Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің «Қасым Аманжолов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Геометриялық прогрессия. Геометриялық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы»
(9-сынып)
Өткізген: математика пәні мұғалімі:
Танатарова Ф.М.
2022-2023 оқу жылы
«Қасым Аманжолов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Геометриялық прогрессия. Геометриялық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы
(3-сабақ)
|
Бөлімі: |
Тізбектер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тантарова Фарида Миратовна |
|
Күні: |
02.12.2022 |
|
Сыныбы: 9 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Геометриялық прогрессия. Геометриялық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.2.3.6 геометриялық прогрессиялардың n-ші мүшесін, алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану |
|
Сабақтың мақсаты:
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Ойлау дағдылары |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин
Өткен сабақты тексеру 8 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. «Көршіңді тексер» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру. Жауаптары ауызша оқылады. Жауаптары:
№15.9 №15.11
1)
2)
3)
4)
«ZipGrade» арқылы өткен сабақты пысықтаy
үшін тест тапсырмасы беріледі
А)
А)
А)
А)
А)
А)
А) 8. Төмендегі сандар тізбегінің ішінен геометриялық прогрессияны көрсет А) 2; 3; 4; 5 В) 2; 4; 8; 16 С) 2; 6; 10; 14 D) 2; 5; 8; 11 Жауаптары:
|
Көршісімен дәптерлерін ауыстырып, алдарындағы қызыл және көк түсті фигураларды көтеріп, дұрыс болса «+», қате болса «-» таңбасын қояды
Оқушылар тест тапсырмасымен танысып, жауаптарын жауап парағына бояйды.
|
№15.9
q тапқаны үшін – 1
балл, №15.11 Әр тапсырмасы үшін – 1 балл Жалпы үй тапсырмасы үшін - 6 балл
Әр дұрыс жауап үшін -1 балл Жалпы балл – 8 Мадақтау
|
Қызыл, көк түсті фигуралар
Таратпа қағаздар
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин
10 минут
Функционалдық сауаттылыққа есеп 8 минут
|
Тақтамен жұмыс. Смайликтердің түстеріне байланысты іске асырылады. Түстерді атап, тақтаға шығатын оқушы таңдалады
Шешуі:
Шешуі:
Шешуі:
Шешуі:
Жұптық жұмыс. Тапсырмалар жазылған парақтар таратылады. Интербелсенді тақтаға дұрыс жауаптары көрсетіледі І жұп. Геометриялық прогрессияның төртінші мүшесі мен еселігін табыңыздар:
|




B)
C)
D)


B)
C)
D)


B)
C)
D)

B)
C)

B)
C)
D)


























