Қысқамерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: Сынып: 6: |
Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Ғимараты ерекше кітапханалар. Үстеуді қайталау. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.5.1-оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу; 6.4.4.3- үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану. |
|
Сабақ мақсаттары |
-оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу; - үстеудің емлесіне сәйкес қателерді түзетіп ижазады, мағыналық түрлерін ажыратады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Психологиялық ахуал |
Оқушыларды
түгелдейді, «Сиқырлы қобдиша»
жаттығуы. |
Нұсқау: Қатысушылар
шеңбер құра отырады. Ортада сиқырлы қобдиша тұрады. Сыйлықтар –
қағазға жазылған адамгершілік
қасиеттер. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлінеді. Суреттер қиығы топтарға таратылады. Сурет қиықтарын жинап, сурет бойынша ойларын айтады, суреттің артындағы жазылған сұрақтарға топ болып жауап береді. |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
|
Сабақтың ортасы |
Ойқозғау Сынып, жеке |
Оқылымалды кезеңі. Әлемдегі ерекше ғимараттар Бейнеролик https://youtu.be/sLe7LNsVAsc?si=414yUp0iUIXmxJ_H Бейнеролик бойынша сұрақтарға жауап беріңдер:
|
Дескриптор; -сол бойынша диалог құрады. - ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктерін ажыратады |
Интерактивті тақта
|
|
Сергіту сәті |
Оқылым 3-тапсырма Сынып 3а-тапсырма. «Сөйлемді жалғастыр...» Жеке
3ә-тапсырма «Тізбек» әдісі. Сынып |
Тақырыбы: Ғимараты ерекше кітапханалар Оқушылар мәтінді түсініп оқиды. Өздеріңе ерекше әсер еткен кітапхананы таңдаңдар. Себебін түсіндіріңдер. Маған ... кітапханасы ұнады, себебі... Мәтін бойынша сұрақ құрастырыңдар. Оқушылар оқылым мәтіні бойынша біріне-бірі тізбек түрінде сұрақ қояды. Жауап берген оқушы келесі сұрақты қояды. Солай соңына дейін жалғасады. |
Дескриптор: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктейді, жинақы мәтін жазады |
Интерактивті тақта |
|
|
Оқылымнан кейінгі тапсырма Жеке жұмыс |
Оқылым және тыңдалым мәтіндерін негізге ала отырып, «Ерекше кітапхана» тақырыбында жинақы мәтін жазыңдар. |
|
|
|
Сабақты бекіту |
4-тапсырма Топтық жұмыс |
Үстеудің емлесіне сәйкем қателерді түзетіп жазыңдар. Британия елінің Уэстбери-саб-Мэндип деп аталатын шағын қаласында әлемдегі ең кішкентай кітапхана бар. Ол жылына 365 күн, күніне 24 сағат үздіксіз жұмыс істейді.
Қазір байланыс құралдарының жаңаруына байланысты телефон үйшіктеріне сұраныс бұрынғыдай емес. Сол себепті «British Telecom» компаниясы оларды иемденем деушілерге ашық сауда жариялаған. Уэстбери-саб-Мэндип қаласының тұрғындары үйшіктерді сатып алып, кітапханаға айналдырған. Яғни оған арнайы сөрелерді қойып, әркім әртүрлі тақырыптағы қызықты шығармаларын жайғастырған. Әрине, мұнда кітапханашы жоқ. Адамдар іздеген кітабын алып, оқып болғаннан кейін қайтадан орнына қояды. Қалашықтың тұрғындар саны шамамен 800 адам. Бірақ кітапхананың танымал болуына байланысты кей кездері ұзынсонар кезек болады екен.
