|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қорам орта мектебі» КММ |
||||||
|
Пәні: |
Әліппе |
||||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мустафаева Ж.Ж. |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
1 « Ә» сынып. |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гг дыбысы және әрпі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.8.2 дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардың жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Гг дыбысы мен әрпін меңгерту Сөздерді буындап, қосып оқу,дыбыстарды ажырату. |
||||||
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақ тың басы
5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біз қандаймыз?»
«Уәде » «Ой қозғау» Өткен сабақтағы ең қызықты есте қалған 5 нәрсені айтайық. 1.- Дыбыстар екіге бөлінеді. 2.-Г дыбысы ұяң дауыссыз дыбыс 3 –Дыбыстарды естиміз, айтамыз. 4.-Әріптерді жазамыз,көреміз. 5.-Дауысты,дауыссыз болып екіге бөлінеді..... Оқылым «Коуч пен оқырман» Егін гүл неге Егінші Гүлнұр өнеге «Гүлдер» мәтінін оқы. «Спиральді оқыту» әдісі
Жаңа тақырып Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы. Оқылым.1-тапсырма.Жұптық жұмыс Егіз мерген ертегі жүген Сегіз дәрігер әңгіме жүгері «К» дыбысынан кейін дауысты дыбыс жалғап, өзгертіп айту, екі дыбысты салыстыру к-г бесік – бесігі көлік – көлігі шелек – шелегі бөрік – бөрігі елек – елегі көрік – көрігі бүк – бүгу сөк – сөгу тік – тігу төк – төгу «word wall» әдісі Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Жазылым Оқулықтағы 2-тапсырма Көркем жазу Айгүл ертегі айтты. Суретті диктант жазу
Топтық жұмыс : Құндылық мақсаты:Өзгені тыңдау, түсіну . «К» дыбысынан кейін дауысты дыбыс жалғап, өзгертіп айту, екі дыбысты салыстыру к-г жүрек – жүрегі ілгек – ілгегі күрек – күрегі шәйнек – шәйнегі терек – терегі түлек – түлегі жүрек – жүрегі ЕБҚ Гг әрпін бастырып жазу. ЕҚБ «Дәрігер» сөзімен сөйлем құрап , көркем жаз Менің анам-дәрігер.
Дауыссыз дыбыстарды (қатаң,ұяң,үнді) әртүрлі қимылмен айту
Бекіту Тақтамен жұмыс: Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы. Оқылым,жазылым,дыбыстық талдау жасау. Кері байланыс
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді
Өткен тақырыпты пысықтайды
Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды. Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды: үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазады. Гүл,жүгері,сегіз,дәрігер,шеге,газет сөздерін жазады.
Топтық жұмыс жасайды.
Жеке жұмыс жасайды
Дыбыстарды қимылмен айтып, жасайды Оқушылар берілген тапсырмала рын орындайды. Тақтаға жазады
Кері байланыс жасайды |
Тамаша!
Керемет!
Дескриптор: Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.
Дескриптор: Сөздерді тұтас айтылуымен түсініп оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.
Дескриптор: Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды. Каллиграфия-лық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Оқушылар оқиды ,жазады,дыбыстық талдау жасайды.
«Білім гүлі » әдісі |
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Суреттер
Тақта
Кері байланыс тақтасы |
|
||




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Гг дыбысы және әрпі
Гг дыбысы және әрпі
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қорам орта мектебі» КММ |
||||||
|
Пәні: |
Әліппе |
||||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мустафаева Ж.Ж. |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
1 « Ә» сынып. |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гг дыбысы және әрпі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.8.2 дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардың жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Гг дыбысы мен әрпін меңгерту Сөздерді буындап, қосып оқу,дыбыстарды ажырату. |
||||||
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақ тың басы
5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біз қандаймыз?»
«Уәде » «Ой қозғау» Өткен сабақтағы ең қызықты есте қалған 5 нәрсені айтайық. 1.- Дыбыстар екіге бөлінеді. 2.-Г дыбысы ұяң дауыссыз дыбыс 3 –Дыбыстарды естиміз, айтамыз. 4.-Әріптерді жазамыз,көреміз. 5.-Дауысты,дауыссыз болып екіге бөлінеді..... Оқылым «Коуч пен оқырман» Егін гүл неге Егінші Гүлнұр өнеге «Гүлдер» мәтінін оқы. «Спиральді оқыту» әдісі
Жаңа тақырып Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы. Оқылым.1-тапсырма.Жұптық жұмыс Егіз мерген ертегі жүген Сегіз дәрігер әңгіме жүгері «К» дыбысынан кейін дауысты дыбыс жалғап, өзгертіп айту, екі дыбысты салыстыру к-г бесік – бесігі көлік – көлігі шелек – шелегі бөрік – бөрігі елек – елегі көрік – көрігі бүк – бүгу сөк – сөгу тік – тігу төк – төгу «word wall» әдісі Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Жазылым Оқулықтағы 2-тапсырма Көркем жазу Айгүл ертегі айтты. Суретті диктант жазу
Топтық жұмыс : Құндылық мақсаты:Өзгені тыңдау, түсіну . «К» дыбысынан кейін дауысты дыбыс жалғап, өзгертіп айту, екі дыбысты салыстыру к-г жүрек – жүрегі ілгек – ілгегі күрек – күрегі шәйнек – шәйнегі терек – терегі түлек – түлегі жүрек – жүрегі ЕБҚ Гг әрпін бастырып жазу. ЕҚБ «Дәрігер» сөзімен сөйлем құрап , көркем жаз Менің анам-дәрігер.
Дауыссыз дыбыстарды (қатаң,ұяң,үнді) әртүрлі қимылмен айту
Бекіту Тақтамен жұмыс: Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы. Оқылым,жазылым,дыбыстық талдау жасау. Кері байланыс
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді
Өткен тақырыпты пысықтайды
Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды. Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды: үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазады. Гүл,жүгері,сегіз,дәрігер,шеге,газет сөздерін жазады.
Топтық жұмыс жасайды.
Жеке жұмыс жасайды
Дыбыстарды қимылмен айтып, жасайды Оқушылар берілген тапсырмала рын орындайды. Тақтаға жазады
Кері байланыс жасайды |
Тамаша!
Керемет!
Дескриптор: Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.
Дескриптор: Сөздерді тұтас айтылуымен түсініп оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.
Дескриптор: Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды. Каллиграфия-лық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Оқушылар оқиды ,жазады,дыбыстық талдау жасайды.
«Білім гүлі » әдісі |
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Суреттер
Тақта
Кері байланыс тақтасы |
|
||




шағым қалдыра аласыз






















