|
Бөлім |
Саяхат |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Геометриялық фигураларды ц әріптермен белгілеу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.3. Нүктелерді, кесінділерді, сәулелерді, түзулерді латын алфавитінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Фигураларды латын әліпбиінің бас әріптерімен белгілеу
|
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №7, 109 бет
Е Картоп -31 кг Жемістер - ? 18 кг кем Барлығы - ? Ш:31 – 18 = 13 31 + 13 = 44 «Кім жылдам?» әдісі Дәптерге 6 нүкте белгіле. Оларды бір –бірінен ажырату үшін әрқайсысын әріптермен белгіле: E, K,M,P,T,O Осы нүктелерді ата. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Фигураларды латын әліпбиінің бас әріптерімен белгілеуді білесің |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Дәптерге нүктелер белгілейді . Оларды бір –бірінен ажырату үшін әрқайсысын әріптермен белгілеп, атайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1, 110-бет |
|
|
Сабақтың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Тапсырманы орында ЕББҚ Кесінділер мен түзулерді белгілеуде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Кесінділердегі әріптерді қандай ретпен оқиды? |
1. кесінді сызады 2.кесіндінің ұштарын әріптермен белгілейді 3.кесінділер мен түзулерді белгіленуі бойынша атайды 4.кесінділер мен түзулерді белгіленуі бойынша жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -кесінді сызады(1б) -кесіндінің ұштарын әріптермен белгілейді(1б) -кесінділер мен түзулерді белгіленуі бойынша атайды(1б) - кесінділер мен түзулерді белгіленуі бойынша жазады(1б) ЕББҚ: Дескриптор: - кесіндінің ұштарын әріптермен белгілейді |
Оқулық №2, 110-бет Дәптер қаламсап |
|
|
12 мин Сергі ту сәті 2 минут |
2- тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1- топ «Бақыт жалаулары» Тапсырманы орында 2 –топ «Арман жалаулары» Тапсырманы орында 3-топ «Қуаныш жалаулары» Тапсырманы орында
ЕББҚ Тапсырмаларды орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Бұрыштарды түрлеріне қалай ажыратуға болады? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. сүйір бұрышты анықтап, әріппен белгілейді 2.тік бұрышты анықтап, әріппен белгілейді 3.доғал бұрышты анықтап, әріппен белгілейді 4.бұрыштың қабырғаларын әріптермен белгілейді
1. АВ кесіндісін өлшейді 2.КМ кесіндісін өлшейді 3.екі кесіндінің ұзындығын салыстырады 4.қорытынды шығарады
1. түзу сызады 2.СД нүктелерін белгілейді 3.Е нүктесін белгілейді 4.ЕД кесіндісінің ұзындығын табады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -сүйір бұрышты анықтап, әріппен белгілейді(1б) - тік бұрышты анықтап, әріппен белгілейді(1б) -доғал бұрышты анықтап, әріппен белгілейді(1б) -бұрыштың қабырғаларын әріптермен белгілейді(1б) Дескриптор: -АВ кесіндісін өлшейді(1б) -КМ кесіндісін өлшейді(1б) -екі кесіндінің ұзындығын салыстырады(1б) -қорытынды шығарады(1б) Дескриптор: -түзу сызады(1б) - СД нүктелерін белгілейді(1б) -Е нүктесін белгілейді(1б) -ЕД кесіндісінің ұзындығын табады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №3,4,5 110,111-бет Ламинат маркер Бейнежазба |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Өрнектер құр және олардың мәнін тап. 6 * 3 : 3 + 47 = 53 3 * 3 : 1 + 47 = 56 35 : 5 * 4 – 19 = 9 45 : 5 * 5 – 19 = 26 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Өрнек құрастыруда қандай қиындықтар туындады? |
1. өрнектер құрастырады, мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өрнектер құрастырады(1б) -мәнін есептейді (1б) ЕББҚ Дескриптор: -амалдарды орындайды |
Оқулық №6,111-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №7, 111 бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Геометриялық фигураларды ц әріптермен белгілеу ҚМЖ 2-сынып
