Материалдар / Гиперсілтемелер және оны практикалық тұрғыдан қолдану
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Гиперсілтемелер және оны практикалық тұрғыдан қолдану

Материал туралы қысқаша түсінік
ашык сабак
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
31 Қазан 2024
128
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

Мәтіндік құжатпен жұмыс жасау

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)


Күні:


Сынып: 6 «А»


Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Гиперсілтемелер және оны практикалық тұрғыдан қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.2.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, тақырыптар, түсіндірмелер)


Сабақтың мақсаты

  • Гиперсілтеме түрлерінің маңызын түсіндіріп, алгоритмін көрсетеді

  • Гиперсілтемелерді ұйымдастыра отырып, мәтіндік редакторда гиперсілтеме қояды.

Ойлау дағдылары:

Түсіну, қолдану

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу.

Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру.

Психологиялық ахуал

«додэкадр »әдісі Оқушыларды «Шаттық шеңбер» бойымен тұрғызып «додэкадр» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріп,көңіл-күйді көтеруге тырысайық.

Топқа бөлу. «QR код» әдісі.

1-топ

2-топ





Үй тапсырмасын сұрау үшін

«LearningApps»сервисі арқылы сұрақтар беремін.


Жаңа сабаққа бағыттау және қызығушылықты ояту:

«Сұрақтар құрастыру» әдісі.

  • Мәтіндік құжат

  • Гиперсілтеме




Оқушылар «додэкадр» әдісі арқылы алдына түскен сұраққа жауап беріп көңіл күйлерін көтереді


Оқушылар телефон арқылы «qr» кодты сканерлеп топқа бөлінеді


Сұрақтарға жауап береді



Оқушылар берілген жауаптар бойынша сұрақтар құрастырады.
















1 балл




2 балл








https://learningapps.org/watch?v=po7xpgwoj24




Сабақтың ортасы

30 мин

































































«Стоп кадр» әдісі. Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «TopIq» платформасы арқылы бейнебаян көрсeтіп, түсініктеме береді.

Дәптерлердегі жұмыс. "Жазу" әдісін қолдану. Оқушылар өздерінің дәптерлеріне оқулықтағы жаңа материалдан термин сөздерді жазады.


Жеке тапсырма

Дескриптор:

- құжатта гиперсілтеме жасау үшін команданы біледі;

- практикалық жұмысты орындайды.

Сергіту сәті




Топтық жұмыс. «Алмастыру» әдісі.

Оқушыларға алмастыру әдісі туралы нұсқау беріледі.

Тапсырма.


Дескриптор:

құжатқа гиперсілтеме қосудың дұрыс тәртібін орнатады


Жұптық жұмыс: «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі.

Дескриптор:

функциялар мен олардың сипаттамасы арасындағы сәйкестікті орнатады


Сабақты бекіту.

«Wordwall» сервисі арқылы

берілген сұрақтаға жауап беру 


Оқушылар сабақтағы жаңа ұғымдармен танысып, термин сөздерді дәптерге жазады.







Балалар компьютерде практикалық тапсырманы орындайды












Сергіту сәтін орындайды









Оқушылар тапсырманы А4 форматтағы қағазға орындайды. Содан соң, сағат тілімен қағаздарын басқа топқа жалғастырады. Өзіне келген басқа топтың жұмысына кері байланыс береді







Оқушы жұптасады, ойланады, тапсырманы орындайды.







Сұраққа жауап береді





















5 балл



















«Мадақтама сөз» әдісі арқылы бағаланады. Жарайсың! Керемет!

Талпын!











1балл










1балл


https://lms.topiq.kz/library










Қосымша 1















https://www.youtube.com/watch?v=J846twhH8PA













Қосымша 2
























https://wordwall.net/ru/resource/71292854

Сабақтың соңы


5 мин





Бағалау

Үйге тапсырма беру.

Венн диаграммасы арқылы сілтемелер мен гиперсілтемелердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табыңыз.

Рефлексия. «Білім қоржыны» әдісі.


Үй тапсырмасын жазады


Оқушылар бүгінгі сабақта алған әсерлерімен бөліседі






Қосымша1

Жеке тапсырма










DrawObject1 DrawObject2

DrawObject3 «Қызыл кітап» электрондық жобасы


  1. Компьютердің Жұмыс үстеліне Қызыл кітап атауымен бума жаса

  2. Word-та Ақбөкен, Арқар, Қызғалдақ, Түпті жуа атауларымен 4 мәтіндік файл құр

  3. Өзің таңдаған жануарлар мен өсімдіктер жайлы әр файлға сәйкесінше қысқаша деректер жаз.

  4. Электрондық кітаптың негізгі беті болатын Қызыл кітап.docx файлын ашып, таңдаған жануарлар мен өсімдіктердің тізімін жаз.

  5. Гиперсілтемелер арқылы Қызыл кітап.docx файлындағы жануарлар мен өсімдіктердің атауларын олардың атауларына сәйкес файлдармен байланыстыр.



Дескриптор:

Дескриптор:

- құжатта гиперсілтеме жасау үшін команданы біледі;

- практикалық жұмысты орындайды.




Қосымша 2

Топтық жұмыс

Құжатқа гиперсілтеме құру үшін әрекеттердідұрыс ретпен орналастыр:

1

Файлмен, Web-бетпен байланыстыру командасынтаңдау

2

Бума бөлімінен файл немесе оның орналасқан орнынкөрсету

3

Гиперсілтеме қойылатын мәтін бөлігін немесе суретті белгілеп алу

4

ОК батырмасын басу

5

Кірістіру мәзір жолағындағы Сілтеме (Ссылки)тобынан

Гиперсілтеме командасын таңдау


Жауабы:

Дескриптор:

құжатқа гиперсілтеме қосудың дұрыс тәртібін орнатады


























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!