|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Геометриялық фигуралар салу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.1.2 Нүктелі қағазда кесінділер, түзулер мен геометриялық фигураларды орны, қозғалыс және бағыты бойынша нұсқаулыққа сәйкес сызу.Тік бұрышты сызу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тор көз параққа нүктелер арқылы фигуралар сызу Тік бұрышты сызып үйрену |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру №6, 9-бет «Ой қозғау» Фигуралардағы буындардан сөз құрастыр Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тор көз параққа фигураларды салуды үйренесің
1- тапсырма Ұжымдық жұмыс «Кесте» әдісі 1-топ «Ұшбұрыш» Дәптерге суреттегідей әр түсті нүктелер белгіле. Осы нүктелерді пайдаланып, 3 тіктөртбұрыш сал. 2 – топ «Төртбұрыш» Дәптерге суреттегідей әр түсті нүктелер белгіле. Осы нүктелерді пайдаланып, 4 ұшбұрыш сал. 3- топ «Көпбұрыш» Тор көз параққа алгоритм бойынша тіктөртбұрыш сал. |
Дәптерге тік төртбұрыш, екі тік бұрышы бар төртбұрыш, сүйір бұрышты ұшбұрыш салады
Фигураларды берілген ретпен орналастырып, буындардан сөз құрастырады
1. нүктелерді пайдаланып, 3 тіктөртбұрыш салады 1. нүктелерді пайдаланып, 4 ұшбұрыш салады 1. алгоритм бойынша тіктөртбұрыш салады
|
Дескриптор: -тік төртбұрыш, екі тік бұрышы бар төртбұрыш, сүйір бұрышты ұшбұрыш салады (1б) Мадақтау Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: - нүктелерді пайдаланып, 3 тіктөртбұрыш салады(1б) Дескриптор: - нүктелерді пайдаланып, 4 ұшбұрыш салады (1б) Дескриптор: - алгоритм бойынша тіктөртбұрыш салады(1б) |
Таратпа қаламсап Оқулық №1,10-бет Түрлі –түсті қарындаш Дәптер сызғыш |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2-тапсырм Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Тік бұрышты ұшбұрыштың қалай салынғанын түсіндір. Фигураларды тіктөртбұрыш шығатындай толықтырып сал. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1. тік бұрышты ұшбұрыштың қалай салынғанын түсіндіреді 2.ұшбұрышты толықтырып, тіктөртбұрыш салады 3.төртбұрышты толықтырып, тіктөртбұрыш салады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -тік бұрышты ұшбұрыштың қалай салынғанын түсіндіреді(1б) -ұшбұрышты толықтырып, тіктөртбұрыш салады(1б) -төртбұрышты толықтырып, тіктөртбұрыш салады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Оқулық №4, 9-бет |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Кесте бойынша есеп құрастыр. Есепті шығар. Түске дейін – 47 коньки сат. Түстен кейін – 23 коньки сат. Қалды – 14 коньки Болды - ? коньки Ш: ( 47 + 23 ) +14 = 70 + 14 = 84 Ж: Барлығы 84 коньки болған ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1. есептің қысқаша шартын жазады 2.сұрағын анықтайды 3.шешеу амал таңбасын таңдап, өрнек құрастырады 4.мәнін есептейді 5.жауабын жазады |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -есептің қысқаша шартын жазады(1б) -сұрағын анықтайды(1б) -шешеу амал таңбасын таңдап, өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) |
Таратпа Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Тіктөртбұрыш деп қандай фигураны атайды? Қарама –қарсы қабырғалары тең фигура қалай аталады? Барлық қабырғасы тең фигура қалай аталады?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №8, 11 бет |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Геометриялық фигуралар салу ҚМЖ +көрнекіліктер 2 сын
Геометриялық фигуралар салу ҚМЖ +көрнекіліктер 2 сын
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Геометриялық фигуралар салу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.1.2 Нүктелі қағазда кесінділер, түзулер мен геометриялық фигураларды орны, қозғалыс және бағыты бойынша нұсқаулыққа сәйкес сызу.Тік бұрышты сызу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тор көз параққа нүктелер арқылы фигуралар сызу Тік бұрышты сызып үйрену |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру №6, 9-бет «Ой қозғау» Фигуралардағы буындардан сөз құрастыр Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тор көз параққа фигураларды салуды үйренесің
1- тапсырма Ұжымдық жұмыс «Кесте» әдісі 1-топ «Ұшбұрыш» Дәптерге суреттегідей әр түсті нүктелер белгіле. Осы нүктелерді пайдаланып, 3 тіктөртбұрыш сал. 2 – топ «Төртбұрыш» Дәптерге суреттегідей әр түсті нүктелер белгіле. Осы нүктелерді пайдаланып, 4 ұшбұрыш сал. 3- топ «Көпбұрыш» Тор көз параққа алгоритм бойынша тіктөртбұрыш сал. |
Дәптерге тік төртбұрыш, екі тік бұрышы бар төртбұрыш, сүйір бұрышты ұшбұрыш салады
Фигураларды берілген ретпен орналастырып, буындардан сөз құрастырады
1. нүктелерді пайдаланып, 3 тіктөртбұрыш салады 1. нүктелерді пайдаланып, 4 ұшбұрыш салады 1. алгоритм бойынша тіктөртбұрыш салады
|
Дескриптор: -тік төртбұрыш, екі тік бұрышы бар төртбұрыш, сүйір бұрышты ұшбұрыш салады (1б) Мадақтау Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: - нүктелерді пайдаланып, 3 тіктөртбұрыш салады(1б) Дескриптор: - нүктелерді пайдаланып, 4 ұшбұрыш салады (1б) Дескриптор: - алгоритм бойынша тіктөртбұрыш салады(1б) |
Таратпа қаламсап Оқулық №1,10-бет Түрлі –түсті қарындаш Дәптер сызғыш |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2-тапсырм Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Тік бұрышты ұшбұрыштың қалай салынғанын түсіндір. Фигураларды тіктөртбұрыш шығатындай толықтырып сал. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1. тік бұрышты ұшбұрыштың қалай салынғанын түсіндіреді 2.ұшбұрышты толықтырып, тіктөртбұрыш салады 3.төртбұрышты толықтырып, тіктөртбұрыш салады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -тік бұрышты ұшбұрыштың қалай салынғанын түсіндіреді(1б) -ұшбұрышты толықтырып, тіктөртбұрыш салады(1б) -төртбұрышты толықтырып, тіктөртбұрыш салады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Оқулық №4, 9-бет |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Кесте бойынша есеп құрастыр. Есепті шығар. Түске дейін – 47 коньки сат. Түстен кейін – 23 коньки сат. Қалды – 14 коньки Болды - ? коньки Ш: ( 47 + 23 ) +14 = 70 + 14 = 84 Ж: Барлығы 84 коньки болған ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1. есептің қысқаша шартын жазады 2.сұрағын анықтайды 3.шешеу амал таңбасын таңдап, өрнек құрастырады 4.мәнін есептейді 5.жауабын жазады |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -есептің қысқаша шартын жазады(1б) -сұрағын анықтайды(1б) -шешеу амал таңбасын таңдап, өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) |
Таратпа Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Тіктөртбұрыш деп қандай фигураны атайды? Қарама –қарсы қабырғалары тең фигура қалай аталады? Барлық қабырғасы тең фигура қалай аталады?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №8, 11 бет |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