Геометриялық фигураларды ц әріптермен белгілеу ҚМЖ 2-сынып
|
Бөлім |
Саяхат |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Геометриялық фигураларды ц әріптермен белгілеу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.3. Нүктелерді, кесінділерді, сәулелерді, түзулерді латын алфавитінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Фигураларды латын әліпбиінің бас әріптерімен белгілеу
|
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №7, 109 бет
Е Картоп -31 кг Жемістер - ? 18 кг кем Барлығы - ? Ш:31 – 18 = 13 31 + 13 = 44 «Кім жылдам?» әдісі Дәптерге 6 нүкте белгіле. Оларды бір –бірінен ажырату үшін әрқайсысын әріптермен белгіле: E, K,M,P,T,O Осы нүктелерді ата. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Фигураларды латын әліпбиінің бас әріптерімен белгілеуді білесің |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Дәптерге нүктелер белгілейді . Оларды бір –бірінен ажырату үшін әрқайсысын әріптермен белгілеп, атайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1, 110-бет |
|
|
Сабақтың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Тапсырманы орында ЕББҚ Кесінділер мен түзулерді белгілеуде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Кесінділердегі әріптерді қандай ретпен оқиды? |
1. кесінді сызады 2.кесіндінің ұштарын әріптермен белгілейді 3.кесінділер мен түзулерді белгіленуі бойынша атайды 4.кесінділер мен түзулерді белгіленуі бойынша жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -кесінді сызады(1б) -кесіндінің ұштарын әріптермен белгілейді(1б) -кесінділер мен түзулерді белгіленуі бойынша атайды(1б) - кесінділер мен түзулерді белгіленуі бойынша жазады(1б) ЕББҚ: Дескриптор: - кесіндінің ұштарын әріптермен белгілейді |
Оқулық №2, 110-бет Дәптер қаламсап |
|
|
12 мин Сергі ту сәті 2 минут |
2- тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1- топ «Бақыт жалаулары» Тапсырманы орында 2 –топ «Арман жалаулары» Тапсырманы орында 3-топ «Қуаныш жалаулары» Тапсырманы орында
ЕББҚ Тапсырмаларды орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Бұрыштарды түрлеріне қалай ажыратуға болады? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. сүйір бұрышты анықтап, әріппен белгілейді 2.тік бұрышты анықтап, әріппен белгілейді 3.доғал бұрышты анықтап, әріппен белгілейді 4.бұрыштың қабырғаларын әріптермен белгілейді
1. АВ кесіндісін өлшейді 2.КМ кесіндісін өлшейді 3.екі кесіндінің ұзындығын салыстырады 4.қорытынды шығарады
1. түзу сызады 2.СД нүктелерін белгілейді 3.Е нүктесін белгілейді 4.ЕД кесіндісінің ұзындығын табады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -сүйір бұрышты анықтап, әріппен белгілейді(1б) - тік бұрышты анықтап, әріппен белгілейді(1б) -доғал бұрышты анықтап, әріппен белгілейді(1б) -бұрыштың қабырғаларын әріптермен белгілейді(1б) Дескриптор: -АВ кесіндісін өлшейді(1б) -КМ кесіндісін өлшейді(1б) -екі кесіндінің ұзындығын салыстырады(1б) -қорытынды шығарады(1б) Дескриптор: -түзу сызады(1б) - СД нүктелерін белгілейді(1б) -Е нүктесін белгілейді(1б) -ЕД кесіндісінің ұзындығын табады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №3,4,5 110,111-бет Ламинат маркер Бейнежазба |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Өрнектер құр және олардың мәнін тап. 6 * 3 : 3 + 47 = 53 3 * 3 : 1 + 47 = 56 35 : 5 * 4 – 19 = 9 45 : 5 * 5 – 19 = 26 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Өрнек құрастыруда қандай қиындықтар туындады? |
1. өрнектер құрастырады, мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өрнектер құрастырады(1б) -мәнін есептейді (1б) ЕББҚ Дескриптор: -амалдарды орындайды |
Оқулық №6,111-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №7, 111 бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













