ЖШС «KEMENGER» жалпы білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді жоспар
Әліппе 61-сабақ
|
Бөлім |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Джаримбетова К.У |
|||||
|
Күні: |
17.11.2025ж |
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 61 Ғғ дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады; дыбыстың мағына ажыратушы қызметін түсінеді; сөйлеу барысында жалғауларды дұрыс қолданады; сызба-модель, сурет, белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады; ана тілін, Отанын, халқын, мәдениеті мен салт-дәстүрін құрметтей біледі; жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптерді, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады; айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады; сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады Мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап береді Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 5мин |
Психологиялық ахуал орнату. Біз қандаймыз, қандаймыз, Шұғылалы таңдаймыз. Күлімдеген күндейміз, Ренжуді білмейміз. Қуанамын мен де, Қуанасың сен де, Қуанайық достарым, Арайлап атқан күнге!. «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: отбасының құндылығын түсіну; Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз:«Тура биде туған жоқ!» «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қалай? 2.Сабақты бастауға дайынбыз ба? 3.Сабақты сәтті аяқтаймыз ба? Өткен сабақты қайталау Ғ дыбысына берілген сөздерді оқиды |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
Бағалау парақшасы «Айға ұшамын»
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Тез оқы » әдісі ОДД:білу,түсіну,қолдану Мәнерлеп оқу әдісі арқылы буындап оқу
2.Бағанда берілген сөздерге «ы» дыбысын жалғап оқуды қадағалау. Өзгеріске түскен дыбысты анықтау, дыбыстық талдау жасау.
тарақ – тарағы тауық – тауығы моншақ – моншағы 3.Сызба бойынша сөздерден сөйлем құрау. Құраған сөйлемдерін дәптерге көшіріп жазу.
.Талғат шаңғы алды. Ағам шалғы тартты.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма сөздерді оқиды |
Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды. |
Жетістік критерйиі Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді Дескриптор: - сөздерді буындап, қосып оқиды -сызба бойынша сөздерді оқиды -қорытынды жасайды |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 2-тапсырма Жеке жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Көркем жазу» әдісі Нұсқау: Жазылым.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Ғ әріпін жазады |
Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды. Берілген сөздермен сөйлем құрап жазады, сөздерді сызба-модельге сәйкес буынға бөледі, мәтін құрайды |
Жетістік критерийі: Сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді Дескриптор: - жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды - әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Тиісті түспен бояп, буынға бөледі |
|
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
3–тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр және сәйкестендір» әдісі Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Буындардан сөздер құрап, оқы (соғым, сағым, сағыз, тоғыз, тоғай). Сөздерге дыбыстық талдау жаса.
Сөздерден сөйлемдер құра.
Сөйлемдермен шағын мәтін құра.
|
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды. |
Жетістік критерийі: Сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді Дескриптор: саралау тапсырмаларын орындайды. |
Дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Білім заряды» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7) Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
Зарядтар, «Білім заряды» таратпасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғғ дыбысы және әріпі
Ғғ дыбысы және әріпі
ЖШС «KEMENGER» жалпы білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді жоспар
Әліппе 61-сабақ
|
Бөлім |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Джаримбетова К.У |
|||||
|
Күні: |
17.11.2025ж |
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 61 Ғғ дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады; дыбыстың мағына ажыратушы қызметін түсінеді; сөйлеу барысында жалғауларды дұрыс қолданады; сызба-модель, сурет, белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады; ана тілін, Отанын, халқын, мәдениеті мен салт-дәстүрін құрметтей біледі; жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптерді, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады; айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады; сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады Мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап береді Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 5мин |
Психологиялық ахуал орнату. Біз қандаймыз, қандаймыз, Шұғылалы таңдаймыз. Күлімдеген күндейміз, Ренжуді білмейміз. Қуанамын мен де, Қуанасың сен де, Қуанайық достарым, Арайлап атқан күнге!. «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: отбасының құндылығын түсіну; Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз:«Тура биде туған жоқ!» «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қалай? 2.Сабақты бастауға дайынбыз ба? 3.Сабақты сәтті аяқтаймыз ба? Өткен сабақты қайталау Ғ дыбысына берілген сөздерді оқиды |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
Бағалау парақшасы «Айға ұшамын»
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Тез оқы » әдісі ОДД:білу,түсіну,қолдану Мәнерлеп оқу әдісі арқылы буындап оқу
2.Бағанда берілген сөздерге «ы» дыбысын жалғап оқуды қадағалау. Өзгеріске түскен дыбысты анықтау, дыбыстық талдау жасау.
тарақ – тарағы тауық – тауығы моншақ – моншағы 3.Сызба бойынша сөздерден сөйлем құрау. Құраған сөйлемдерін дәптерге көшіріп жазу.
.Талғат шаңғы алды. Ағам шалғы тартты.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма сөздерді оқиды |
Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды. |
Жетістік критерйиі Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді Дескриптор: - сөздерді буындап, қосып оқиды -сызба бойынша сөздерді оқиды -қорытынды жасайды |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 2-тапсырма Жеке жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Көркем жазу» әдісі Нұсқау: Жазылым.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Ғ әріпін жазады |
Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды. Берілген сөздермен сөйлем құрап жазады, сөздерді сызба-модельге сәйкес буынға бөледі, мәтін құрайды |
Жетістік критерийі: Сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді Дескриптор: - жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды - әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Тиісті түспен бояп, буынға бөледі |
|
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
3–тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр және сәйкестендір» әдісі Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Буындардан сөздер құрап, оқы (соғым, сағым, сағыз, тоғыз, тоғай). Сөздерге дыбыстық талдау жаса.
Сөздерден сөйлемдер құра.
Сөйлемдермен шағын мәтін құра.
|
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды. |
Жетістік критерийі: Сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді Дескриптор: саралау тапсырмаларын орындайды. |
Дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Білім заряды» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7) Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
Зарядтар, «Білім заряды» таратпасы |
||
шағым қалдыра аласыз
