|
Дескриптор; үстеудің емлесіне сәйкес қателерді түзетіп жазады. Топ арасында бірін-бірі бағалайды |
|
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. Үй тапсырмасы: |
6-тапсырма. Орбита жолының 3-тапсырмасын орындаңдар. Кітапхана түрлері, әлемдегі қызықты, ерекше кітапханалар мен кітаптар туралы мәлімет жинаңдар. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғимараты ерекше кітапханалар. Үстеуді қайталау. 6-сынып. Қазақ тілі ҚМЖ Сабақ жоспары
Ғимараты ерекше кітапханалар. Үстеуді қайталау. 6-сынып. Қазақ тілі ҚМЖ Сабақ жоспары
Қысқамерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: Сынып: 6: |
Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Ғимараты ерекше кітапханалар. Үстеуді қайталау. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.5.1-оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу; 6.4.4.3- үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану. |
|
Сабақ мақсаттары |
-оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу; - үстеудің емлесіне сәйкес қателерді түзетіп ижазады, мағыналық түрлерін ажыратады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Психологиялық ахуал |
Оқушыларды
түгелдейді, «Сиқырлы қобдиша»
жаттығуы. |
Нұсқау: Қатысушылар
шеңбер құра отырады. Ортада сиқырлы қобдиша тұрады. Сыйлықтар –
қағазға жазылған адамгершілік
қасиеттер. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлінеді. Суреттер қиығы топтарға таратылады. Сурет қиықтарын жинап, сурет бойынша ойларын айтады, суреттің артындағы жазылған сұрақтарға топ болып жауап береді. |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
|
Сабақтың ортасы |
Ойқозғау Сынып, жеке |
Оқылымалды кезеңі. Әлемдегі ерекше ғимараттар Бейнеролик https://youtu.be/sLe7LNsVAsc?si=414yUp0iUIXmxJ_H Бейнеролик бойынша сұрақтарға жауап беріңдер:
|
Дескриптор; -сол бойынша диалог құрады. - ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктерін ажыратады |
Интерактивті тақта
|
|
Сергіту сәті |
Оқылым 3-тапсырма Сынып 3а-тапсырма. «Сөйлемді жалғастыр...» Жеке
3ә-тапсырма «Тізбек» әдісі. Сынып |
Тақырыбы: Ғимараты ерекше кітапханалар Оқушылар мәтінді түсініп оқиды. Өздеріңе ерекше әсер еткен кітапхананы таңдаңдар. Себебін түсіндіріңдер. Маған ... кітапханасы ұнады, себебі... Мәтін бойынша сұрақ құрастырыңдар. Оқушылар оқылым мәтіні бойынша біріне-бірі тізбек түрінде сұрақ қояды. Жауап берген оқушы келесі сұрақты қояды. Солай соңына дейін жалғасады. |
Дескриптор: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктейді, жинақы мәтін жазады |
Интерактивті тақта |
|
|
Оқылымнан кейінгі тапсырма Жеке жұмыс |
Оқылым және тыңдалым мәтіндерін негізге ала отырып, «Ерекше кітапхана» тақырыбында жинақы мәтін жазыңдар. |
|
|
|
Сабақты бекіту |
4-тапсырма Топтық жұмыс |
Үстеудің емлесіне сәйкем қателерді түзетіп жазыңдар. Британия елінің Уэстбери-саб-Мэндип деп аталатын шағын қаласында әлемдегі ең кішкентай кітапхана бар. Ол жылына 365 күн, күніне 24 сағат үздіксіз жұмыс істейді.
Қазір байланыс құралдарының жаңаруына байланысты телефон үйшіктеріне сұраныс бұрынғыдай емес. Сол себепті «British Telecom» компаниясы оларды иемденем деушілерге ашық сауда жариялаған. Уэстбери-саб-Мэндип қаласының тұрғындары үйшіктерді сатып алып, кітапханаға айналдырған. Яғни оған арнайы сөрелерді қойып, әркім әртүрлі тақырыптағы қызықты шығармаларын жайғастырған. Әрине, мұнда кітапханашы жоқ. Адамдар іздеген кітабын алып, оқып болғаннан кейін қайтадан орнына қояды. Қалашықтың тұрғындар саны шамамен 800 адам. Бірақ кітапхананың танымал болуына байланысты кей кездері ұзынсонар кезек болады екен.
|
Дескриптор; үстеудің емлесіне сәйкес қателерді түзетіп жазады. Топ арасында бірін-бірі бағалайды |
|
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. Үй тапсырмасы: |
6-тапсырма. Орбита жолының 3-тапсырмасын орындаңдар. Кітапхана түрлері, әлемдегі қызықты, ерекше кітапханалар мен кітаптар туралы мәлімет жинаңдар. |
|
|
шағым қалдыра аласыз















