|
Бекітемін: |
||||
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Мәтіндік құжатпен жұмыс істеу |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Суюнгалиева А.С |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 а,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гиперсілтемелер және оны практикалық тұрғыдан қолдану. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, тақырыптар, түсіндірмелер) 6.4.2.3 Авторға сілтеме жасайтын ақпаратпен ілестіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Қолдану |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру бөлімі: Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. «Адасқан әріптер» әдісі бойынша оқушылар топқа бөлінеді. 1-топ. «Сілтеме» 2-топ «Нұсқама» Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Ыстық алақан» әдісі Өткен білімді еске түсіру: «Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі . Өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылады. 1. Гиперсілтеме дегеніміз не? 2.Гиперсілтемені қалай қоямыз? 3.Мәтін бөлігіне гиперсілтеме қойылғанын қайдан білуге болады? |
Амандасады, сынып түгенделеді. Оқушылар топқа бөлінеді. Қол ұстасу арқылы топтар бір-біріне жақсы тілектерін айтады, жақсы көңіл күй сыйлайды. Қол көтеру арқылы сұрақтарға жауап береді, өткен сабақты еске түсіреді. |
«Марапаттау» Жарайсың! Жақсы! |
kundelik.kz парталы, үлестірме қағаздар, топ аты жазылған парақтар |
|
Сабақтың ортасы |
1.«Сөздерді табыңыз» топпен жұмыс. LearningApps.org –та берілген тапсырманы QR кодпен сканерлеу арқылы тапсырма орындайды.
2. Жеке жұмыс. 1.«Гиперсілтеме» деген бума аш 2.Оның ішіне Ms Word текстік редакторы арқылы 3 құжат дайында. Құжаттардың атын «Мазмұны» , «Гиперсілтеме», «Нұсқама» деп қой. 3.Әр файлга олардың анықтамасын жаз. 4.Мазмұны құжатында оларға гиперсілтеме жаса. Ол үшін сәйкес сөзді ерекшелеп, «Вставка-гиперссылка» командасын орындап, сәйкес құжатты көрсету қажет. Дескриптор: -Бума құруды біледі; -мәтіндік редакторды іске қоса алады; -мәтіндік редакторда мәтін жаза алады; -гиперсілтеме кірістіру командаларды пайдаланады; -құжатты өз атауымен сақтайды. ҚБ: стикер / 5 балл/ Сергіту сәті: «Көзге арналған жаттығу» Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Фигурамен атауы арасында сілтеме жүргізіңіз. Ш
Т
Р Т Дескриптор: -мәтіндік редакторды іске қосуды біледі; - Мәтіндік құжатта фигураларды салып және атауын жазады. - сызықты пайдалану арқылы сәйкестендіреді ҚБ: стикер / 3 балл/ |
Телефон көмегімен жасырылған сөздерді табады. Компьютерде бума құрып, берілген тапсырманы орындайды. Оқушылар көзге арналған жаттығу орындайды Компьютерде мәтінді жазып фигураларды салып сәйкестендіреді |
Бағалау парағына тапқан оқушыларға 2 балл қойылады Бағалау парағына алған балл қойылады. Барлығы 5 балл Бағалау парағына алған балл қойылады. Барлығы 5 балл |
Телефон
Компьютер Үлестірме қағаздар https://www.youtube.com/watch?v=69r03KlpFNU Компьютер, Үлестірме қағаздар |
|
Сабақтың соңы |
1. «Көршінің сұрағына жауап» Параққа бір сұрақ жазып, парақты қарсы топқа береді, қарсы топ жазбаша жауап береді. 2.Кері байланыс: WatsApp әлеуметтік желісінде сауалнамаға жауап береді. Ұнады, білдім, Үйрене алмай қалдым, қиын болды, үйрендім, қызықтым, есте сақтадым |
Жасалған жұмыстар бойынша сұрақ құрастырады. Қойылған сұраққа жауап жазады WatsApp әлеуметтік желісінде сауалнамаға жауап береді |
Жарайсың! Жақсы! Топ басшысы қойған бағалар есетеліп баға қойылады |
Ақ парақ Бағалау парағы kundelik.kz парталы |
|
Үй тап-сырмасы |
§ Қайталау. |
|
|
|
-
«
Сөздерді
табыңыз» топпен жұмыс
-
«
Сөздерді
табыңыз» топпен жұмыс
«СІЛТЕМЕ»
ТОБЫ
«НҰСҚАМА»
ТОБЫ
|
Н |
Ұ |
С |
|
А |
М |
А |
|
С |
І |
Л |
|
Е |
М |
Е |
|
Қ |
Т |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Гиперсілтеме
Гиперсілтеме
|
Бекітемін: |
||||
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Мәтіндік құжатпен жұмыс істеу |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Суюнгалиева А.С |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 а,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гиперсілтемелер және оны практикалық тұрғыдан қолдану. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, тақырыптар, түсіндірмелер) 6.4.2.3 Авторға сілтеме жасайтын ақпаратпен ілестіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Қолдану |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру бөлімі: Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. «Адасқан әріптер» әдісі бойынша оқушылар топқа бөлінеді. 1-топ. «Сілтеме» 2-топ «Нұсқама» Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Ыстық алақан» әдісі Өткен білімді еске түсіру: «Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі . Өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылады. 1. Гиперсілтеме дегеніміз не? 2.Гиперсілтемені қалай қоямыз? 3.Мәтін бөлігіне гиперсілтеме қойылғанын қайдан білуге болады? |
Амандасады, сынып түгенделеді. Оқушылар топқа бөлінеді. Қол ұстасу арқылы топтар бір-біріне жақсы тілектерін айтады, жақсы көңіл күй сыйлайды. Қол көтеру арқылы сұрақтарға жауап береді, өткен сабақты еске түсіреді. |
«Марапаттау» Жарайсың! Жақсы! |
kundelik.kz парталы, үлестірме қағаздар, топ аты жазылған парақтар |
|
Сабақтың ортасы |
1.«Сөздерді табыңыз» топпен жұмыс. LearningApps.org –та берілген тапсырманы QR кодпен сканерлеу арқылы тапсырма орындайды.
2. Жеке жұмыс. 1.«Гиперсілтеме» деген бума аш 2.Оның ішіне Ms Word текстік редакторы арқылы 3 құжат дайында. Құжаттардың атын «Мазмұны» , «Гиперсілтеме», «Нұсқама» деп қой. 3.Әр файлга олардың анықтамасын жаз. 4.Мазмұны құжатында оларға гиперсілтеме жаса. Ол үшін сәйкес сөзді ерекшелеп, «Вставка-гиперссылка» командасын орындап, сәйкес құжатты көрсету қажет. Дескриптор: -Бума құруды біледі; -мәтіндік редакторды іске қоса алады; -мәтіндік редакторда мәтін жаза алады; -гиперсілтеме кірістіру командаларды пайдаланады; -құжатты өз атауымен сақтайды. ҚБ: стикер / 5 балл/ Сергіту сәті: «Көзге арналған жаттығу» Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Фигурамен атауы арасында сілтеме жүргізіңіз. Ш
Т
Р Т Дескриптор: -мәтіндік редакторды іске қосуды біледі; - Мәтіндік құжатта фигураларды салып және атауын жазады. - сызықты пайдалану арқылы сәйкестендіреді ҚБ: стикер / 3 балл/ |
Телефон көмегімен жасырылған сөздерді табады. Компьютерде бума құрып, берілген тапсырманы орындайды. Оқушылар көзге арналған жаттығу орындайды Компьютерде мәтінді жазып фигураларды салып сәйкестендіреді |
Бағалау парағына тапқан оқушыларға 2 балл қойылады Бағалау парағына алған балл қойылады. Барлығы 5 балл Бағалау парағына алған балл қойылады. Барлығы 5 балл |
Телефон
Компьютер Үлестірме қағаздар https://www.youtube.com/watch?v=69r03KlpFNU Компьютер, Үлестірме қағаздар |
|
Сабақтың соңы |
1. «Көршінің сұрағына жауап» Параққа бір сұрақ жазып, парақты қарсы топқа береді, қарсы топ жазбаша жауап береді. 2.Кері байланыс: WatsApp әлеуметтік желісінде сауалнамаға жауап береді. Ұнады, білдім, Үйрене алмай қалдым, қиын болды, үйрендім, қызықтым, есте сақтадым |
Жасалған жұмыстар бойынша сұрақ құрастырады. Қойылған сұраққа жауап жазады WatsApp әлеуметтік желісінде сауалнамаға жауап береді |
Жарайсың! Жақсы! Топ басшысы қойған бағалар есетеліп баға қойылады |
Ақ парақ Бағалау парағы kundelik.kz парталы |
|
Үй тап-сырмасы |
§ Қайталау. |
|
|
|
-
«
Сөздерді
табыңыз» топпен жұмыс
-
«
Сөздерді
табыңыз» топпен жұмыс
«СІЛТЕМЕ»
ТОБЫ
«НҰСҚАМА»
ТОБЫ
|
Н |
Ұ |
С |
|
А |
М |
А |
|
С |
І |
Л |
|
Е |
М |
Е |
|
Қ |
Т |
|
шағым қалдыра аласыз

еңбер
өртбұрыш













