Бекітілді_____________________
|
Бөлім: 4А. Күнделікті өмірдегі есептеулер Математика |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: Азиева А.Т. |
|||||
|
Күні: 20.05.2025ж |
|||||
|
Сынып 1 «Ә» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Геометриялық фигуралар. Спорт түрлері. Гимнастика. Геометриялық фигуралар. Велоспорт. |
|||||
|
Оқыту мақсаты: |
1.3.2.1 түзу, тұйықталған және тұйықталмаған және қисық, сынық сызықты жазықтықта/қарапайым жазық геометриялық фигураларды (үшбұрыш, төртбұрыш) нүктелі қағазда кескіндеу; 1.3.2.3 жазық фигуралардың модельдерінен және бөліктерінен композиция құрастыру; 1.3.1.2 жазық фигураларды (үшбұрыш,дөңгелек,шаршы,тіктөртбұрыш)және кеңістік фигураларды(куб,шар, ци линдр, конус, пирамида, тікбұрышты параллелепипед) тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру; 1.3.2.2 берілген ұзындығы бойынша кесінді сызу. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Түзу,тұйықталған және тұйықталмаған және қисық,сынық сызықты жазықтықта/қарапайым жазық геометрия лық фигураларды (үшбұрыш, төртбұрыш) нүктелі қағазда кескіндейді; Жазық фигуралардың модельдерінен және бөліктерінен композиция құрастырады; Жазық фигураларды (үшбұрыш,дөңгелек,шаршы,тіктөртбұрыш)және кеңістік фигураларды(куб,шар,цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты параллелепипед) тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіреді; Берілген ұзындығы бойынша кесінді сызады. |
||||
|
Құндылықтар: |
Мамыр айы: Бірлік және ынтымақ Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Фигураларды ата және сыз» ойыны
Өткенді пысықтау Сызбаларға қарап, есептер құрастырыңдар.Шешуін тауып, жауабын жазыңдар
Мұғалім фигураны атайды, оқушы оны көрсетеді. Олардың ерекшеліктерін ататады
|
Фигуралар сызады Есеп шығарады |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Есепті шартын құрады Шешуін тауып, жауабын жазады |
Суреттер Есеп сызбасы |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа тақырып 1-тапсырма Көркем гимнастика сабағына әртүрлі құралдар қажет (Доптар, таспалар, шығырлар, түйреуіштер). Бұл құралдар қандай геометриялық фигураларға ұқсайды? (Дөңгелек, шеңбер, қисық сызық) Суретші ұзындығы қандай таспаны бейнеледі? Өлше. 2-тапсырма Әртүрлі құралдарды таңдаудың қандай нұсқалары бар?
Үлгіге қарап,дөңгелектерден осы есепті құрастыр
Қағаздан осындай текшелер құрастырып көр.
Сергіту сәті Фигуралардан үйшіктер құрастырамыз
Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Ұзындығы 3 см болатын кесінді сыз. Одан 2 см ұзын кесінді сыз. 3см+2см=5см 3см
5см
Топтық жұмыс 4-тапсырма Есепті шығар. Марат 8 дм ұзындыққа, ал Сырым одан 2 дм алысқа секірді. Сырым қандай ұзындыққа секірді? М С 8дм+2дм=10дм Ж: Сырым 10дм-ге секірді Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Балалар фигуралардан аппликация жасады.Әрбір аппликация үшін қанша толық шаршылар қажет болды? Жауап: 1-суретке 4шаршы (тасбақа) 2-суретке 2шаршы (қаз) 3-суретке 2 шаршы (ит) 4-суретке 3 шаршы (мысық) 5-суретке 2шаршы (балық) 6-суретке 2 шаршы (аққу) ҚЖ: Шығармашылық жұмыс Түрлі түсті қағаздардан фигуралар қырқып алып, композициялар құрастыр
|
Ойын ойнайды Тапсырманы орындайды Нұсқаларды атайды Кестеге белгілейді Жеке жұмыс жасайды Жаттығулар жасайды Ойын ойнайды Кесінділер сызады Есепті шығарады Шаршыларды санайды Шығармашылық жұмыс жасайды |
Дескриптор: Фигураларды таниды, атайды Олардың ерекшеліктрін біледі Дескриптор: Геометриялық фигураларды атайды Таспаларды өлшейді Дескриптор: Кестені қолданып барлық мүмкін нұсқаларды анықтайды Нұсқаларды жазады Дескриптор: Ұзындығы 3 см болатын кесінді сызады Одан 2 см ұзын кесінді сызады. Дескриптор: Суретке қарап, есепті шығарады Ұзындық өлшемдерін біледі Дескриптор: Аппликацияларды көреді, есептейді Қанша шаршы кеткенін анықтайды |
Фигуралар Сурет
Кесте Оқулық Кесінділер Сызғыш
Жұмыс дәптері Суреттер
Оқулық Жұмыс үлгілері
|
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды |
«Білім гүлі» әдісі |
Кері байла ныс тақтасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Геометриялық фигуралар. Спорт түрлері. Гимнастика. Геометриялық фигуралар. Велоспорт.
