= 27+6= 28+7= Есептің жауабын стакандарға жазып қою. Оқушыларға А4 форматтағы қағазға есепті беру. «Көршімнің дәптер» Күннің ретін жазу. Сандарды көркем жазу ЕҚБ Заңдылықты анықтап,тізбекті толықтыру 300,200,400,300,.....,......,.......,......,700,600 ЕББҚ Заңдылықты анықтап,тізбекті толықтыру
4-тапсырма№5 «Барабан»әдісі Әр бағандағы мысалдарды шығару.Заңдылықты сақтап,келесі мысалдарды жазу 5-тапсырма №10 «Кім жылдам?» ойыны Фигураларды түстері бойынша реттілікпен орналастырады, фигуралардағы әріптерден құралған сөздің мағынасына назар аударады.
6-тапсырма Ұжыммен жұмыс Барабанды айналдыру арқылы оқушыны тақтаға шығару 1.10-нан 100-ге дейін он-оннан қоса отырып 2.100-ден 1000-ға дейін жүз-жүзден қоса отырып 3.100-ден 10-ға дейін он-оннан азайта отырып 4.1000-нан 100-ге дейін жүз-жүзден азайта отырып
Үй жұмысы: 8-тапсырма Геометрияллық фигуралар әдісі бойынша арқылы кері байланыс алу. Әр жұмыста алған бағаларын арқылы стрелкаға қойғызу. |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді Тақырыпты ашады Сандардың тізбегін құрады Есептің мәнін табу арқылы стакандағы жауаппен пирамида құрады. Барабаннан аты шыққан оқушы тақтаға есепті шығарады Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Бағалау парақшасына алған бағаларын қояды. Үй тапсырмасын жазып алады Бағалау парақшасына алған бағаларын қояды. |
Мақтап,мадақтап отыру мадақтау Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«А.Бертаева атындағы
орта мектеп-Лавар бастауыш
мектебімен»КММ
Пәні:
Математика
Бөлім: Ортақ
тақырып: Дені саудың
жанысау
3А ГЕОМЕТРИЯЛЫҚ
ФИГУРАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЗАРА
ОРНАЛАСУЫ
Педагогтің
аты-жөні:
Ызғарбекова Қымбат
Мақсатқызы
Күні:
15.01.2024ж
Сынып:
2сынып
Сабақтың
тақырыбы:
Геометриялық
фигуралардың және сандардың
тізбегі
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
2.4.3.2 Берілген
заңдылық бойынша тізбекті құрастыру,тізбектегі заңдылықты бұзылуын
табу.
Сабақтың
мақсаты
Берілген заңдылық
бойынша тізбек құрастырады,тізбектегі заңдылықтың бұзылуын
табады.
Құндылықтар
Талап:
ізденімпаз,жасампаз ұрпақ
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 3
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы минут 4мин 4мин 5мин 5мин 5мин 4мин Бекіту 5
мин Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуалды
жақсарту
Өткенді
пысықтау Қапшықты қағып
алу Өткен тақырып бойынша сұрақтар
қойылады. 1.Бұрыштың қанша түрі
бар? 2.90°-тан кіші
бұрыш 3..90°-тан үлкен
бұрыш 4.90°-қа тең
бұрыш 5.Үшбұрыштың қанша
бұрышы,қабырғасы,төбесі бар? 6. Төртбұрыштың қанша
бұрышы,қабырғасы,төбесі бар? 7.Тіктөртбұрыш пен шаршының
айырмашылығы қандай? Тақырыпты
ашу Берілген фигураларды
ұқсастығына қарай бөліп
жинақта
Жұптық
жұмыс Әр жұпқа тапсырма
беріледі. Тапсырмалар
: 1жұп.3-тен 30-ға дейінгі
үш-үштен қоса отырып 2жұп.5-тен-50-ге дейінгі
бес-бестен қоса отырып 3жұп.20-дан 2-ге дейін
екі-екіден азайта отырып 4жұп.40-тан 4-ке дейін
төрт-төрттен азайта отырып Топтық
жұмыс 3-тапсырма. Пирамида
әдісі 18+15= 17+16= 14+18= 33+0= 29+4= 33-0= 34-1= 30+3= 27+6= 28+7= Есептің жауабын стакандарға
жазып қою. Оқушыларға А4 форматтағы қағазға есепті
беру. «Көршімнің
дәптер» Күннің ретін
жазу. Сандарды көркем
жазу ЕҚБ Заңдылықты анықтап,тізбекті
толықтыру 300,200,400,300,.....,......,.......,......,700,600 ЕББҚ Заңдылықты анықтап,тізбекті
толықтыру
4-тапсырма№5 «Барабан»әдісі Әр бағандағы мысалдарды
шығару.Заңдылықты сақтап,келесі мысалдарды
жазу 5-тапсырма
№10 «Кім жылдам?»
ойыны Фигураларды түстері бойынша
реттілікпен орналастырады, фигуралардағы әріптерден
құралған сөздің мағынасына назар
аударады.
6-тапсырма Ұжыммен
жұмыс Барабанды айналдыру арқылы
оқушыны тақтаға шығару 1.10-нан 100-ге дейін он-оннан
қоса отырып 2.100-ден 1000-ға дейін
жүз-жүзден қоса отырып 3.100-ден 10-ға дейін он-оннан
азайта отырып 4.1000-нан 100-ге дейін
жүз-жүзден азайта отырып
Үй
жұмысы: 8-тапсырма Геометрияллық фигуралар әдісі
бойынша арқылы кері байланыс алу. Әр жұмыста алған бағаларын арқылы
стрелкаға қойғызу. Сабаққа дайындық жасап, жақсы
тілектер тілейді. Өткен тақырып бойынша
сұрақтарға жауап береді Тақырыпты
ашады Сандардың тізбегін
құрады Есептің мәнін табу арқылы
стакандағы жауаппен пирамида
құрады. Барабаннан аты шыққан оқушы
тақтаға есепті шығарады Тапсырманы
орындайды Тапсырманы
орындайды Жеке жұмыс
жасайды Бағалау
парақшасына алған бағаларын
қояды. Үй тапсырмасын жазып
алады Бағалау
парақшасына
алған бағаларын
қояды. Мақтап,мадақтап
отыру мадақтау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















