Материалдар / Гимнастикалық жаттығулардағы жүйелілік
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Гимнастикалық жаттығулардағы жүйелілік

Материал туралы қысқаша түсінік
Гимнастикалық жаттығулардағы жүйелілік туралы қмж
Авторы:
09 Маусым 2023
137
2 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Бекітілді_________________

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3 бөлім.Акробатика негіздерімен гимнастика

Мұғалімнің аты-жөні:

Жанабергенов М.Ж.

Күні

08.12.22 - 09.12.22жж

Сыныбы 3 Б,В

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Гимнастикалық жаттығулардағы жүйелілік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.5.1 – орындау және бағалаудағы әрекеттердің, кеңістіктердің, динамиканың және қатынастардың ауқымын көрсету және анықтау

Сабақтың мақсаты

Қыздырыну жаттығуларын орындату арқылы ағзаны қалыпқа келтіру.

Құндылықтарды дарыту



(Өмір бойы үздіксіз білім алу) Оқуға деген алған білімін өмірімен байланыстырады,кері байланыс орнатады,білім алуға деген сүйіспеншілікті қалыптастырады.

(Ынтымақтастық) Өзара жақсы қарым-қатынас орнатады,ынтымақтастық дағдыларын қалыптастырады,бір-біріне көмек көрсетеді.


Сабақтың кезеңі,уақыты


Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Басталуы

15 мин












Сапқа тұру. Сәлемдесу.

Оқушыларды түгелдеп,көңіл

күйлеріне аса назар аудару.

Бүгіңгі сабақтың тақырыбы мен

мақсатын хабарлап айтып өту.


Жүру жаттығулары:

1. Қол жоғары, аяқтың ұшымен жүру

2. Қол жанда, өкшемен жүру

3. Қол белде , аяқтың ішкі, сыртқы

Қырымен

4. Қол алға тіке созып, жартылай отырып жүру

5. Отырып жүру

6. Спорттық тәсілмен жүру

Жүгіру жаттығулары:

1.Залды айналып жүгіру

2. Залдың ортасымен екі қатар айналып жүгіру.

3. Залдың ортасымен бір қатар айналып жүгіру.

4.Жылан тәрізді жүгіру

5.Еркін жүріп бастапқы қалыпқа келу..

6.Екі қатарға тұрып қозғалыстағы арнайы жаттығуларын жасау;

-тізені көтеріп жүгіру

-аяқты артқа сермеп жүгіру

-қиғаш жүгіру

-жылдам жүгіру.

7 Жүріске ауысып,тыныс алу жаттығуларын орындау.

8 Жалпы дамыту жаттығулары орында орындалады.

Топпен жарыса

Орындау

Арқылы

ұпаймен есептелінеді

Спортзал №2



Ысқырық

Доптар

Таяқша

белгілер

Ортасы

20- мин


Оқушыларды топқа бөліп, тапсырма беру.

Оқушылар бөлменің кез келген алаңында, кілемшелер арасында, айналасында орналасады. Мұғалім ‘тіке тұру’ деп айтқанда оқушылар ең жақын орналасқан кілемшеге барып,жөреден отырып, артқа құлау күйдегі тепе-теңдікті сақтау күйін көрсетеді. Корзина жасау.Аяқты жоғары көтеріп,серпілу т.б Осы тапсырманы орындай отырып,гимнастикалық орындықта жүру түрлерін жасау.

Қарылғаш жасау.

Дескриптор :

-қауіпсіздік ережесін біледі.

- қолын тіреп отырып ,тізені кеудеге жинақтайды.

-гимнастикалық төсеніште жатып,аяғын кеудесіне жинақтайды.

- гимнастикалық орындықта жүру түрлерін жасайды.

-Қарылғаш жасауды орындайды.

- жаттығулардың денсаулыққа әсерін түсінеді.

Жаттығуды орындау,сапта қозғалу

Picture 1

тапсырманы орындағаннан кейін мұғалім оқушыларға дескриптор арқылы өзара бағалау жүргізуді ұсынады..

Үлкен, бос

кеңістік,

ойын алаңы

әрбір

қызмет

үші.  Ысқырық

. Ойынға

арналған

нысандар.

Сабақтың соңы

5-мин


Сапқа тұрғызу

Сабақ барысында қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру.

 Өткен тақырып туралы талқылау үшін мұғалім мен оқушының біріккен іс-әрекеті.

 Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушы мен капитанды атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады.

Сау болыңыздар!


 Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. «Команда капитаны» рөліндегі оймен бөліседі. Мұғалім сұрағына жауап береді. Өзінің жетістігі туралы айтады.


Киінетін

бөлмеге

шығарып

салу





















































Бекітілді_________________

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3 бөлім. Гимнастикадағы денені басқарудың қозғалыс дағдылары

Мұғалімнің аты-жөні:

Жанабергенов М.Ж

Күні

08.12.22.

Сыныбы 10 Ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Гимнастикалық снарядтарда денені басқару қозғалысының дағдысы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.1.2.2. Түрлі дене жаттығулары аясында және жағдаяттарда үйлесімділік пен бірізділікті ойлап табу және қолдану

Сабақтың мақсаты

Дене жаттығуларын орындау негізінде композиция құру.

Құндылықтарды дарыту



(Өмір бойы үздіксіз білім алу) Оқуға деген алған білімін өмірімен байланыстырады,кері байланыс орнатады,білім алуға деген сүйіспеншілікті қалыптастырады.

(Ынтымақтастық) Өзара жақсы қарым-қатынас орнатады,ынтымақтастық дағдыларын қалыптастырады,бір-біріне көмек көрсетеді.


Сабақтың кезеңі,уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Басталуы

15 мин












Сапқа тұру. Сәлемдесу.

Оқушыларды түгелдеп,көңіл

күйлеріне аса назар аудару.

Бүгіңгі сабақтың тақырыбы мен

мақсатын хабарлап айтып өту.


Жүру жаттығулары:

1. Қол жоғары, аяқтың ұшымен жүру

2. Қол жанда, өкшемен жүру

3. Қол белде , аяқтың ішкі, сыртқы

Қырымен

4. Қол алға тіке созып, жартылай отырып жүру

5. Отырып жүру

6. Спорттық тәсілмен жүру

Жүгіру жаттығулары:

1.Залды айналып жүгіру

2. Залдың ортасымен екі қатар айналып жүгіру.

3. Залдың ортасымен бір қатар айналып жүгіру.

4.Жылан тәрізді жүгіру

5.Еркін жүріп бастапқы қалыпқа келу..

6.Екі қатарға тұрып қозғалыстағы арнайы жаттығуларын жасау;

-тізені көтеріп жүгіру

-аяқты артқа сермеп жүгіру

-қиғаш жүгіру

-жылдам жүгіру.

7 Жүріске ауысып,тыныс алу жаттығуларын орындау.

8 Жалпы дамыту жаттығулары орында орындалады.

Топпен жарыса

Орындау

Арқылы

ұпаймен есептелінеді

Спортзал №2



Материалды жүктеу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!