|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гг дыбысы мен әрпі |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.3.3.1* сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу Оқу түрлерін(буындап оқу, тұтас оқу, мәнерелеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді; сызба-модель, сурет, белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады; айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады; көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Гг дыбысы мен әрпімен танысады Көмекші құралдарды пайдалану арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды; Сызба суреттер арқылы шағын мәтін құрастырады; Көркем жазу емлесін сақтайды; |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Мен өзіме сәттілік тілеймін! Мен саған сәттілік тілеймін! Біз барлығына сәттілік тілейміз! Сәттілік тілеу арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алады; Оқушылар топтарға бөлінеді: 1 - топ «Әріптер» 2 – топ «Дыбыстар» 3 – топ «Сөздер» Балалар, біз әріптер әлеміндегі саяхатымызды жалғастырамыз; Сендерге бүгін ерекше қонақ келіп отыр; (капитан жасанды интеллект) Бүгінгі біздің саяхат – «Қазына» аралына болмақ; Қазына аралындағы ерекше сыйлықтарды көріп,өзімізге де әртүрлі сыйларды ала келейік; (оқушылар картаға өткен жолдарын белгілеп отырады) 1 – тапсырма (жеке жұмыс) «Жылдам тап» Бөлме ішіндегі жасырылған қазыналарды тауып, сандықшаға салады; Берілген сөздерді қатесіз оқыңдар:
сөздерді айт
жазып көрсет»
Өнер, бөрік
Өрді Өмірбек
Өлең,өрік
Жарайсыңдар! (карталарына белгі қояды)
Сабақтың мақсаты: Гг дыбысы мен әрпімен танысады Көмекші құралдарды пайдалану арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды; Сызба суреттер арқылы шағын мәтін құрастырады; Көркем жазу емлесін сақтайды; https://youtu.be/t1g6Phbx61w?si=_m8MOFUxIBWLfK1V (Гг дыбысының жазылу емлесі) 1 – тапсырма «Қазына аралы» Берілген сөздерді буынға бөл:
(картаға белгі қою) Тамаша! 2 – тапсырма Мәтінді қатесіз оқыңдар: Оқу түрлерін(буындап оқу, тұтас оқу, мәнерелеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; Гүлдер Сынып бөлмесінде гүлдер көп. Оқушылар бөлме гүлдерін кезектесіп күтеді. Бірі суғарады, екіншісі шаңын сүртеді. Үшіншісі топырағын қопсытады. Гүлдер жайқалып өсіп тұр. СЕРГІТУ СӘТІ 3 – тапсырма (топтық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог Берілген суреттерді пайдалана отырып ауызша әңгіме құрастырыңдар: 1 – топ
2 – топ
3 – топ
Берілген суреттерден шағын ауызша әңгіме құрастыру (Гг дыбысы мен әрпі бар болуы керек) сюжетті баяндау,өз беттерінші оқиға құру; (картаға белгі қою) 4 – тапсырма (дәптермен, тақтамен жұмыс) көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады Гүлнар гүлдерді өсірді. Берілген сөйлемдегі дауысты дыбыстардың астын қызыл қарандашпен, дауыссыз дыбыстардың астын көк қарандашпен сызыңдар; (картаға белгі қояды) 5 – тапсырма «Кемемен саяхат» 1) Дыбыс дегеніміз не? ( Дыбысты айтамыз және естиміз.) 