|
4-бөлім. «Мәтіндік құжатпен жұмыс жасау» |
|
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Бердібек Алмасбек Әбдімұратұлы |
|||||||
|
Сыныбы: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Гиперсілтемелер |
|||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, тақырыптар, түсіндірмелер) |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндік редакторда гиперсілтемелерді Web беттермен байланыстыруға болатынын біледі. Мәтінге гиперсілтемені құрып, шағын электронды журнал жасау жолдарын үйренеді. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Сабақтың басы 5 мин. 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: - Сәлемдесу, түгендеу. «Миға шабуыл » әдісі .Жасырын сөзді сұрақ арқылы табу әдісі арқылы оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Сұрақтың жауабын табу үшін сілтеме жасау.
Үй тапсырмасын сұрау. Жасанды интеллект платформасы арқылы жасалынған сұрақтарға жауап беру. https://www.educaplay.com/game/23193779-learning_resource.html «Борт журналы» бойынша сұрау. |
(Ұ). «Миға шабуыл» әдісі Жасырын сөзді сұрақ арқылы табу әдісі Оқушылар сұрақ қою арқылы ынталана түседі. Сұрақтың жауабын табуға тырысады. Әрбір сұраққа жауап бере отырып, телефон сөзін табуға сілтеме жасалып тұрғанын байқап, бүгінгі сабақтың тақырыбы сілетемелер екенін табады. Мақсаты: жылдам әрі функционалды түрде ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушылар ө деген сұрақтарға ойлана жауап береді. Жасыл бағдаршам шамын көтеру арқылы |
Бағалау: Жауапты дұрыс айтқан, өз ойын жақсы жеткізген оқушыларға «жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
https://yandex.kz/video/preview/6094703498471364480
https://www.educaplay.com/game/23193779-learning_resource.html |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 5 мин |
Оқушыларға гиперсілтеме қоюдың төрт түрін түсіндіре отырып, интербелсенді тақтадан гиперсілтеме жасауды көрсетемін. |
Дәптермен жұмыс. (Ұ) «Түртіп алу» әдісі арқылы жаңа тақырыпта кездескен термин сөздерді өз дәптерлеріне жазып алады, интербелсенді тақтаға қарап, мұғалім соңынан қайталайды. |
|
Интернет, интербелсенді тақта |
|
|||
|
Практикалық тапсырма. 15 мин 5 мин |
Компьютермен жұмыс (Д) 1-тапсырма: «Смартфон түрлері» электрондық жобасын жасау. 1.Компьютердің Жұмыс үстеліне Смартфонның түрлері атауымен электронды кітап жасап сақта. 2. Word-та 2. Samsung 3. Redmi 4. Honor Телефон аттауларын жазып, сматфон суретін қойып шық. 3. Өзің таңдаған телефон түрлері жайлы сәйкесінше қысқаша деректер жаз, немесе интернеттен мәлімет тауып сілтемесін қой. 4. Келесі қадамда гиперсілтеменің 1-әдісі арқылы Web бетпен байланыстырып, әр атауына гиперсілтеме қой.
Дескриптор: 1.«Сматфон түрлері» электронды жобасын жасайды. 2. Телефон суретін қойып, атауларын жазады. 3, Қысқаша деректер жазады, немесе сілтемесін қояды. 4.Web бетпен байланыстырып, әр атауына гиперсілтеме қояды 5 .Web бетпен байланыстырады 2-тапсырма. Компьютерден жаңа тақырып бойынша Learningapps.org платформасымен сәйкестендіру тапсырмасын орындау. https://learningapps.org/watch?v=pej72qbu322
Көз жаттығуы |
Смартфон жайлы қысқаша ақпарат беріп, қарапайым электрондық кітап дайындайды. Әрбір оқушы өздерін жасаған электронды кітабын гиперсілтемелер арқылы веб беттеріне, бумаға , сайтқа кіріктіру арқылы жұмыс жасайды. Мысалы: Таңдаған суреттерін мәтіндік редакторға кірістіреді. Оқушылар компьютерден сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. Оқушылар орында отырып жаттығу жасайды |
10 балдық жүйесі арқылы бағалау. Кесте бойынша толтыру. Әр оқушыға 1 баллдан беру. Әр тапсырманы орындауына байланысты әр қадамға 1 балдан беріледі. Жалпы 5 балл Барлық сұрақты сәйкестендіре алса 4-балл беріледі |
Интернет ресурстарын пайдалану. Web беттермен байланыстыру. |
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Қорытындылау «Таза тақта» әдісі арқылы қорытындылау |
Әр оқушы бүгінгі тақырып бойынша «Таза тақтаға» сұрақтар жазады. Тақта толғаннан кейін, жазған сұрақтар қайта өздеріне қойылады. Әр сұраққа жауап берген сайын тақтадағы сұрақтарды өшіріп отырамын. |
Әр сұраққа жауап берген балаға 1-баллдан беріледі. |
|
|
|||
|
Рефлекция 5-мин |
Бағалау жүргізу «БОРД журналы» арқылы кері байланыс алу. Бүгінгі берілген ақпараттан қандай жаңалық туралы білдім? деген сұрақтарға жауап береді. |
|
10 балдық жүйе бойынша берілген бағалау парақшаларын толтыру. |
|
|
|||
|
Үй тапсырмасы |
114 беттегі «Қазақстан халықтарының ертегілері» тақырыбында электронды кітап құрастырыңдар. |
|
|
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Гиперсілтемелер
Гиперсілтемелер
|
4-бөлім. «Мәтіндік құжатпен жұмыс жасау» |
|
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Бердібек Алмасбек Әбдімұратұлы |
|||||||
|
Сыныбы: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Гиперсілтемелер |
|||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, тақырыптар, түсіндірмелер) |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндік редакторда гиперсілтемелерді Web беттермен байланыстыруға болатынын біледі. Мәтінге гиперсілтемені құрып, шағын электронды журнал жасау жолдарын үйренеді. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Сабақтың басы 5 мин. 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: - Сәлемдесу, түгендеу. «Миға шабуыл » әдісі .Жасырын сөзді сұрақ арқылы табу әдісі арқылы оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Сұрақтың жауабын табу үшін сілтеме жасау.
