Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Жолтаева Ж.Ж.
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сынып: 8 |
|
Сабақ тақырыбы: | «Геометриялық сынақ алаңы» білім сайысы |
Сабақтың түрі | Қайталау сабағы |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Жыл бойы өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін жылдамдықта көрсете білу |
Сабақ мақсаттары: | Жыл бойы өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін тексеру, нақтылау, бағалау |
Сабақ жоспары |
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Ресурстар |
Аудиторияда жақсы көңіл күй қалыптастыру «Әзіл сұрақтар» |
Сабақ басы | Топқа бөледі, сарапшылар сайлайды 9-сынып оқушылары, пән мұғалімдері | 1,2-ге саналып 2 топқа бөлінеді | Топ аттары «Жүйріктер» «Шапшаңдар» |
Топтық жұмыс | Топтарға тапсырма береді | Берілген тақырыптар тізбесінен геометрия пәнінен өткен тақырыптардың астын сызады, әр тақырыпты ашып көрсетеді | Тақырыптар тізбесі жазылған парақтар |
«Қорқыныштан арылу» әдісі Мақсаты: қорқыныштан, абыржудан арылу, күтілетін стрестік жағдайға дайын болу. Орындалуы: «Жайбарақат күйге түсіңдер, ашық күн астында, жасыл құрақта отырмын деп есептеңдер. Аспан кемпірқосақпен көмкерілген, оның бір бөлігінің сәулесі сендерге тиесілі. Ол мыңдаған күн сәулелерінен де жарық....оның сәулелері сендердің бастарыңа шуағын шашып, бүкіл денелеріңе тарайды, денелеріңді тазартады, айықтырады. Сендердің барлық реніштерің мен өкпелерің, барлық жағымсыз ойларың, өорөыныштарң сол сәуленің ішінде жанып кетеді. Денелеріңнің барлық ауру бөлшектері қара түтінге айналып, желмен ұшып кетеді. Сендер қорқыныштан арылдыңдар, сендердің көңілдеріңе қуаныш пен жарық ұялады! |
Сабақ ортасы | Сынақ барысын түсіндіреді | Сынаққа алфавит ретімен кіріседі | Слайд |
1-кезең | Схемаларды іледі 2 мин ішінде қанша фигураға анықтама бере алатынын сұрайды | Суреттегі фигураларды рет-ретімен атап анықтама бередіСарапшылар сынақтан өтті, өтпеді деп баға береді | Фигуралардың схема-суреттері |
|
2-кезең | Барысын түсіндіреді | Жеке парақтарға жазылған формулаларды парақтап тұрып оқиды Сарапшылар сынақтан өтті, өтпеді деп баға береді | формулалар |
|
| S = S = S = S = abS = S = a2 S = S = S = S = p = |
|
3-кезең | Кезең барысын түсіндіреді | Сәйкестендіру кестесін толтырып, сарапшыларға береді. Сарапшылар сынақтан өтті, өтпеді деп баға береді | Сәйкестендіру тапсырмалары |
4-кезең | «Жорға» сұрақтарын оқиды | Жорға сұрақтарына жауап береді. Сарапшылар сынақтан өтті, өтпеді деп баға береді | Жорға сұрақтары |
Сабақ соңы | Рефлексия ұйымдастырады | «Зерде» әдісімен сабақты қорытындылайды |
|
Кері байланыс | «3+2+1» әдісін қолданады | Кері байланыс береді |
|