2) Дыбыстар нешеге бөлінеді? (дауысты, дауыссыз) 3) Қазақ тілінде неше дыбыс бар? ( Қазақ тілінде 37 дыбыс, 42 әріп бар) 4) Әріп пен дыбыстың қандай айырмашылығы бар? (әріпті жазамыз, дыбысты естиміз) 5) «Гг» қандай дыбыс? (дауыссыз дыбыс) 6) Сөйлем неден құралады? (сөйлем сөзден құралады) 7) «Гг»дыбысынан басталатын 3 сөз айт Жарайсыңдар, балалар! Бүгін біз саяхатымыздың ең соңғы нүктесі білім қазынасын келдік! (жасанды интеллек арқылы капитанның оқушыларға арнау сөздері) «Қазына сандығы» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Бүгінгі сабақта аттанатын саяхаты туралы ақпараттар алады Капитанмен танысады Берілген сұрақтарға дұрыс жауап береді Гг дыбысымен танысады Сабақтың мақсатын пысықтайды Гг әріпінің жазылу емлесі Сөздерді буынға дұрыс бөліп оқиды Мәтінді қатесіз оқиды Буындап оқу, тұтас оқу сияқты элементтерді қолданады Сергіту сәтіне қатысады Берілген суреттерді пайдаланып ауызша әңгіме құрастырады Әңгімеде «Г» дыбысынан басталатын сөздер болуы керек
Дәптермен жұмыс Берілген сөйлемді қатесіз жазады Дауысты дыбыстарды қызыл түспен дауыссыз дыбыстарды көк түспен сызады Қортынды сұрақтарға жауап береді Кері байланыс береді |
Оқушылар ынталандыру ретінде гауһар тастар алып отырады
Дескриптор: Берілген сұрақтарға дұрыс
жауап береді; Жарайсың! Дескриптор: Сөздерді қатесіз оқып, буынға бөледі; ҚБ: Дескриптор: Мәтінді буындап оқиды; Тұтас оқиды; Мәнерлеп оқиды; ҚБ: Дескритор:
Дескриптор: Көркем жазу талаптарына сай
сөйлемді жазады; Дескритор: Қортынды сұрақтарға жауап береді; |
Слайд Топ аттары
Жасанды интеллект Презентациялық ойын
Таяқшалар https://youtu.be/t1g6Phbx61w?si=_m8MOFUxIBWLfK1V Оқулықпен жұмыс Оюлар биі
Дәптер Презентациялық ойын Жасанды интеллект сандықтар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ггдыбысы мен әрпі
Ггдыбысы мен әрпі
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гг дыбысы мен әрпі |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.3.3.1* сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу Оқу түрлерін(буындап оқу, тұтас оқу, мәнерелеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді; сызба-модель, сурет, белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады; айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады; көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Гг дыбысы мен әрпімен танысады Көмекші құралдарды пайдалану арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды; Сызба суреттер арқылы шағын мәтін құрастырады; Көркем жазу емлесін сақтайды; |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Мен өзіме сәттілік тілеймін! Мен саған сәттілік тілеймін! Біз барлығына сәттілік тілейміз! Сәттілік тілеу арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алады; Оқушылар топтарға бөлінеді: 1 - топ «Әріптер» 2 – топ «Дыбыстар» 3 – топ «Сөздер» Балалар, біз әріптер әлеміндегі саяхатымызды жалғастырамыз; Сендерге бүгін ерекше қонақ келіп отыр; (капитан жасанды интеллект) Бүгінгі біздің саяхат – «Қазына» аралына болмақ; Қазына аралындағы ерекше сыйлықтарды көріп,өзімізге де әртүрлі сыйларды ала келейік; (оқушылар картаға өткен жолдарын белгілеп отырады) 1 – тапсырма (жеке жұмыс) «Жылдам тап» Бөлме ішіндегі жасырылған қазыналарды тауып, сандықшаға салады; Берілген сөздерді қатесіз оқыңдар:
сөздерді айт
жазып көрсет»
Өнер, бөрік
Өрді Өмірбек
Өлең,өрік
Жарайсыңдар! (карталарына белгі қояды)