Геометриялық фигуралар. Спорт түрлері. Гимнастика. Геометриялық фигуралар. Велоспорт.
Бекітілді_____________________
|
Бөлім: 4А. Күнделікті өмірдегі есептеулер Математика |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: Азиева А.Т. |
|||||
|
Күні: 20.05.2025ж |
|||||
|
Сынып 1 «Ә» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Геометриялық фигуралар. Спорт түрлері. Гимнастика. Геометриялық фигуралар. Велоспорт. |
|||||
|
Оқыту мақсаты: |
1.3.2.1 түзу, тұйықталған және тұйықталмаған және қисық, сынық сызықты жазықтықта/қарапайым жазық геометриялық фигураларды (үшбұрыш, төртбұрыш) нүктелі қағазда кескіндеу; 1.3.2.3 жазық фигуралардың модельдерінен және бөліктерінен композиция құрастыру; 1.3.1.2 жазық фигураларды (үшбұрыш,дөңгелек,шаршы,тіктөртбұрыш)және кеңістік фигураларды(куб,шар, ци линдр, конус, пирамида, тікбұрышты параллелепипед) тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру; 1.3.2.2 берілген ұзындығы бойынша кесінді сызу. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Түзу,тұйықталған және тұйықталмаған және қисық,сынық сызықты жазықтықта/қарапайым жазық геометрия лық фигураларды (үшбұрыш, төртбұрыш) нүктелі қағазда кескіндейді; Жазық фигуралардың модельдерінен және бөліктерінен композиция құрастырады; Жазық фигураларды (үшбұрыш,дөңгелек,шаршы,тіктөртбұрыш)және кеңістік фигураларды(куб,шар,цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты параллелепипед) тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіреді; Берілген ұзындығы бойынша кесінді сызады. |
||||
|
Құндылықтар: |
Мамыр айы: Бірлік және ынтымақ Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Фигураларды ата және сыз» ойыны
Өткенді пысықтау Сызбаларға қарап, есептер құрастырыңдар.Шешуін тауып, жауабын жазыңдар
Мұғалім фигураны атайды, оқушы оны көрсетеді. Олардың ерекшеліктерін ататады
|
Фигуралар сызады Есеп шығарады |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Есепті шартын құрады Шешуін тауып, жауабын жазады |
Суреттер Есеп сызбасы |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа тақырып 1-тапсырма Көркем гимнастика сабағына әртүрлі құралдар қажет (Доптар, таспалар, шығырлар, түйреуіштер). Бұл құралдар қандай геометриялық фигураларға ұқсайды? (Дөңгелек, шеңбер, қисық сызық) Суретші ұзындығы қандай таспаны бейнеледі? Өлше. 2-тапсырма Әртүрлі құралдарды таңдаудың қандай нұсқалары бар?
Үлгіге қарап,дөңгелектерден осы есепті құрастыр
Қағаздан осындай текшелер құрастырып көр.
Сергіту сәті Фигуралардан үйшіктер құрастырамыз
Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Ұзындығы 3 см болатын кесінді сыз. Одан 2 см ұзын кесінді сыз. 3см+2см=5см 3см
5см
Топтық жұмыс 4-тапсырма Есепті шығар. Марат 8 дм ұзындыққа, ал Сырым одан 2 дм алысқа секірді. Сырым қандай ұзындыққа секірді? М С 8дм+2дм=10дм Ж: Сырым 10дм-ге секірді Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Балалар фигуралардан аппликация жасады.Әрбір аппликация үшін қанша толық шаршылар қажет болды? Жауап: 1-суретке 4шаршы (тасбақа) 2-суретке 2шаршы (қаз) 3-суретке 2 шаршы (ит) 4-суретке 3 шаршы (мысық) 5-суретке 2шаршы (балық) 6-суретке 2 шаршы (аққу) ҚЖ: Шығармашылық жұмыс Түрлі түсті қағаздардан фигуралар қырқып алып, композициялар құрастыр
|
Ойын ойнайды Тапсырманы орындайды Нұсқаларды атайды Кестеге белгілейді Жеке жұмыс жасайды Жаттығулар жасайды Ойын ойнайды Кесінділер сызады Есепті шығарады Шаршыларды санайды Шығармашылық жұмыс жасайды |
Дескриптор: Фигураларды таниды, атайды Олардың ерекшеліктрін біледі Дескриптор: Геометриялық фигураларды атайды Таспаларды өлшейді Дескриптор: Кестені қолданып барлық мүмкін нұсқаларды анықтайды Нұсқаларды жазады Дескриптор: Ұзындығы 3 см болатын кесінді сызады Одан 2 см ұзын кесінді сызады. Дескриптор: Суретке қарап, есепті шығарады Ұзындық өлшемдерін біледі Дескриптор: Аппликацияларды көреді, есептейді Қанша шаршы кеткенін анықтайды |
Фигуралар Сурет
Кесте Оқулық Кесінділер Сызғыш
Жұмыс дәптері Суреттер
Оқулық Жұмыс үлгілері
|
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды |
«Білім гүлі» әдісі |
Кері байла ныс тақтасы |
|
шағым қалдыра аласыз
























