«Мариновка ауылының №2 жалпы ортабілім беретін мектебі» КММ

Ашық сабақ
Тақырыбы: Гидросфера және оның құрамдас бөліктері
Сыныбы: 7
Дайындаған: География пәнінің
мұғалімі
Бапишева А.А.
2023-2024 оқу жылы
Мариновка ауылының №2 ЖОББМ
География пәні мұғалімі -
Бапишева Асылтас Амантаевна
Еңбек өтілі – 16 жыл
Педагог - сарапшы
Сабақ жоспары
|
Бөлім 3: Физикалық география Бөлімше: 3.3 Гидросфера |
|
Мектеп: «Мариновка ауылының №2 ЖОББМ» КММ |
|
|
Күні: 01.12.2023 жыл |
|
Мұғалімнің аты-жөні:Бапишева А.А. |
|
|
|
|
|
|
|
Сынып: 7 |
|
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Гидросфера және оның құрамдас бөліктері |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.3.1- гидросфера және оның құрамдас бөліктерін сипаттайды |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері Дағдылар: түсіну,білімін қолдану,талдау, бағалау |
Оқушылар :
|
||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия пәнімен судың химиялық құрамын анықтау Қазақ әдебиеті – академиялық тілдерді дұрыс қолдану ғылыми негіздеп сөйлеуді ұсынады |
||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Гидросфера туралы |
||||||||||||||||||||||||
|
|
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5- минут |
Қайырлы күн достым, Қайырлы күн болсын! Жұма күні Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын!
І топ: «Тынық» тобы ІІ топ: «Атлант» тобы ІІІ топ: «Үнді» тобы Өткен тарауды қорытындылауға «миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтар беріледі:
|
Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
|
Презентация, түрлі түсті стикерлер |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 минут 1-минут 2+3=5 2*3=6 2+1-минут 1-минут 2-минут |
Әр топ өз аттарымен аталатын мұхиттарды картадан көрсету қажет: Тынық, Атлант, Үнді. Қосымша Солтүстік мұзды мұхит Топтарыңыздың атаулары арқылы бүгінгі сабағымыздың тақырыбын табамыз... -Бұл сөздер сіздерге тақырып туралы қандай ой шақырады? -Қазақстандағы қандай өзен, көлдер, теңіздерді білеміз? Сұраққа жауап алғаннан кейін, сабақтың мақсаттарымен таныстырамын. Жаңа тақырыпты ашу үшін видеоролик көрсетіледі. 1-тапсырма: Топтық жұмыс (Берілген мәтінді оқиды, постер жасайды, қорғайды) «Тынық» тобы: Гидросфера – топтастыру стратегиясы «Атлант» тобы: Судың қасиеті – жүзім шоқтары кластері «Үнді» тобы: Табиғаттағы су айналымы – тірек-сызба
2-тапсырма: Файнворд әдісі Оқушылар берілген жәшікшелердің ішінен гидросфераға қатысты атаулар мен терминдерді анықтайды. Анықтаған ірі өзендер мен көлдерді картадан анықтап құрлықтар бойынша топтастырыңдар Дескрипторлар: - Оқушы гидросфераға қатысты атаулар мен терминдерді таба алады. - Анықтаған ірі өзендер мен көлдерді картадан анықтап құрлықтар бойынша топтастыра алады. Геосергіту: «Австралиялық жаңбыр» 3-тапсырма: Мәтін бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Сұрақ-жауап 1.Суреттегі «Табиғаттағы су айналымы» тізбегін түсіндіріңдер 3.Гидросфера қандай
бөліктерден тұрады? Бағалау: Мадақтау арқылы (МБ) |
Әрт топ өз постерлерін дайындап қорғайды. |
Бағалау: Бас бармақ арқылы
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау
(ТБ |
https://www.youtube.com/watch?v=VSQkOTbEhWM Әуен, кластерлер, тірек-сызбалар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5минут |
Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды |
|
Түрлі түсті стикерлер |
|||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
|
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||
|
Оқушылар сабақтың орта кезеңінде тапсырмаларды орындау арқылы тақырып бойынша толық мәліметтер алады. |
|
|
Өзара топтық бағалау, мадақтаулар арқылы бағаланады, мұғалімнің бағалауы |
Сыныпта оқушылардың қабілеттерін ашу, шаршап-шалдығу мәселесін болдырмау үшін қолайлы эмоционалды-психологиялқ ортаны құру. Қауіпсіздік техникасы ережесін ескеру |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||






жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
гидросфера және оның құрамдас бөліктері
гидросфера және оның құрамдас бөліктері
«Мариновка ауылының №2 жалпы ортабілім беретін мектебі» КММ

Ашық сабақ
Тақырыбы: Гидросфера және оның құрамдас бөліктері
Сыныбы: 7
Дайындаған: География пәнінің
мұғалімі
Бапишева А.А.
2023-2024 оқу жылы
Мариновка ауылының №2 ЖОББМ
География пәні мұғалімі -
Бапишева Асылтас Амантаевна
Еңбек өтілі – 16 жыл
Педагог - сарапшы
Сабақ жоспары
|
Бөлім 3: Физикалық география Бөлімше: 3.3 Гидросфера |
|
Мектеп: «Мариновка ауылының №2 ЖОББМ» КММ |
|
|
Күні: 01.12.2023 жыл |
|
Мұғалімнің аты-жөні:Бапишева А.А. |
|
|
|
|
|
|
|
Сынып: 7 |
|
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Гидросфера және оның құрамдас бөліктері |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.3.1- гидросфера және оның құрамдас бөліктерін сипаттайды |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері Дағдылар: түсіну,білімін қолдану,талдау, бағалау |
Оқушылар :
|
||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия пәнімен судың химиялық құрамын анықтау Қазақ әдебиеті – академиялық тілдерді дұрыс қолдану ғылыми негіздеп сөйлеуді ұсынады |
||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Гидросфера туралы |
||||||||||||||||||||||||
|
|
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5- минут |
Қайырлы күн достым, Қайырлы күн болсын! Жұма күні Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын!
І топ: «Тынық» тобы ІІ топ: «Атлант» тобы ІІІ топ: «Үнді» тобы Өткен тарауды қорытындылауға «миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтар беріледі:
|
Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
|
Презентация, түрлі түсті стикерлер |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 минут 1-минут 2+3=5 2*3=6 2+1-минут 1-минут 2-минут |
Әр топ өз аттарымен аталатын мұхиттарды картадан көрсету қажет: Тынық, Атлант, Үнді. Қосымша Солтүстік мұзды мұхит Топтарыңыздың атаулары арқылы бүгінгі сабағымыздың тақырыбын табамыз... -Бұл сөздер сіздерге тақырып туралы қандай ой шақырады? -Қазақстандағы қандай өзен, көлдер, теңіздерді білеміз? Сұраққа жауап алғаннан кейін, сабақтың мақсаттарымен таныстырамын. Жаңа тақырыпты ашу үшін видеоролик көрсетіледі. 1-тапсырма: Топтық жұмыс (Берілген мәтінді оқиды, постер жасайды, қорғайды) «Тынық» тобы: Гидросфера – топтастыру стратегиясы «Атлант» тобы: Судың қасиеті – жүзім шоқтары кластері «Үнді» тобы: Табиғаттағы су айналымы – тірек-сызба
2-тапсырма: Файнворд әдісі Оқушылар берілген жәшікшелердің ішінен гидросфераға қатысты атаулар мен терминдерді анықтайды. Анықтаған ірі өзендер мен көлдерді картадан анықтап құрлықтар бойынша топтастырыңдар Дескрипторлар: - Оқушы гидросфераға қатысты атаулар мен терминдерді таба алады. - Анықтаған ірі өзендер мен көлдерді картадан анықтап құрлықтар бойынша топтастыра алады. Геосергіту: «Австралиялық жаңбыр» 3-тапсырма: Мәтін бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Сұрақ-жауап 1.Суреттегі «Табиғаттағы су айналымы» тізбегін түсіндіріңдер 3.Гидросфера қандай
бөліктерден тұрады? Бағалау: Мадақтау арқылы (МБ) |
Әрт топ өз постерлерін дайындап қорғайды. |
Бағалау: Бас бармақ арқылы
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау
(ТБ |
https://www.youtube.com/watch?v=VSQkOTbEhWM Әуен, кластерлер, тірек-сызбалар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5минут |
Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды |
|
Түрлі түсті стикерлер |
|||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
|
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||
|
Оқушылар сабақтың орта кезеңінде тапсырмаларды орындау арқылы тақырып бойынша толық мәліметтер алады. |
|
|
Өзара топтық бағалау, мадақтаулар арқылы бағаланады, мұғалімнің бағалауы |
Сыныпта оқушылардың қабілеттерін ашу, шаршап-шалдығу мәселесін болдырмау үшін қолайлы эмоционалды-психологиялқ ортаны құру. Қауіпсіздік техникасы ережесін ескеру |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||






шағым қалдыра аласыз