Сабақтың мақсаты: Гг дыбысы мен әрпімен танысады Көмекші құралдарды пайдалану арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды; Сызба суреттер арқылы шағын мәтін құрастырады; Көркем жазу емлесін сақтайды; https://youtu.be/t1g6Phbx61w?si=_m8MOFUxIBWLfK1V (Гг дыбысының жазылу емлесі) 1 – тапсырма «Қазына аралы» Берілген сөздерді буынға бөл:
(картаға белгі қою) Тамаша! 2 – тапсырма Мәтінді қатесіз оқыңдар: Оқу түрлерін(буындап оқу, тұтас оқу, мәнерелеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; Гүлдер Сынып бөлмесінде гүлдер көп. Оқушылар бөлме гүлдерін кезектесіп күтеді. Бірі суғарады, екіншісі шаңын сүртеді. Үшіншісі топырағын қопсытады. Гүлдер жайқалып өсіп тұр. СЕРГІТУ СӘТІ 3 – тапсырма (топтық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог Берілген суреттерді пайдалана отырып ауызша әңгіме құрастырыңдар: 1 – топ
2 – топ
3 – топ
Берілген суреттерден шағын ауызша әңгіме құрастыру (Гг дыбысы мен әрпі бар болуы керек) сюжетті баяндау,өз беттерінші оқиға құру; (картаға белгі қою) 4 – тапсырма (дәптермен, тақтамен жұмыс) көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады Гүлнар гүлдерді өсірді. Берілген сөйлемдегі дауысты дыбыстардың астын қызыл қарандашпен, дауыссыз дыбыстардың астын көк қарандашпен сызыңдар; (картаға белгі қояды) 5 – тапсырма «Кемемен саяхат» 1) Дыбыс дегеніміз не? ( Дыбысты айтамыз және естиміз.) 2) Дыбыстар нешеге бөлінеді? (дауысты, дауыссыз) 3) Қазақ тілінде неше дыбыс бар? ( Қазақ тілінде 37 дыбыс, 42 әріп бар) 4) Әріп пен дыбыстың қандай айырмашылығы бар? (әріпті жазамыз, дыбысты естиміз) 5) «Гг» қандай дыбыс? (дауыссыз дыбыс) 6) Сөйлем неден құралады? (сөйлем сөзден құралады) 7) «Гг»дыбысынан басталатын 3 сөз айт Жарайсыңдар, балалар! Бүгін біз саяхатымыздың ең соңғы нүктесі білім қазынасын келдік! (жасанды интеллек арқылы капитанның оқушыларға арнау сөздері) «Қазына сандығы» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Бүгінгі сабақта аттанатын саяхаты туралы ақпараттар алады Капитанмен танысады Берілген сұрақтарға дұрыс жауап береді Гг дыбысымен танысады Сабақтың мақсатын пысықтайды Гг әріпінің жазылу емлесі Сөздерді буынға дұрыс бөліп оқиды Мәтінді қатесіз оқиды Буындап оқу, тұтас оқу сияқты элементтерді қолданады Сергіту сәтіне қатысады Берілген суреттерді пайдаланып ауызша әңгіме құрастырады Әңгімеде «Г» дыбысынан басталатын сөздер болуы керек
Дәптермен жұмыс Берілген сөйлемді қатесіз жазады Дауысты дыбыстарды қызыл түспен дауыссыз дыбыстарды көк түспен сызады Қортынды сұрақтарға жауап береді Кері байланыс береді |
Оқушылар ынталандыру ретінде гауһар тастар алып отырады
Дескриптор: Берілген сұрақтарға дұрыс
жауап береді; Жарайсың! Дескриптор: Сөздерді қатесіз оқып, буынға бөледі; ҚБ: Дескриптор: Мәтінді буындап оқиды; Тұтас оқиды; Мәнерлеп оқиды; ҚБ: Дескритор:
Дескриптор: Көркем жазу талаптарына сай
сөйлемді жазады; Дескритор: Қортынды сұрақтарға жауап береді; |
Слайд Топ аттары
Жасанды интеллект Презентациялық ойын
Таяқшалар https://youtu.be/t1g6Phbx61w?si=_m8MOFUxIBWLfK1V Оқулықпен жұмыс Оюлар биі
Дәптер Презентациялық ойын Жасанды интеллект сандықтар |
||
шағым қалдыра аласыз




