Үй тапсырмасын сұрау. Жасанды интеллект платформасы арқылы жасалынған сұрақтарға жауап беру. https://www.educaplay.com/game/23193779-learning_resource.html «Борт журналы» бойынша сұрау. |
(Ұ). «Миға шабуыл» әдісі Жасырын сөзді сұрақ арқылы табу әдісі Оқушылар сұрақ қою арқылы ынталана түседі. Сұрақтың жауабын табуға тырысады. Әрбір сұраққа жауап бере отырып, телефон сөзін табуға сілтеме жасалып тұрғанын байқап, бүгінгі сабақтың тақырыбы сілетемелер екенін табады. Мақсаты: жылдам әрі функционалды түрде ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушылар ө деген сұрақтарға ойлана жауап береді. Жасыл бағдаршам шамын көтеру арқылы |
Бағалау: Жауапты дұрыс айтқан, өз ойын жақсы жеткізген оқушыларға «жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
https://yandex.kz/video/preview/6094703498471364480
https://www.educaplay.com/game/23193779-learning_resource.html |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 5 мин |
Оқушыларға гиперсілтеме қоюдың төрт түрін түсіндіре отырып, интербелсенді тақтадан гиперсілтеме жасауды көрсетемін. |
Дәптермен жұмыс. (Ұ) «Түртіп алу» әдісі арқылы жаңа тақырыпта кездескен термин сөздерді өз дәптерлеріне жазып алады, интербелсенді тақтаға қарап, мұғалім соңынан қайталайды. |
|
Интернет, интербелсенді тақта |
|
|||
|
Практикалық тапсырма. 15 мин 5 мин |
Компьютермен жұмыс (Д) 1-тапсырма: «Смартфон түрлері» электрондық жобасын жасау. 1.Компьютердің Жұмыс үстеліне Смартфонның түрлері атауымен электронды кітап жасап сақта. 2. Word-та 2. Samsung 3. Redmi 4. Honor Телефон аттауларын жазып, сматфон суретін қойып шық. 3. Өзің таңдаған телефон түрлері жайлы сәйкесінше қысқаша деректер жаз, немесе интернеттен мәлімет тауып сілтемесін қой. 4. Келесі қадамда гиперсілтеменің 1-әдісі арқылы Web бетпен байланыстырып, әр атауына гиперсілтеме қой.
Дескриптор: 1.«Сматфон түрлері» электронды жобасын жасайды. 2. Телефон суретін қойып, атауларын жазады. 3, Қысқаша деректер жазады, немесе сілтемесін қояды. 4.Web бетпен байланыстырып, әр атауына гиперсілтеме қояды 5 .Web бетпен байланыстырады 2-тапсырма. Компьютерден жаңа тақырып бойынша Learningapps.org платформасымен сәйкестендіру тапсырмасын орындау. https://learningapps.org/watch?v=pej72qbu322
Көз жаттығуы |
Смартфон жайлы қысқаша ақпарат беріп, қарапайым электрондық кітап дайындайды. Әрбір оқушы өздерін жасаған электронды кітабын гиперсілтемелер арқылы веб беттеріне, бумаға , сайтқа кіріктіру арқылы жұмыс жасайды. Мысалы: Таңдаған суреттерін мәтіндік редакторға кірістіреді. Оқушылар компьютерден сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. Оқушылар орында отырып жаттығу жасайды |
10 балдық жүйесі арқылы бағалау. Кесте бойынша толтыру. Әр оқушыға 1 баллдан беру. Әр тапсырманы орындауына байланысты әр қадамға 1 балдан беріледі. Жалпы 5 балл Барлық сұрақты сәйкестендіре алса 4-балл беріледі |
Интернет ресурстарын пайдалану. Web беттермен байланыстыру. |
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Қорытындылау «Таза тақта» әдісі арқылы қорытындылау |
Әр оқушы бүгінгі тақырып бойынша «Таза тақтаға» сұрақтар жазады. Тақта толғаннан кейін, жазған сұрақтар қайта өздеріне қойылады. Әр сұраққа жауап берген сайын тақтадағы сұрақтарды өшіріп отырамын. |
Әр сұраққа жауап берген балаға 1-баллдан беріледі. |
|
|
|||
|
Рефлекция 5-мин |
Бағалау жүргізу «БОРД журналы» арқылы кері байланыс алу. Бүгінгі берілген ақпараттан қандай жаңалық туралы білдім? деген сұрақтарға жауап береді. |
|
10 балдық жүйе бойынша берілген бағалау парақшаларын толтыру. |
|
|
|||
|
Үй тапсырмасы |
114 беттегі «Қазақстан халықтарының ертегілері» тақырыбында электронды кітап құрастырыңдар. |
|
|
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз














